› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Jak wybrać regał na książki?

› poradnik 6 miesięcy temu    21.07.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać regał na książki?

Choć wszelkie statystyki czytelnicze w Polsce od dawna biją na alarm i wskazują na to, że Polacy czytają zdecydowanie zbyt mało, to nadal jednak istnieje szerokie grono ludzi, która jest zapalonymi czytelnikami. Tacy ludzie często wypożyczają książki z biblioteki, jednak ich kupowanie potrafi być bardzo przyjemnym zajęciem. Są ludzie, którzy właśnie z tego powodu absolutnie nie uznają wypożyczania książek czy kupowania książek na nośnik elektroniczny. Lubią po prostu obcować z prawdziwą książką - podziwiać ją, wąchać i po prostu mieć przy sobie, w domu. W ten sposób mogą po nią sięgnąć zawsze wtedy, gdy potrzebują i nie są uzależnieni od zasobów, które znajdą w swojej lokalnej bibliotece. I nie ma w tym absolutnie nic złego. Książki to piękne i bardzo rozwojowe hobby. Warto czytać i to niezależnie od wieku, płci czy pozycji społecznej. Czytanie książek to bardzo wartościowa rozrywka. Jeśli jednak należysz już do grupy ludzi, która lubi mieć książki na własność, potrzebujesz miejsca, by móc je we właściwy sposób przechowywać. A wtedy bardzo przyda ci się odpowiednio dobrany regał na książki. Jak go dobrać? Co jest ważne, jeśli chcesz kupić regał na książki? Przekonaj się!

 1. Jak wybrać odpowiedni rozmiar regału na książki?
 2. Jak dobrać regał na książki?
 3. Gdzie ustawić regał na książki?
 4. Co jeszcze ma znaczenie, gdy wybierasz regał na książki?

Regał na książki – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Rozmiar to kluczowa sprawa, jeśli potrzebny ci jest regał na książki. Zbyt mały nie spełni dobrze swojej podstawowej funkcji i nie będzie mógł we właściwy sposób przechowywać zbyt wielu książek. Z kolei ten za duży może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na mniejsze niż jest w rzeczywistości, a przy tym całość pomieszczenia może wydawać się chaotyczna i nieuporządkowana. Jak zatem wybrać idealny regał na książki pod kątem jego rozmiaru? Przede wszystkim zastanów się, jak wiele książek chcesz na nim przechowywać i na jak długo, ma ci wystarczyć miejsce, które sobie w ten sposób zagwarantujesz. Może się okazać, że choć wielkie regały prezentują się naprawdę imponująco, wcale ich nie potrzebujesz, bo twoja kolekcja książek jest całkiem skromna. Dobierz też regał do wielkości pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Zastanów się też, czy ma on być centralnym punktem danego pomieszczenia i meblem, który natychmiast zwraca na siebie uwagę, wszystkich, którzy wchodzą do danego pomieszczenia, czy raczej chcesz, by regał na książki był jedynie stylowym dodatkiem. Zastanów się, która z tych opcji nie będzie zaburzać twojej wizji i sposobu, w jaki planujesz urządzić dane pomieszczenie. Weź pod uwagę też czynniki czysto praktyczne - do małego pomieszczenia ogromny regał może nie tylko nie pasować i zaburzać kompozycję całego wnętrza, ale może też się po prostu nie zmieścić. Może też optycznie pomniejszyć pomieszczenie i sprawić, że zacznie się ono jawić jako zagracone i zabałaganione.

Regał klasyczny czy modułowy? Jak dopasować regał do wnętrza?

Drugą ważną rzeczą, którą musisz przemyśleć, gdy decydujesz się na zakup regału na książki, jest jego styl. Dawno już minęły czasy, w których wszystkie meble były robione jakby od jednej sztancy. Masz ogromny wybór różnych kolorów, materiałów, z których zostały one wykonane czy właśnie stylów. Regały na książki, choć służą do tego samego - czyli do przechowywania na nich książek w sposób uporządkowany i miły dla oka - mogą reprezentować zupełnie inne, często skrajne style, w których zostały wykonane. Możesz wybrać regał klasyczny lub modułowy. I każdy z nich wpasuje się idealnie do innego rodzaju wnętrza. Dlatego zastanów się, czy chcesz postawić na ducha klasycznej elegancji, styl retro i vintage, czy może bardziej kuszą cię wnętrza nowoczesne i artystyczne. Rozejrzyj się po danym pomieszczeniu, które ma przyjąć regał na książki. Na pewno jest urządzone w jakimś określonym stylu. Zastanów się, czy do reszty mebli i dodatków, będzie bardziej pasować regał klasyczny, czy może dużo bardziej sprawdzi się regał modułowy.

Gdzie jest najlepsze miejsce na domowy regał na książki?

Regał na książki najczęściej kojarzy się z salonem - faktycznie, tam dość często lądują książki, jednak nie jest to jedyne miejsce, w którym może znaleźć się regał na książki. Dobrą lokalizacją jest też sypialnia - wtedy masz swoje ulubione książki od razu pod ręką i możesz po nie sięgać bez żadnych problemów zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę. Niektórzy mają osobne pomieszczenia na książki, bo mogą sobie pozwolić na prywatną biblioteczkę. Inni natomiast decydują się też na regał na książki we własnych, domowych gabinetach. Każde tego rodzaju miejsce jest dobre, jeśli tylko potrzebujesz mieć w nim książki.

O czym jeszcze należy pamiętać wybierając regał?

Gdy kupujesz regał na książki, sprawdź przede wszystkim jego trwałość. Książki mają to do siebie, że są całkiem ciężkie. A nikt przecież nie chciałby, by pod ich ciężarem półki w regale się zarwały. To nie tylko zniszczy mebel, to też potencjalnie bardzo niebezpieczne. Zastanów się też, czy chcesz przechowywać na nim tylko książki, czy też, na przykład, dokumenty - wtedy może ci się przydać regał na książki z szufladami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.