› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba WangaOczywiście, że proste. Sama naklejałam i wyszło pięknie. Fakt, że to był sklep z polecenia... ~ KaśkaJestem zdecydowanie na tak! ~ ELStraszne rzeczy, odnowiono niemiecka will? Przy tym był pan Wilk, przedstawiciel PiSu? Pytanie,... ~ EuPiCzłowieku o marnej wiedzy nawet nie wiesz ile leży tam na dnie żelastwa!!!!!!!!!!!!!!!! O... ~ WOLNY ELBLAGNa zachodzie w Holandii to normalne, że takie kąpieliska są w takich miejscach, no ale cóż ,... ~ wyborcaGłupi i Głupota ... Tam basen ul.Spacercka ... Polityk jest wariat rzeki na basenie. Głupi... ~ Huberta Super... Po 5 piwek w Specjal-Pubie i na plażę!!! ~ ksamolA co robiłeś do tej pory???? Zbierałeś piasek????? ~ WOLNY ELBLAGCzyżby Panu Stefanowi zostało trochę odpadów po zamkniętej odlewni z Pasłęka ? A może... ~ Mariusz LewandowskiByłoby super! Zbyt piękne, aby było możliwe. ~ NetaPomysł ok, ALE: 1. Co z ewentualnymi powodziami? 2. Co z "elementem" z tamtej dzielnicy miasta,... ~ Anty

Jaką wędzarnie ogrodową wybrać: drewnianą czy metalową?

› poradnik 6 miesięcy temu    20.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jaką wędzarnie ogrodową wybrać: drewnianą czy metalową?

Wędzarnie to ostatnimi laty modny widok w ogrodach. Domownicy mogą chwalić się i częstować sąsiadów i gości doskonałej jakości mięsiwem, gwarantując, że pozbawione jest ono chemikaliów, które służą utrwalaniu pożywienia. Aromat wędlin i serów, a nawet owoców z komory wędzenia pobudza apetyt do granic. Jeśli myślisz nad zakupem wędzarni ogrodowej na nadchodzące lato, to postaramy się pomóc Ci w wyborze!

Jakich wędzarni możemy spodziewać się w ofercie sklepowej?

Cóż, sklepy stawiają raczej na rozwiązania tanie i wygodne w transporcie. Jeśli więc zakup wędzarni ogrodowej uzależnisz właśnie od tych dwóch czynników, to najpewniej potrawy przygotowywać będziesz w urządzeniu wykonanym z blachy. Producenci posiadają te urządzenia katalogowo, gdyż są proste do wykonania w sposób masowy. Obróbka drewna jest znacznie bardziej kosztowna i czasochłonna. Powinni wiedzieć o tym szczególnie wszyscy amatorzy przygotowywania potraw w wędzarni ogrodowej, którzy mają w planach zbudowanie takiej samodzielnie.

Drewniane wędzarnie ogrodowe są robione w większości na zamówienie. Przez ich stosunkowo dużą masę stawiane są przez wyspecjalizowane firmy bezpośrednio u klienta. Musimy w tym celu dobrze przemyśleć lokalizację wędzarni, gdyż raz postawiona może być niemożliwa do przestawienia (tyczy się to wędzarni ogrodowych o dużych rozmiarach, mini wędzarnie są często mobilne).

fot-tresc.png

Fot. Grillo - Wędzarnia ogrodowa MetGard https://www.metgard.pl/137-wedzarnie-ogrodowe

Jakie są podstawowe różnice pomiędzy wędzarnią ogrodową z blachy i z drewna?

Jest kilka czynników, które mogą ułatwić wybór odpowiedniej wędzarni ogrodowej. Pominiemy kwestię cenową, skupiając się tylko na aspektach czysto praktycznych.

Wędzenie jest procesem, który jest dosyć złożony jeśli idzie o kwestie termiczne. Istnieje kilka sposobów wędzenia, w zależności od temperatury dymu, który okadza potrawy. Regulacja termiczna jest w wędzarniach ogrodowych bardzo istotna, cenią ją szczególnie wprawieni w tej sztuce użytkownicy. Metal szybciej się wychładza od drewna, wymaga więc tego, aby częściej doglądać palenisko.

Wędzarnie ogrodowe z blachy są lekkie i przez to bardziej mobilne. W łatwy sposób przestawimy je po całym ogrodzie, w okresie deszczowym schowamy pod wiatę lub taras, a zimą można je bez trudu przewieźć do piwnicy czy garażu. Z praktycznego punktu widzenia wędzarnie metalowe na kołach są lepsze od wędzarni drewnianych.

Patrząc z innej perspektywy, wędzarnie ogrodowe z drewna są bardziej estetyczne. Często robione na zamówienie są bardzo misternie zdobione, przez co nie są wyłącznie funkcjonalnym narzędziem w ogrodzie, ale także jego ozdobą. Wędzarnie ogrodowe z czarnej blachy mają bardzo przemysłowy design i w stylowo zaaranżowanym ogrodzie mogą mocno rzucać się w oczy. Wtedy jedną z opcji jest ukrycie wędzarni pośród drzew lub za elewacją budynku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.