› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Mnie polecono fototapety, które powiększają wnętrze i kupiłam taką i co ciekawe... ~ Mała miBieda aż miejsc parkingowych brak i kosze pełne! Mało,jest jeszcze oburzenie,że Ruski im... ~ gośćJest drożyzna. W końcu ktoś napisał prawdę. Propaganda, że niby jest lepiej. Jest lepiej, bo... ~ ZbyszekNa Youtube jest fajny filmik oni muszą być na prawdę głodni:https://youtu.be/H8pgR4OlH0U ~ Akcjat4 Trochę mnie to dziwi, bo komunikację oblegają same emeryty z wózkiem. Co wy dzień w dzień... ~ gośćTylko milicyjna guma nauczy hołotę kultury! ~ gośćNiech Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych zadeklaruje się że bez względu na... ~ Misia KasiaBędziesz siedział za ten wał. 3700 podpisów za, na 100 tysięcy mieszkańców. Dla 4 tys. ludzi... ~ kkk(...) Infrastrukturę narciarską należy przejąć od upadającego podmiotu za symboliczną... ~ Robert KolińskiŻebyśmy dobrze się zrozumieli - miasto Elbląg chce odkupić od prywatnej firmy (nieudolnie... ~ Robert KolińskiJakie zainteresowanie? hehehehe ~ lulRacja, co robi urząd miasta w takim wypadku ? ~ maxx44Urząd miasta - wstyd! ~ ObywatelRównież jestem zdania, że fototapety są nadal modne. Mi przypadły do gustu fototapety z... ~ gładkaPrzeciez to nie jest dewastacja z jednego weekendu. Najprawdopodobniej tam nigdy nie bylo sprzatane... ~ ElblazankaŻeby zniszczyć plac zabaw. Co to za motłoch to zrobił? Takich ludzi powinno się kastrować,... ~ AntyWszystko zniszczone przez te dzieciaki z tej bursy piją palą i i niewiadomo co jeszcze a dyrekcja... ~ Daleko mieszkam a wiempodwórko na rogu ulicy Freta i Stawidłowej miasto nic tu nie zrobiło od wojny mieszkańcy... ~ novak

Jaką wędzarnie ogrodową wybrać: drewnianą czy metalową?

› poradnik miesiąc temu    20.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wędzarnie to ostatnimi laty modny widok w ogrodach. Domownicy mogą chwalić się i częstować sąsiadów i gości doskonałej jakości mięsiwem, gwarantując, że pozbawione jest ono chemikaliów, które służą utrwalaniu pożywienia. Aromat wędlin i serów, a nawet owoców z komory wędzenia pobudza apetyt do granic. Jeśli myślisz nad zakupem wędzarni ogrodowej na nadchodzące lato, to postaramy się pomóc Ci w wyborze!

Jakich wędzarni możemy spodziewać się w ofercie sklepowej?

Cóż, sklepy stawiają raczej na rozwiązania tanie i wygodne w transporcie. Jeśli więc zakup wędzarni ogrodowej uzależnisz właśnie od tych dwóch czynników, to najpewniej potrawy przygotowywać będziesz w urządzeniu wykonanym z blachy. Producenci posiadają te urządzenia katalogowo, gdyż są proste do wykonania w sposób masowy. Obróbka drewna jest znacznie bardziej kosztowna i czasochłonna. Powinni wiedzieć o tym szczególnie wszyscy amatorzy przygotowywania potraw w wędzarni ogrodowej, którzy mają w planach zbudowanie takiej samodzielnie.

Drewniane wędzarnie ogrodowe są robione w większości na zamówienie. Przez ich stosunkowo dużą masę stawiane są przez wyspecjalizowane firmy bezpośrednio u klienta. Musimy w tym celu dobrze przemyśleć lokalizację wędzarni, gdyż raz postawiona może być niemożliwa do przestawienia (tyczy się to wędzarni ogrodowych o dużych rozmiarach, mini wędzarnie są często mobilne).

fot-tresc.png

Fot. Grillo - Wędzarnia ogrodowa MetGard https://www.metgard.pl/137-wedzarnie-ogrodowe

Jakie są podstawowe różnice pomiędzy wędzarnią ogrodową z blachy i z drewna?

Jest kilka czynników, które mogą ułatwić wybór odpowiedniej wędzarni ogrodowej. Pominiemy kwestię cenową, skupiając się tylko na aspektach czysto praktycznych.

Wędzenie jest procesem, który jest dosyć złożony jeśli idzie o kwestie termiczne. Istnieje kilka sposobów wędzenia, w zależności od temperatury dymu, który okadza potrawy. Regulacja termiczna jest w wędzarniach ogrodowych bardzo istotna, cenią ją szczególnie wprawieni w tej sztuce użytkownicy. Metal szybciej się wychładza od drewna, wymaga więc tego, aby częściej doglądać palenisko.

Wędzarnie ogrodowe z blachy są lekkie i przez to bardziej mobilne. W łatwy sposób przestawimy je po całym ogrodzie, w okresie deszczowym schowamy pod wiatę lub taras, a zimą można je bez trudu przewieźć do piwnicy czy garażu. Z praktycznego punktu widzenia wędzarnie metalowe na kołach są lepsze od wędzarni drewnianych.

Patrząc z innej perspektywy, wędzarnie ogrodowe z drewna są bardziej estetyczne. Często robione na zamówienie są bardzo misternie zdobione, przez co nie są wyłącznie funkcjonalnym narzędziem w ogrodzie, ale także jego ozdobą. Wędzarnie ogrodowe z czarnej blachy mają bardzo przemysłowy design i w stylowo zaaranżowanym ogrodzie mogą mocno rzucać się w oczy. Wtedy jedną z opcji jest ukrycie wędzarni pośród drzew lub za elewacją budynku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.