› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Byłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...

Jak wygląda rynek mieszkań w Elblągu?

2 miesiące temu    22.06.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wygląda rynek mieszkań w Elblągu?

Nie ma chyba miejscowości w całym kraju, w której mieszkańcy nie odczuliby dużego wzrostu cen mieszkań w ostatnich dwóch latach. Elbląg nie jest więc w tej kwestii odosobniony. Zaledwie w ciągu ostatniego roku ceny mieszkań wzrosły tam średnio o 7%. Jak obecnie wygląda rynek mieszkań w Elblągu? Sprawdź!

Atrakcyjne mieszkania do kupienia w Elblągu

Według wielu prognoz, np. Banku Polskiego, w 2021 roku ceny mieszkań w kraju miały się ustabilizować. Ale rynek nieruchomości dotknięty skutkami epidemii wciąż odnotuje wzrosty cen za tzw. m2 mieszkania. W Elblągu w połowie 2020 roku można było kupić mieszkanie w średniej cenie 4 467 zł/m2. Obecnie ceny te są nieco wyższe i za mieszkania np. przy ulicy Nowowiejskiej na początku 2021 roku trzeba było zapłacić 5 100 zł/m2 a przy Częstochowskiej jeszcze więcej bo nawet 5 400 zł/m2. Nieco tańsze mieszkania znajdują się na Zatorze. Przykładowo przy Mielczarskiego za mieszkanie, które zostanie oddane do użytku w drugiej połowie 2022 r. zapłacisz od 4 390 zł za m2. Więcej szczegółów na temat tych inwestycji można znaleźć w sieci, np. na Morizon.

Jakie mieszkania najczęściej wybierają mieszkańcy Elbląga?

Osoby poszukujące mieszkań na terenie Elbląga najchętniej wybierają lokale 2 pokojowe o powierzchni około 50m2. Są to jednocześnie najbardziej atrakcyjne oferty. Kupujący szukają mieszkań z balkonem lub dostępem do niedużego ogródka (w przypadku parteru), własnym ogrzewaniem oraz ciepłą wodą z miasta. Według ekspertów rynku nieruchomości z Elbląga takie mieszkania sprzedają się zwykle od ręki. Wystawione ogłoszenia znikają z biur nieruchomości już po 2-3 dniach. Elblążanie równie chętnie decydują się na zakup domu z rynku wtórnego. Wiele osób szuka bowiem miejsca z własnym ogródkiem bądź niedużą działką, na której można odpocząć. To także ważny aspekty w obliczu pandemii. Osoby mieszkające w blokach na długie tygodnie były zamknięte w swoich mieszkaniach i o ile nie miały dostępu do balkonu, to ich kontakt ze świeżym powietrzem ograniczał się jedynie do wyjść do sklepu i pracy.

Gdzie najchętniej Elblążanie kupują mieszkania?

Ceny mieszkań w mieście są bardzo zróżnicowane. Oczywiście w dużej mierze zależą one od lokalizacji, infrastruktury, dostępności do komunikacji miejskiej, szkół, przedszkoli czy sklepów. Ale prawda jest taka, że im dalej od centrum, tym ceny mieszkań niższe. Najtańsze mieszkania w Elblągu znajdują się w dzielnicy Zawody czy Wyspa Spichrzów, najdroższe zaś w centrum oraz w okolicy Zdroju czy Rakowa. I tak przykładowo przy ulicy Zacisze można kupić mieszkanie w cenie 5 000 zł za m2 z rynku wtórnego a nowe mieszkanie od developera przy Sadowej za około 6 000 zł/m2. Więcej ogłoszeń znajdziesz na portalu gratka.pl. Tam też porównasz ceny mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego w innych miastach. Może znajdziesz ciekawą alternatywę w niższej cenie nieopodal Elbląga? Na przykład w Starych Polach oddalonych o 20 km od miasta, gdzie cena za m2 mieszkania wynosi niecałe 3 000 zł. Oczywiście takich lokali nie jest dużo, ale jeśli nie przerażają Cię codzienne dojazdy do pracy, warto poszukać tańszej alternatywy gdzieś nieopodal.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.