› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Jak wybrać materac dla osób wysokich?

› bieżące 6 miesięcy temu    14.11.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać materac dla osób wysokich?

Osoby obdarzone wysokim wzrostem miewają problem z wygodnym spaniem ze względu na zbyt małe materace. Na szczęście dotyczy to przede wszystkim hoteli, bo do własnego mieszkania wystarczy wybrać łóżko odpowiednich rozmiarów i bez trudu znaleźć materac, który zapewni wygodę. Materac 200x220 cm to obecnie standardowy rozmiar. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Materac 200x220 cm – komfortowy i zdrowy sen przy wzroście siatkarski

Zacznijmy od wymiarów materaca dla osób wysokich. Nawet najbardziej rośli mężczyźni i kobiety nie mają dziś problemów ze znalezieniem materaca dla siebie. Materac 200x220 cm powinien być odpowiedni dla dwóch wysokich osób. Niektórzy producenci, jak na przykład Godre oferują także materace przygotowywane w ciągu kilku dni na wymiar, o czym więcej można przeczytać na stronie godre.pl.

Czy materac dla osoby wysokiej powinien być elastyczny?

Wybierając materac częściej niż z jego wymiarami mamy problem związany z elastycznością. Przekonanie o tym, że materac powinien być po prostu jak najtwardszy, aby korzystnie wpływać na zdrowie kręgosłupa i rozluźnienie mięśni nie jest do końca prawdziwe. Tak naprawdę elastyczność materaca powinno się dobierać do masy ciała. W tym kontekście osoby wysokie rzeczywiście powinny decydować się na twardsze opcje. Przede wszystkim jednak warto przetestować materac, aby sprawdzić, czy gdy leżymy na plecach kręgosłup i biodro układają się w jednej linii. Ponadto dłoń umieszczona pod biodrami nie powinna wysuwać się z trudem, bo oznacza to, że materac jest zbyt miękki. Warto wykonać taki test.

Materac piankowy czy sprężynowy?

Do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze kwestia konstrukcji materaca. Tradycyjne materace sprężynowe nie są dobrym wyborem, ponieważ bardzo łatwo wprowadzić je w drganie. Na rynku są dziś jednak dostępne modele kieszeniowe i multipocket, w których każda sprężyna działa autonomicznie i nie są one wrażliwe na ruchy po przeciwnej stronie materaca. Będą one najlepszym wyborem z punktu widzenia singli, jak również par, które sypiają obok siebie, nie tylko w sytuacji gdy jedna osoba znacznie różni się od drugiej wzrostem i masą ciała.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.