› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Jak wymienić syfon pod umywalką?

› poradnik 10 miesięcy temu    11.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wymienić syfon pod umywalką?

Proste naprawy hydrauliczne można wykonać bez pomocy fachowca. Jedną z takich napraw jest wymiana uszkodzonego syfonu pod umywalką. Jak prawidłowo wykonać naprawę? Okazuje się, że jest to prostsze niż się wydaje - z naprawą syfonu bez trudu poradzi sobie nawet kobieta.

Opróżnienie syfonu

Przed odkręceniem uszkodzonego syfonu należy opróżnić go z wody. Aby nie zalać łazienki, należy ustawić pod nim wiadro. Następnie odkręca się dolną nakrętkę i czeka się, aż cała woda spłynie do wiadra. Jeżeli odkręcenie nakrętki jest trudne, można owinąć ją ścierką namoczoną w gorącej wodzie i dopiero wtedy spróbować nią poruszyć.

Kolejnym krokiem jest odkręcenie poszczególnych łączników, które łączą syfon z umywalką i rurami kanalizacyjnymi.

Nowy syfon nie zawsze jest konieczny

Bardzo często po opróżnieniu syfonu okazuje się, że element można zamontować ponownie po wcześniejszym wyczyszczeniu. Jeżeli syfon jest pozbawiony pęknięć, wgnieceń lub innych uszkodzeń, nadaje się do dalszego użytku. Wystarczy dokładnie usunąć z niego wszystkie pozostałości zanieczyszczeń i włosy, a następnie wysuszyć element i ponownie go przykręcić.

Jeśli ponownie montuje się ten sam syfon, powinno się powoli i dokładnie przykręcać poszczególne elementy kanalizacji pod umywalką. Gdy syfon i pozostałe części są skręcone, powinno się nalać do umywalki większą ilość wody i sprawdzić, czy syfon nie przecieka. Na wszelki wypadek warto pozostawić pod umywalką wiadro, by mieć pewność, że nie zaleje się łazienki, gdyby syfon był nieszczelny.

Montaż nowego syfonu

W przypadku uszkodzenia syfonu i konieczności wymiany elementu na nowy, powinno się sprawdzić, jaki syfon będzie pasował do umywalki. W większości przypadków będzie to standardowy odpływ, jednak może się zdarzyć, że potrzebny będzie element o większej lub mniejszej średnicy.

Po zakupie nowego syfonu postępuje się tak samo jak z syfonem, który wymagał czyszczenia.

Spokojnie, to tylko awaria!

Wiele osób rezygnuje z samodzielnej wymiany syfonu, gdy element ulegnie nagłej awarii. Zalanie łazienki podczas mycia zębów lub w czasie porannej toalety może być stresujące, jednak nie trzeba panikować. Gdy woda wylewa się spod umywalki, powinno się szybko zakręcić kran i znaleźć wiadro lub inne naczynie, do którego może spływać woda. Gdy ciecz wypłynie z odpływu, wystarczy przyjrzeć się syfonowi, by sprawdzić, gdzie leży źródło awarii. Najczęściej problem tego typu jest wynikiem rozszczelnienia się kanalizacji, dlatego po ponownym skręceniu wszystkich elementów, syfon działa prawidłowo.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.