› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Jak wykonać elewację z cegieł klinkierowych?

› bieżące 10 miesięcy temu    17.03.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wykonać elewację z cegieł klinkierowych?

Cegła klinkierowa tworzy elewację o wysokich walorach wizualnych. Nie do przecenienia są również jej parametry użytkowe. Nic zatem dziwnego, że cegła klinkierowa to popularny wybór wśród inwestorów stawiających dom w technologii trójwarstwowej. Jakie zalety ma klinkier i jak wykonać z niego elewację?

Elegancka i trwała elewacja z klinkieru

Cegła klinkierowa to materiał naturalny. Wypalana z gliny cegła zależnie od składu chemicznego może przyjmować różne kolory. Najpopularniejszym wyborem jest klinkier w kolorze naturalnym, czyli czerwonym, jednak na rynku dostaniemy również cegły klinkierowe w odcieniach żółci, brązu i bieli – duży wybór dają cegły Terca, które można obejrzeć na stronie https://www.wienerberger.pl/produkty/cegly-i-plytki-klinkierowe-terca/cegly-klinkierowe-terca.html. Bogactwo kolorów elementów klinkierowych sprawia, że z łatwością osiągniemy efekt niepowtarzalnej i eleganckiej elewacji.

Klinkier na elewację to nie tylko wysokie walory dekoracyjne. Ceglana elewacja jest synonimem trwałości i dużej wytrzymałości. Trwałość okładziny klinkierowej szacuje się nawet na kilkadziesiąt lat. Dzięki bardzo niskiej nasiąkliwości elementy klinkierowe są mrozoodporne, dzięki czemu stanowią idealny materiał wykończeniowy na zewnątrz. Cegły wykazują się również wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Chronią ściany i ocieplenie nie tylko przed uszkodzeniami, ale też niszczącym wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Okładzina z klinkieru jest łatwa do utrzymania w czystości ‒ co jakiś czas wymaga jedynie oczyszczenia z kurzu i innych zabrudzeń.

Elewacja z cegły klinkierowej na ścianie trójwarstwowej

Ściana trójwarstwowa składa się z warstwy nośnej powstałej z elementów murowych, np. pustaków ceramicznych, warstwy ocieplenia, którą wykonuje się z wełny mineralnej lub styropianu, oraz warstwy osłonowej. Ostatnia warstwa to elewacja, którą można wymurować przy użyciu cegieł klinkierowych.

Elewacja z cegieł klinkierowych może w pełni pokrywać ściany budynku lub jedynie podkreślać reprezentacyjne części domu. Klinkier bardzo dobrze komponuje się z innymi materiałami okładzinowymi, takimi jak drewno, kamień, szkło czy aluminium.

Ścianka elewacyjna z cegieł klinkierowych ma zazwyczaj 12 cm grubości. Istotną kwestią jest jej oparcie na fundamencie, dlatego wyboru rodzaju elewacji należy dokonać już na etapie projektowania budynku. Wybór cegły klinkierowej na elewację wpływa również na sposób wykonania warstwy izolacyjnej. W przypadku wełny mineralnej nie trzeba jej przyklejać do muru, lecz wykonać kotwienie. Należy też pamiętać o przerwie wentylacyjnej między wełną a elewacją z cegły, której zadaniem jest odprowadzanie wilgoci z wnętrza domu. Izolację ze styropianu przykleja się do warstwy nośnej i dodatkowo mocuje przy pomocy kołków.

Podczas murowania należy mieszać cegły z kilku opakowań, aby uzyskać naturalny rozkład kolorów. Cegły muruje się na zaprawę murarską, zaczynając od narożników. Należy przy tym pamiętać o zachowaniu dystansu między poszczególnymi elementami wynoszącym około 10 mm. Odległości między cegłami najlepiej ustalać przy pomocy listew dystansowych. Nadmiar zaprawy wydobywającej się ze szczelin należy usuwać. Jeśli murujemy metodą na cofnięte szczeliny, trzeba je uzupełnić zaprawą. Na koniec kształtujemy szczeliny i czyścimy na sucho całą elewację z cegły.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.