› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Jak wybrać tani internet w Elblągu?

› poradnik ponad rok temu    18.12.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak wybrać tani internet w Elblągu?

Wybór dostawcy szybkiego internetu w Elblągu jest całkiem spory a oferowane prędkości oraz ceny nie odstają od innych większych miast Polski. Specjalnie dla mieszkańców Elbląga przygotowaliśmy przegląd ofert na domowy internet  – przewodowy, światłowodowy, czy domowy internet LTE. Mamy nadzieję, że ułatwi to wybór właściwej oferty.

Jaki internet stacjonarny w Elblągu
 

Główni dostawcy tacy jak Orange, UPC, Vectra czy Netia oferują wysokie prędkości bez limitu danych -nawet do 900 mb/s. Taka możliwości posiada infrastuktura Netii i oferuje swoim swoim klientom prędkość transferu sięgającą nawet do 900 Mb/s za  89,90 zł miesięcznie. W porównaniu z tym wynikiem, cały czas atrakcyjne są  600 Mb/s w Orange (99,99 zł/miesiąc)  oraz w Vectrze (59,90 zł/miesiąc) i 500 Mb/s w UPC (99 zł/miesiąc). Oferty dla konkretnych adresów można sprawdzić tutaj: www.panwybierak.pl

Nie ma się co oszukiwać, na maksymalną prędkość internetu decyduje się niewielka grupa klientów. Większość z nich i tak decyduje się na popularną prędkość 100 Mb/s. W tym wypadku rozbieżności cen są nieco mniejsze, a co za tym idzie wybór trudniejszy.

Netia usługę GigaDom– MAX 100 Mb/s, oferuje w cenie 39,90 zł. a pierwszy miesiąc usługi mamy gratis,koszt opłaty aktywacyjnej to 29 zł. Umowę podpisujemy na zaledwie 12 miesięcy, a średni miesięczny koszt usługi, to 36,56 zł (nie wliczając opłaty aktywacyjnej). W zestawie otrzymujemy router Wi-Fi, możliwość wykupienia usługi HBO GO za 25 zł/miesiąc (pierwszy miesiąc za złotówkę) oraz dostęp do serwisu muzycznego GO ON za 5 zł/miesiąc.

Netia daje nam możliwość wybrania również oferty bez określonego czasu trwania umowy. Najpopularniejsza prędkość internetu dostępna jest w usłudze Internet MAX 100 Mb/s bez zobowiązań za 49,90 zł miesięcznie. Niestety, dodatkowe 10 zł miesięcznie to nie jedyny koszt jaki przyjdzie zapłacić. Do pierwszej faktury należy doliczyć również 119 zł opłaty aktywacyjnej.

Orange usługę Internet Orange LOVE! ze 100 Mb/s,oferuje w cenie 79,99 zł. Klienci nie ponoszą kosztów aktywacji usługi, a umowa trwa przez 12 miesięcy. Okazuje się jednak, że taką samą prędkość można mieć za 10 zł miesięcznie taniej. Jest jednak jeden warunek – trzeba być studentem. Niższa miesięczna opłata, to nie wszystko. Żacy mieszkający w Elblągu umowę podpisują na jedynie sześć miesięcy, a pierwszy miesiąc kosztuje ich jedynie 39 zł. Dzięki temu średni miesięczny koszt usługi wynosi 64 zł.

Orange internet do mieszkania doprowadza kablem światłowodowym, który podłączany jest do routera Wi-Fi FunBox 3.0 i możliwe jest współdzielenie zasobów multimedialnych (zdjęć, muzyki, filmów, etc.) w ramach sieci domowej. Wystarczy, podłączyć do modemu dysk zewnętrzny lub pendrive. Routerem można zarządzać dzięki aplikacji Mój FunBox.

 

UPC  oferuje Internet Fiber Power 120 Mb/s, której miesięczny koszt to 69 zł. Jedyny dodatkowy koszt to 59 zł za aktywację usługi.

W zestawie otrzymujemy router Wi-Fi Connect Box, niewątpliwą zaletą urządzenia jest to, że może działać w dwóch częstotliwościach Wi-Fi – 2,4 GHz oraz 5 GHz. Pierwsza z nich współpracuje głownie ze starszymi urządzeniami. Druga częstotliwość jest znacznie nowsza, a co za tym idzie mniej „zatłoczona”, pozbawiona jest również wielu zakłóceń. Dzięki temu prędkości połączenia z routerem są znacznie szybsze.

UPC oferuje swoim klientom dodatkowo możliwość wykupienia dostęp do HBO GO za 30 zł miesięcznie, przy czym pierwszy miesiąc korzystania z usługi jest za darmo. Dodatkowo operator dołącza również 29 kanałów telewizji cyfrowej w pakiecie Telewizja na Start, który nic nie kosztuje.

 

Vectra oferuje prędkości 100 Mb/s w cenie 59,90 zł. Co ciekawe, za jedynie 10 zł więcej można mieć transfer danych szybszy o 50 Mb/s. W przypadku podpisania umowy na 12 miesięcy, opłata aktywacyjna wynosi 49 zł. Do oferty można wybrać dodatkowo dostęp do HBO GO za 20 zł miesięcznie oraz serwis muzyczny GO ON za 4,99 zł miesięcznie oraz usługę F-Secure na dwa dowolne urządzenia za 6,90 zł na miesiąc.

 

Jaki tani internet LTE wybrać w Elblągu?
 

Jeśli żadna z ofert internetu stacjonarnego nie przypadła wam do gustu, pozostaje jeszcze internet bezprzewodowy w technologii LTE. Aby korzystać z szybkiego internetu bezprzewodowego, mieszkańcy Elbląga mogą wybierać pośród ofert Cyfrowego Polsatu, Orange, Play, Plus oraz T-Mobile. Ciekawe, że zarówno prędkości transmisji danych jakie nam obiecują operatorzy, jak i ceny są mocno zbliżone do oferty internetu stacjonarnego. Zasadniczą różnicą jest limit pobranych gigabajtów danych przez sieć GSM. To właśnie on, a nie prędkość transmisji, ma największy wpływ na cenę usługi.

Cyfrowy Polsat w Elblągu oferuje stałą prędkość transmisji danych – 150 Mb/s, oraz trzy różne limity danych. Pierwszy z nich obejmuje 30 GB danych i kosztuje miesięcznie 29,99 zł. Kolejna oferta to 50 GB za 49,99 zł oraz ostatnia 80 GB za 69,99 zł. Za każdym razem aktywacja usługi kosztuje złotówkę. Dodatkowo przy wyborze dowolnej z ofert, operator nie pobiera opłaty za pierwsze dwa miesiące.

Jeśli przekroczymy wyznaczony w umowie limit transferu danych, operator pozwala na dalsze korzystanie z internetu bez limitów, jednak z ograniczoną do 5 Mb/s prędkością transmisji danych. Zasada ta obowiązuje posiadaczy dwu droższych ofert. W przypadku najtańszej z nich taki komfort kosztuje dodatkowe 10 zł na miesiąc. Aby uchronić się od zmniejszenia prędkości, duże pliki warto pobierać w czasie trwania pakietu nocnego, który trwa między 1 a 8 rano. Niestety usługa jest płatna 2,9 zł za miesiąc, posiada limit 200 GB, a korzystać z niej mogą jedynie użytkownicy ofert z 50-cio i 80-cio "gigowym" limitem danych.

Dodatkowo klienci korzystający z pakietów 50 GB i 80 GB otrzymują za darmo dostęp do HBO GO na trzy miesiące oraz na dwa miesiące dostęp do IPLA. Dalsze korzystanie z usług jest możliwe po upływie wyznaczonego czasu, jednak wtedy doliczana jest opłata za HBO GO 20 zł na miesiąc, zaś IPLA to koszt 10 zł miesięcznie.

Cyfrowy Polsat do każdej umowy dołącza modem LTE z routerem. Operator daje swoim klientom wybór po między stacjonarnym urządzeniem D-Link DWR-932C1 LTE OCP(zbaterią oraz mobilnym routerem ZTE MF971V , czy przenośnym modemem Huawei E3372 LTE.

 

Orange za miesięczny abonament w wysokości 69,90 zł oferuje maksymalną prędkość do 225 Mb/s z miesięcznym limitem 250 GB danych. Oprócz comiesięcznej opłaty, należy doliczyć jeszcze jednorazową opłatę aktywacyjną w wysokości 49,99 zł.

Operator jednak zastrzega sobie kilka warunków. Przede wszystkim, maksymalna prędkość internetu możliwa jest tylko przy połączeniu z siecią 4G (LTE), jeśli łączymy się z siecią w 3G (HSDPA+ DC) transfer danych spada do 37 Mb/s. Również obiecywane 250 GB transferu jest dostępne jedynie w tzw. Strefie Domowej. Wyznaczana jest ona automatycznie podczas pierwszego połączenia z internetem i obejmuje okrąg o promieniu 500 m od tego punktu. Wszędzie indziej pozostaje do dyspozycji 100 GB. W tym celu pobierana jest jednorazowa opłata 10 zł.

Jeśli uda nam się wykorzystać cały przydzielony nam limit, Orange nie nalicza dodatkowych opłat, jednak zmniejsza prędkość transmisji danych w Strefie Domowej do 1 Mb/s, a po za nią do zaledwie 16 kb/s.

Jako dodatkowe zachęty Orange oferuje Szczęśliwe Godziny - pomiędzy północą, a 8 rano można korzystać z internetu bez żadnych limitów i ograniczeń. Dodatkową zachętą dla klientów ma być możliwość obniżenia zobowiązania, w zamian za podpisanie zgód marketingowych oraz za korzystanie z e-faktury. Każdy podpis jest wart dla Orange 5 zł.

Play w swojej ofercie Internet domowy do wielu urządzeń, podobnie jak Cyfrowy Polsat, oferuje mieszkańcom Elbląga jedną prędkość transferu – 150 Mb/s, do trzech różnych ofert. Wysokość miesięcznej opłaty nie jest uzależniona od limitu danych, która dla każdej z ofert wynosi 100 GB – po jego przekroczeniu transfer zostaje ograniczony do 1 Mb/s. Zamiast tego, zależy od opcji dodatkowych, jakie oferuje Play.

Podstawowy pakiet kosztuje 59,99 zł miesięcznie dodatkowo zawiera dostęp do podstawowych kanałów telewizji Play NOW na jednym urządzeniu. Kolejny na liście jest pakiet za 69,99 zł miesięcznie, który prócz dostępu do podstawowego pakietu Play NOW na jednym urządzeniu, daje również dostęp do kanałów HBO oraz HBO GO. Kolejny pakiet to koszt już 89,99 zł na miesiąc, a w zamian mamy dostęp do usługi Play NOW na trzech urządzeniach.

Play NOW to usługa telewizji online, której dostawcą jest Play. Można ją oglądać zarówno na tablecie, komputerze, laptopie, czy smartfonie. Korzystając z Play NOW nie wykorzystujemy przydzielonego w umowie limitu. Dodatkowo, operator daje możliwość nagrywania programów, które są przechowywane w "chmurze" przez 180 dni. Oglądać je można do 7 dni wstecz. Jest to dodatkowo opcja włączona przez pierwsze 12 miesięcy trwania umowy. Potem automatycznie się wyłącza, a do końca umowy pozostaje pakiet podstawowy - 17 kanałów do oglądania na dowolnym urządzeniu.

Opłata aktywacyjna w każdym z przypadków wynosi 39 zł i uwzględnia rabat w wysokości 5,99 zł za wybór e-faktury i terminowe płatności oraz rabat 5,99 zł za zgody marketingowe. Dodatkowo, za miesięczną opłatę 9,99 zł, Play oferuje usługę Ochrona Internetu PRO. Przez pierwszy miesiąc korzystania, usługa jest darmowa.

 

Plus najbardziej doświadczony z polskich operatorów w technologii LTE, podobniej jak Polsat i Play, oferuje internet domowy ze stałą prędkością sięgającą do 150 Mb/s. Jednak w odróżnieniu od wymienionych dostawców, cenę uzależnia od limitu danych. Ofertę Internet domowy LTE 50GB kosztuje 64,99 zł/miesiąc, Internet domowy LTE 80GB kosztuje 84,99 zł/miesiąc, zaś Internet domowy LTE 100GB, to już wydatek 104,99 zł. Jeśli przekroczymy wyznaczony w umowie limit danych, nie mamy się co obawiać – operator nie nałoży na nas żadnych sankcji, pod warunkiem, że jesteśmy w zasięgu LTE sieci Plus. W przeciwnym wypadku prędkość transferu spadnie do zaledwie 32 kB/s. W każdym z trzech przypadków obowiązuje opłata aktywacyjna w wysokości 9 zł, która uwzględnia 10 zł rabatu za wybór e-faktury.

Klienci Plusa w Elblągu mogą liczyć na zewnętrzny modem LTE ODU-200 pozwalający na lepsze odbieranie sygnału i doprowadzenie go do mieszkania przez kabel koncentryczny. Natomiast do rozprowadzenia sygnału w mieszkaniu służy router Wi-Fi IDU-200.

Dodatkowo, przez pierwszy miesiąc klient uzyskuje darmowy dostęp do aplikacji HBO GO. Opłata w kolejnych miesiącach to 20 zł. Z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie. Plus oferuje również Ochronę Internetu za 9 zł miesięcznie – pierwsze dwa miesiące gratis, oraz trzy pakiety IPLA za 10 zł na miesiąc.

T-Mobile przygotował bardzo przejrzystą ofertę. Jedyny limit, jaki nakłada operator dotyczy prędkości transmisji danych. Oferta Internet Domowy T-Mobile do 20 Mb/s abonament miesięczny wynosi 45 zł, natomiast za Internet Domowy T-Mobile do 60 Mb/s comiesięczny rachunek jest o 10 zł większy. T-Mobile, jako jedyny z operatorów sieci GSM oferuje internet jest bez limitu danych. Dzięki temu nie ma mowy o zwalnianiu prędkości, ani żadnych dopłat za dodatkowe GB.

Również instalacja samego internetu jest bardzo prosta – wystarczy router Huawei B529 dostarczony przez operatora, podłączyć do prądu i już można łączyć się z siecią WiFi. Hasło do sieci jest na naklejce urządzenia. Router pozwala na jednoczesne korzystanie z Internetu przez 32 urządzenia jednocześnie. Dodatkowy port RJ45 umożliwia podłączenie urządzenia za pomocą tradycyjnego kabla LAN. Modemem można sterować za pomocą aplikacji HiLink dostępnej w sklepie Google Play. Natomiast bateria 3000 mAh pozwala na korzystanie z routera po za miejscem zamieszkania.

Niewątpliwą zaletą oferty T-Mobile, jest możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni od jej podpisania. Ciekawy jest również fakt, że raz na cykl rozliczeniowy można zmienić prędkość internetu i to bez dodatkowych kosztów. Na przykład, jeśli klient posiada prędkość 20 Mb/s, może zwiększyć prędkość do 60 Mb/s, kwota abonamentu wzrośnie o 10 zł. Może też zmniejszyć prędkość z 60 Mb/s na 20 Mb/s, wtedy abonament zmniejszy się o 10 zł.

Którą ofertę na internert w Elblągu wybrać?
 

Zanim podejmiemy decyzję, która oferta najbardziej nam odpowiada, należy pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim warto się upewnić, czy wybrany przez nas operator świadczy usługę pod naszym adresem. Można to sprawdzić wchodząc na serwis panwybierak.pl .Jeśli natomiast decydujemy się na internet LTE, to czy w naszym mieszkaniu jest dobry zasięg wybranego operatora, można to sprawdzić u doradcy pod numerem infolinii 22 1223344 .Pozostaje jeszcze rozważenie długości zobowiązania, bądź jego braku i w zasadzie możemy podpisywać umowę.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.