› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Jak wziąć kredyt gotówkowy na remont mieszkania? 6 zasad

› poradnik ponad rok temu    29.12.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wziąć kredyt gotówkowy na remont mieszkania? 6 zasad

Remont może znacznie zwiększyć wartość nieruchomości. Niektóre banki mają nawet kredyty przeznaczone właśnie na ten cel. Poniżej wszystko, co warto o nich wiedzieć.

Ostatnio banki przyznają coraz więcej kredytów na remont mieszkań. I to nie tylko w Polsce. Według raportu Metrostudy „Activity Index” liczba pozytywnych decyzji o przyznaniu takiej pożyczki wzrosła w zeszłym roku w USA o 4,5 proc. Podobne dane płyną z Europy – przykładowo Bank of Ireland miał w zeszłym roku o 38 proc. więcej zainteresowanych takimi pożyczkami. Przed podjęciem tego typu decyzji warto jednak trzymać się kilku ważnych zasad.

1. Oceń ryzyko
 

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania może mieć bardzo pozytywny wpływ na domowy budżet. Mieszkanie odświeżone przez sprzedażą pozwoli uzyskać wyższą cenę, a przez to prawdopodobnie spłacić kredyt szybko. Z kolei przy wynajmie odpowiednio wysoki standard gwarantuje wyższy czynsz i więcej chętnych najemców. Gorzej, jeśli remont nie jest konieczny, a jedynie ma spełnić marzenie czy kaprys właściciela. Gdy mieszkanie o świeżo pomalowanych ścianach decyduje się on wyłożyć tapetą lub montuje drogą piwniczkę na wina, to wartość mieszkania może po takich inwestycjach wcale nie wzrosnąć. Inwestor pozostanie wtedy z kredytem, ale nie przybędzie mu środków na jego spłatę.

jak-wziac-kredyt-gotowkowy-na-remont-mieszkania2.jpg

2. Porównaj oferty
 

Aby przekonać się, która oferta jest najbardziej korzystna, nie musisz już chodzić od banku do banku. Obecnie w internecie istnieją rankingi kredytów gotówkowych, które gromadzą wszystkie potrzebne dane dotyczące oprocentowania, warunków przyznania i wysokości rat. Sprawdzony ranking kredytów gotówkowych znajdziesz np. na portalu Totalmoney.

3. Odpowiednio dobierz długość spłaty
 

Co najmniej raz na dekadę warto w domu odświeżyć ściany czy wymienić niektóre sprzęty. Dlatego nie warto brać na ten cel pożyczki, którą trzeba będzie spłacać dłużej. Dobrze, gdy kredyt gotówkowy zostanie spłacony na tyle szybko, by można było niedługo po nim wziąć w razie potrzeby pożyczkę na kolejne ulepszenia w domu.

4. Nieprzewidziane wydatki
 

Dom, a nawet mieszkanie w bloku, to często konieczność ponoszenia nieprzewidzianych wydatków. Zakup nowego bojlera, naprawa dachu czy remont zalanej łazienki mogą się zdarzyć u każdego. Dlatego dobrze, by kredyt gotówkowy na remont dało się wcześniej spłacić bez dodatkowych opłat, a także by jego spłata nie trwała zbyt długo. Dzięki temu łatwiej zaoszczędzić na nieprzewidziane wydatki lub w razie potrzeby wziąć kolejną pożyczkę. Ranking kredytów gotówkowych pozwala porównać, ile wynosi czas spłaty w każdym banku.

jak-wziac-kredyt-gotowkowy-na-remont-mieszkania3.jpg

5. Kredyt na miarę
 

Istnieją kredyty gotówkowe przyznawane bezpośrednio na remont. Warto sprawdzać, czy biorą one pod uwagę problemy typowe dla takich inwestycji – opóźnienia, niedoszacowanie kosztów, konieczność poprawek. Dobrze dobrany i elastyczny kredyt tego typu może zmniejszyć stres związany z remontem. Wcześnie warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych (https://www.totalmoney.pl/ranking-kredytow-gotowkowych) przeznaczonych na renowację by dowiedzieć się, który z nich oferuje najlepsze warunki. „Wypłata kredytu nastąpi w transzach na rachunek zgodnie z przedstawionym kosztorysem i harmonogramem.

Pamiętaj, że postęp prac oraz zakończenie inwestycji rozliczysz bez faktur i rachunków. Wartość zrealizowanych prac uznamy na podstawie inspekcji wykonanej przez naszego rzeczoznawcę. „ - tak o swoich warunkach pisze jeden z dużych polskich banków. Z kolei bank spółdzielczy w miasteczku na południu Polski wymaga rozliczenia fakturami lub rachunkami jedynie 50 proc. wartości poniesionych nakładów.

6. Wszystko na fakturę
 

Jeśli jednak przy finansowaniu remontu z kredytu bank żąda dowodów na każdy kolejny etap prac, trzeba założyć segregator na rachunki. Wymaga to dyscypliny w zbieraniu i przechowywaniu faktur. Wyklucza też możliwość wykonywania prac przez znajomego fachowca, który rachunków nie wystawia. Warto zawsze mieć dowody na wykonane prace na wypadek problemów, takich jak poprawki czy odmowa wypłaty kolejnej transzy kredytu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.