› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Jak wybrać odpowiedni materac?

› bieżące 2 miesiące temu    2.11.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać odpowiedni materac?

Człowiek potrzebuje 7-8 godzin snu w ciągu doby, aby właściwie zregenerować swój organizm. A zatem śmiało można powiedzieć, że średnio 1/3 swojego życia spędzamy w łóżku. Podczas snu nasze mięśnie rozluźniają się, umysł wycisza, a całe ciało zbiera siły na kolejny dzień. Dlatego też niezwykle istotne jest zapewnienie sobie w tym czasie maksymalnego komfortu, a jednym z najważniejszych jego elementów jest wybór odpowiedniego materaca.

Strefy twardości materaca

W dzisiejszych czasach materace posiadają kilka parametrów twardości. Nowy typ materacy został zaprojektowany dzięki lepszej znajomości anatomii ciała człowieka, a także większym możliwościom produkcyjnym. Materace te jeszcze lepiej dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała, uwzględniając przy tym odmienne podparcie, jakiego potrzebują poszczególne partie.

Możemy wyróżnić materace trzystrefowe, pięciostrefowe i siedmiostrefowe. Te pierwsze posiadają dodatkowe utwardzenie w części środkowej, czyli na wysokości bioder. W modelach pięciostrefowych oprócz twardszej części pośrodku znajdziemy również dodatkowe utwardzenie na poziomie ramion.

Natomiast w materacach z siedmioma strefami na poziomie głowy znajduje się część średnio twarda, na poziomie ramion – odcinek twardy, zaś na wysokości klatki piersiowej ponownie część o średniej twardości. Następnie odcinek biodrowy jest twardy i jednocześnie najszerszy. Kolejna część znajdująca się na poziomie ud jest średnio twarda. Pod łydkami umieszczona jest część twarda, zaś ostatni fragment znajdujący się pod stopami jest średniej twardości.

Co ważne, wszystkie trzy modele materacy zbudowane są symetrycznie. Oznacza to, że możemy je dowolnie odwracać, dzięki czemu przedłużymy ich żywotność.

Skala twardości materaca

Dobry materac jest sporym wydatkiem, ale jednocześnie inwestycją w zdrowie – czyli to, co najważniejsze. Źle dobrany może być przyczyną bólu pleców lub nawet poważniejszych problemów z kręgosłupem. Bez względu na rodzaj wypełnienia, twardość materaca powinna być zawsze dostosowana do użytkownika i jego wagi.

Powszechnie stosowanym parametrem twardości materacy jest wielkość oznaczana jako „H” i cyfra od 1 do 4. H1 określa materace miękkie przeznaczone dla osób ważących do 60 kilogramów. Ten typ materaca będzie idealny do łóżka dziecięcego. H2 to materace o średniej miękkości odpowiednie dla osób ważących od 50 do 80 kilogramów.

H3 to grupa o średniej twardości, która sprawdzi się w przypadku osób ważących od 80 do 100 kilogramów. Osoby lżejsze również będą zadowolone z tego typu materaca, jeśli ogólnie rzecz biorąc, preferują twardsze powierzchnie do spania. Optymalnym rozwiązaniem dla jednej osoby są materace 100x200 cm. H4 to ostatnia kategoria określająca materace twarde przeznaczone dla osób ważących powyżej 100 kilogramów.

W przypadku, gdy według masy ciała znajdujemy się na granicy dwóch twardości, powinniśmy zastanowić się jaki rodzaj powierzchni do spania bardziej nam odpowiada.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.