› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Jak zainstalować baterię ścienną umywalkową?

› poradnik ponad rok temu    14.08.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak zainstalować baterię ścienną umywalkową?

Bateria ścienna jest alternatywnym rozwiązaniem dla klasycznej baterii sztorcowej. Stosuje się ją w momencie, kiedy rury wody wyprowadzone są powyżej umywalki lub zależy nam na maksymalnej oszczędności miejsca wokół umywalki. Baterie ścienne występują w wersji klasycznej, z dwoma pokrętłami nawiązując do stylu retro, a także nowoczesnej, z jednym uchwytem, o prostej konstrukcji i formie. Montaż baterii ściennej umywalkowej wymaga odpowiedniego przygotowania oraz stosowania się do podstawowych zasad. Można go wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowca.

Rozstaw podejść wodnych

Baterie jednouchwytowe i dwuuchwytowe montuje się w ten sam sposób. Przy wymianie możemy zastosować inną baterię, niż była dotychczas i nie ma to wpływu na montaż. Najczęściej baterie ścienne dwuotworowe mają rozstaw nakrętek mocujących do instalacji 150 mm. Przed montażem sprawdzamy rozstaw i układ podejść wodnych zimnej i ciepłej wody, który powinien wynosić od 140 do 160 mm. Baterię z instalacją wodną łączymy za pomocą mimośród. Jeżeli rozstaw wynosi 140-150 oraz 150-160 mm, możliwe jest zachowanie niewielkiego odchylenia przy poziomie podejść. Dla uzyskania prostopadłości podejść wodnych można użyć zawiasu hydraulicznego.

Głębokości osadzenia podejść wodnych w ścianie

Przy montażu baterii ściennej trzeba ponadto zwrócić uwagę na głębokość osadzenia podejść wodnych w ścianie. Jeżeli jest ono za płytkie, to rozety będą odstawały od ściany. Głębokość położenia musi być na tyle duża, żeby bez problemu można było zastosować przedłużki o wymiarach minimum 15 mm. Płytki do łazienki najczęściej pojawiają się na powierzchniach ścian w łazience ze względu na swoją odporność na wodę i wilgoć, a także łatwość utrzymania ich w czystości. Aby montaż baterii był łatwiejszy, wylot instalacji niech kończy się ok. 5 mm od granicy ściany.

Właściwy montaż baterii ściennej

Przygotowujemy łączniki mimośrodowe, podłączając je do gwintowanych zakończeń rur. Na ich powierzchnię nakręcamy pakuł lniany, dzięki czemu zostają odpowiednio uszczelnione. Odkręcamy korki podejść wodnych i wkręcamy do nich łączniki mimośrodowe. Pamiętamy tym samym o zachowaniu odpowiedniej szerokości ich rozstawy (140-160 mm). Z wykorzystaniem klucza nastawnego wkręcamy łączniki do końcówek rur. Na tym etapie z kolei zwracamy uwagę na dopasowanie głębokości umieszczenia mimośród do rozmiarów rozet maskujących. Kiedy już ustalimy odpowiedni rozstaw i wypoziomujemy łączniki, możemy umieścić na nich rozety. Uszczelki z filtrem montujemy w gniazdach baterii. Korpus instalujemy na mimośrodach. Kiedy już dokonamy montażu, powinniśmy sprawdzić, czy został on przeprowadzony prawidłowo. Musimy więc otworzyć dopływ wody do łazienki i odkręcić wodę w kranie. Obserwujemy, czy woda wypływa z kranu prawidłowo i nigdzie nie pojawiają się przecieki.

Baterię ścienną montujemy na ścianie, na której już zostały położone płytki do łazienki lub kafelki do kuchni. Zaleca się, aby znajdowała się ona na wysokości ok. 20-30 cm ponad górną krawędzią umywalki lub zlewu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.