› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Jak wybrać odpowiednie drzwi do kabiny prysznicowej?

› poradnik 5 dni temu    13.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać odpowiednie drzwi do kabiny prysznicowej?

Urządzając łazienkę powinniśmy zadbać o to, aby ostateczny efekt był estetyczny, a pomieszczenie funkcjonalne. Nie zapominajmy również o higienie, o którą w przypadku łazienki powinno się dbać szczególnie starannie. Wybór właściwych urządzeń sanitarnych, mebli i pozostałych elementów wyposażenia może znacząco to ułatwić. Nie można zapominać o detalach, za które niektórzy uważają na przykład drzwi do kabin prysznicowych. Jaki mamy wybór w tej kwestii? Na co zwracać uwagę?

Popularne drzwi do kabiny prysznicowej

Obecnie użytkownik ma do wyboru rozmaite drzwi do kabiny natryskowej. Najpopularniejsze rodzaje, to:

 • drzwi przesuwne
 • drzwi skrzydłowe
 • drzwi składane

Drzwi przesuwne umieszcza się w prowadnicy, po której podczas otwierania i zamykania przesuwają się skrzydła. Niewątpliwie wykorzystanie tego rodzaju drzwi jest niezwykle komfortowe. Nie zajmują one bowiem dodatkowego miejsca w łazience, przez co sprawdzą się nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Jeżeli jakość wykonania elementu będzie wysoka, drzwi powinny sprawnie służyć przez wiele lat. Warto zaznaczyć, że drzwi przesuwne do kabiny mogą posiadać jedno lub dwa skrzydła. Ponadto, występują w różnych rozmiarach. Tym samym sprawdzą się zarówno w przypadku dużych, jak i niewielkich kabin.

Drzwi skrzydłowe wydają się nieco bardziej klasycznym rozwiązaniem. Są to bowiem drzwi na zawiasach, otwierane do środka lub na zewnątrz. Renomowani producenci oferują drzwi o ruchomości 180 stopni. Za przykład posłużyć mogą np. drzwi z serii Capital oferowane przez firmę Roca. Tego rodzaju konstrukcje najlepiej sprawdzają się w łazienkach o nieco większym metrażu.

Drzwi składane to kolejny typ popularnych drzwi do kabin. Modele tego rodzaju umożliwiają szerokie otworzenie kabiny. Jednocześnie nie zabierają one zbyt wiele miejsca. Niewątpliwie zatem stanowią uniwersalne rozwiązanie do łazienek o różnych wymiarach. Również w tym przypadku ciekawe propozycje posiada Roca. Godne uwagi są drzwi składane z serii Capital. Posiadają one chromowane profile aluminiowe, a grubość szkła to optymalne 6 mm.

Higiena a drzwi do kabiny

Jak zadbać o higienę w przypadku drzwi do kabiny prysznicowej? Oczywiście niezbędne jest regularne czyszczenie powierzchni. Niemniej jednak o higienie warto pomyśleć już na etapie wyboru odpowiednich drzwi. Warto wybrać model pokryty specjalną powłoką ułatwiającą sprzątanie. Warto wskazać w tym miejscu na powłokę MaxiClean, w którą wyposażonych jest wiele produktów oferowanych przez firmę Roca. Producent stosuje powłokę również przy produkcji drzwi do kabin prysznicowych. MaxiClean to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu powierzchnia drzwi jest niezwykle gładka. Dzięki temu zanieczyszczenia nie przenikają do głębszych warstw materiału, lecz pozostają na powierzchni. Wystarczy zatem zwykła namoczona szmatka, aby w mgnieniu oka pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z drzwi kabinowych. Co więcej, za sprawą powłoki MaxiClean możesz również zapomnieć o smugach na szklanych drzwiach do kabiny. Kropelki wody, które w naturalny sposób osiadają na powierzchni, ulegają sperleniu. Dlatego w tym przypadku również wystarczy jeden ruch szmatką, aby uzyskać pożądany efekt - tym razem w postaci suchych drzwi.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.