› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jak zamienić schody w prawdziwą wizytówkę domu?

› poradnik 3 miesiące temu    22.10.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak zamienić schody w prawdziwą wizytówkę domu?

Schody zewnętrzne mogą być prawdziwą ozdobą domu. Jak zaaranżować tę przestrzeń, by wyglądała reprezentacyjnie? Na jakie praktyczne rozwiązania postawić? Zobacz nasze pomysły na aranżację schodów na zewnątrz.

Dopasowane do elewacji i efektowne schody zewnętrzne mogą przykuć wzrok gości domu. Znajdują się w centralnym punkcie i nie sposób je ominąć. Jak sprawić, by były funkcjonalne i efektownie się prezentowały? Sprawdź nasze inspiracje.

Schody zewnętrzne – wygląd ma znaczenie

Pierwszym krokiem w planowaniu aranżacji schodów powinien być wybór materiałów i designu. Na szczęście z łatwością możemy wybierać spośród materiałów wykończeniowych nawiązujących kolorem np. do naturalnego drewna, kamienia czy betonu. Wystarczy przejrzeć ofertę wiodących producentów płytek ceramicznych, np. Cerrad.

W aranżacji schodów ważne jest ich dopasowanie do ścian i otoczenia budynku. Jeśli nasz dom ma tradycyjnie wyglądającą, nieco rustykalną elewację, możemy wybrać gres imitujący drewno (Mattina sabbia). W przypadku nowoczesnych domów dobrze sprawdzi się kamień (Tacoma sand) lub minimalistyczny beton (Apenino antracyt). Możemy także postawić na płytki klinkierowe, które przypominają cegiełkę – da to nietuzinkowy efekt.

Płytki schodowe zewnętrzne – najlepsze rozwiązanie

Ze względu na specyfikacje techniczne specjaliści polecają płytki schodowe zewnętrzne z gresu i klinkieru. Płytki tego typu są mrozoodporne, niskonasiąkliwe, wykazują właściwości antypoślizgowe. Bardzo dobrze spełniają swoją funkcję na zewnątrz, a przy tym łatwo utrzymać je w czystości. W ramach jednej kolekcji możemy znaleźć zarówno płytki schodowe zewnętrzne, jak i stopnice – również v-shape.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.