› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Mnie polecono fototapety, które powiększają wnętrze i kupiłam taką i co ciekawe... ~ Mała miBieda aż miejsc parkingowych brak i kosze pełne! Mało,jest jeszcze oburzenie,że Ruski im... ~ gośćJest drożyzna. W końcu ktoś napisał prawdę. Propaganda, że niby jest lepiej. Jest lepiej, bo... ~ ZbyszekNa Youtube jest fajny filmik oni muszą być na prawdę głodni:https://youtu.be/H8pgR4OlH0U ~ Akcjat4 Trochę mnie to dziwi, bo komunikację oblegają same emeryty z wózkiem. Co wy dzień w dzień... ~ gośćTylko milicyjna guma nauczy hołotę kultury! ~ gośćNiech Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych zadeklaruje się że bez względu na... ~ Misia KasiaBędziesz siedział za ten wał. 3700 podpisów za, na 100 tysięcy mieszkańców. Dla 4 tys. ludzi... ~ kkk(...) Infrastrukturę narciarską należy przejąć od upadającego podmiotu za symboliczną... ~ Robert KolińskiŻebyśmy dobrze się zrozumieli - miasto Elbląg chce odkupić od prywatnej firmy (nieudolnie... ~ Robert KolińskiJakie zainteresowanie? hehehehe ~ lulRacja, co robi urząd miasta w takim wypadku ? ~ maxx44Urząd miasta - wstyd! ~ ObywatelRównież jestem zdania, że fototapety są nadal modne. Mi przypadły do gustu fototapety z... ~ gładkaPrzeciez to nie jest dewastacja z jednego weekendu. Najprawdopodobniej tam nigdy nie bylo sprzatane... ~ ElblazankaŻeby zniszczyć plac zabaw. Co to za motłoch to zrobił? Takich ludzi powinno się kastrować,... ~ AntyWszystko zniszczone przez te dzieciaki z tej bursy piją palą i i niewiadomo co jeszcze a dyrekcja... ~ Daleko mieszkam a wiempodwórko na rogu ulicy Freta i Stawidłowej miasto nic tu nie zrobiło od wojny mieszkańcy... ~ novak

Jak wymienić syfon pod umywalką?

› poradnik 2 miesiące temu    11.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Proste naprawy hydrauliczne można wykonać bez pomocy fachowca. Jedną z takich napraw jest wymiana uszkodzonego syfonu pod umywalką. Jak prawidłowo wykonać naprawę? Okazuje się, że jest to prostsze niż się wydaje - z naprawą syfonu bez trudu poradzi sobie nawet kobieta.

Opróżnienie syfonu

Przed odkręceniem uszkodzonego syfonu należy opróżnić go z wody. Aby nie zalać łazienki, należy ustawić pod nim wiadro. Następnie odkręca się dolną nakrętkę i czeka się, aż cała woda spłynie do wiadra. Jeżeli odkręcenie nakrętki jest trudne, można owinąć ją ścierką namoczoną w gorącej wodzie i dopiero wtedy spróbować nią poruszyć.

Kolejnym krokiem jest odkręcenie poszczególnych łączników, które łączą syfon z umywalką i rurami kanalizacyjnymi.

Nowy syfon nie zawsze jest konieczny

Bardzo często po opróżnieniu syfonu okazuje się, że element można zamontować ponownie po wcześniejszym wyczyszczeniu. Jeżeli syfon jest pozbawiony pęknięć, wgnieceń lub innych uszkodzeń, nadaje się do dalszego użytku. Wystarczy dokładnie usunąć z niego wszystkie pozostałości zanieczyszczeń i włosy, a następnie wysuszyć element i ponownie go przykręcić.

Jeśli ponownie montuje się ten sam syfon, powinno się powoli i dokładnie przykręcać poszczególne elementy kanalizacji pod umywalką. Gdy syfon i pozostałe części są skręcone, powinno się nalać do umywalki większą ilość wody i sprawdzić, czy syfon nie przecieka. Na wszelki wypadek warto pozostawić pod umywalką wiadro, by mieć pewność, że nie zaleje się łazienki, gdyby syfon był nieszczelny.

Montaż nowego syfonu

W przypadku uszkodzenia syfonu i konieczności wymiany elementu na nowy, powinno się sprawdzić, jaki syfon będzie pasował do umywalki. W większości przypadków będzie to standardowy odpływ, jednak może się zdarzyć, że potrzebny będzie element o większej lub mniejszej średnicy.

Po zakupie nowego syfonu postępuje się tak samo jak z syfonem, który wymagał czyszczenia.

Spokojnie, to tylko awaria!

Wiele osób rezygnuje z samodzielnej wymiany syfonu, gdy element ulegnie nagłej awarii. Zalanie łazienki podczas mycia zębów lub w czasie porannej toalety może być stresujące, jednak nie trzeba panikować. Gdy woda wylewa się spod umywalki, powinno się szybko zakręcić kran i znaleźć wiadro lub inne naczynie, do którego może spływać woda. Gdy ciecz wypłynie z odpływu, wystarczy przyjrzeć się syfonowi, by sprawdzić, gdzie leży źródło awarii. Najczęściej problem tego typu jest wynikiem rozszczelnienia się kanalizacji, dlatego po ponownym skręceniu wszystkich elementów, syfon działa prawidłowo.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.