› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qaz

Jak wybrać najlepszy robot odkurzający?

› bieżące 25 dni temu    23.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać najlepszy robot odkurzający?

Roboty odkurzające przechodzą właśnie swój największy „boom”. Kto raz zainwestował w takiego „pomocnika”, ten nigdy więcej nie zdecyduje się na kupno tradycyjnego odkurzacza! Ich ilość na rynku jest niebywale duża i rośnie z miesiąca na miesiąc, gdy kolejne firmy decydują się na produkcję takiego automatycznego urządzenia. Różnią się parametrami, kształtem, szczotkami… Poniżej podpowiemy, czym kierować się przy wyborze robota odkurzającego, aby spełnił wszystkie oczekiwania.

Fenomen robotów odkurzających

Pierwszym robotem odkurzającym był iRobot Roomba wyprodukowany w 2002 roku. Dlatego pewnie wielu z nas, myśląc o automatycznych odkurzaczach, na myśl przychodzi marka iRobot. Jednak od tamtego czasu dużo się zmieniło. Na rynku wybór jest ogromny, a producenci prześcigają się w inteligencji robotów (więcej o tym przeczytasz na https://odkurzajacy.pl). Potrafią one naprawdę dużo! Możesz włączyć odkurzacz przez aplikację mobilną zanim skończysz pracę i wrócić do domu, gdy on skończy sprzątać. Dzięki specjalnym czujnikom, nie poobija mebli, nie spadnie ze schodów, nie wjedzie tam, gdzie nie chcesz. Ponadto dokładnie odkurzy dywany, podłogę (a niektóre modele nawet ją umyją!), wjedzie pod meble, gdzie nam zazwyczaj nie chce się sprzątać i zbierze sierść zwierzaków. Brzmi jak idylliczna przyszłość, a to wszystko dostępne jest już teraz i to niekoniecznie za ogromne kwoty.

Co mamy do wyboru?

Do wyboru mamy zarówno wiele modeli, różniących się od siebie funkcjami, jak i producentów: amerykańskich, europejskich, chińskich. Ci ostatni proponują bardzo konkurencyjne ceny za urządzenia o zbliżonych (czasem nawet lepszych) parametrach i funkcjach. Dlatego coraz częściej słyszy się o robotach z Aliexpress czy z Gearbest – dają użytkownikom to samo, a nie kosztują kilku tysięcy. Jeśli chodzi o funkcje odkurzaczy, to spotkać można roboty odkurzające oraz odkurzająco-myjące. Urządzenia z możliwością mopowania posiadają zbiornik na wodę i przyczepianą do robota ścierkę z mikrofibry, którą jeszcze dokładniej, na mokro, sprzątają podłogi.

Na co zwrócić uwagę?

W zależności od oczekiwań, pod uwagę należy wziąć różne funkcje. Inne parametry liczą się, jeśli masz więcej powierzchni do sprzątania, inne, gdy masz dużo dywanów, a jeszcze inne, gdy małe dzieci lub zwierzęta bałaganią na każdym kroku. Poniżej kilka istotnych spraw, które warto, aby miał Twój robot:

 • Duża moc – im większa, tym lepsza, szczególnie, jeśli ma odkurzać dywany i wciągać sierść zwierząt,
 • Turboszczotka – jeszcze lepiej wciąga zanieczyszczenia,
 • Pojemność zbiornika na kurz – podobnie jak przy mocy, im większy, tym lepszy, bo rzadziej trzeba go opróżniać,
 • Duże kółka, które pozwalają na pokonywanie krawędzi, progów, wjeżdżanie na dywany,
 • Czujniki krawędzi, kurzu, antykolizyjne,
 • Filtry HEPA – odpowiednie dla alergików czy też w domu, w którym są małe dzieci, ponieważ jeszcze lepiej wciągają kurz i zanieczyszczenia,
 • Funkcja samodzielnego odnajdywania stacji dokującej i powrót do niej przy niskim stanie baterii, a także wznowienie sprzątania po naładowaniu akumulatora,
 • Wirtualna ściana – ustawia się ją tam, gdzie robot ma nie wjeżdżać, np. odgradza miski dla psa, kwiaty stojące na podłodze, czy miejsca, w których leżą kable,
 • Zdalne sterowanie – pilotem lub aplikacją mobilną (robot musi mieć wtedy funkcję Wi-Fi) oraz harmonogram pracy,
 • Mapowanie pomieszczeń, dzięki któremu robot nie błądzi po pokojach, a tworzy ich mapy, aby sprzątnąć każdy kawałek podłogi,
 • Osobny pojemnik na wodę i osobny na kurz przy robotach odkurzająco-myjących,
 • Zwiększanie mocy po wjechaniu na dywan,
 • Funkcja dirt detect, dzięki której robot wykrywa większe zabrudzenia i jeździ w tym miejscu tak długo, aż będzie czysto.

Przy takiej ilości urządzeń na rynku, jest w czym wybierać. Wszystko zależy też od budżetu, którym dysponujesz. Ceny są bardzo różnorodne, bardzo dobrze wyposażonego, innowacyjnego robota iLife lub Xiaomi można kupić już za 1000 zł, natomiast najnowsze Roomby około 3000-4000 zł.

Na początku roboty odkurzające były luksusowym wyposażeniem domów. Teraz, dzięki postępującej technologii, automatyczne odkurzacze to częsty wybór osób mieszkających i w domach, i w mieszkaniach – odkurzanie to nużąca czynność, której chętnie każdy z nas się pozbędzie, niezależnie od metrażu. Właśnie to umożliwiają nam te urządzenia – czysty dom bez sprzątania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ hej
9 dni temu 2
ja już bardziej polecam Irobota Roomba to jest dopiero mistrz odkurzania
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ samer
11 dni temu 1
podobno xiaomi jest awaryjne i słabo wykonane
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.