› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
REMONT ROBIĆ ŚMIECH NA SALI NIECH PODATKI ZACZNĄ PŁACIĆ A NIE NARKOTYKI SPRZEDAJĄ ~ JADO ROBOTY ŚMIECI A NIE CHLEJECIE I ĆPACIE A NA DODATEK SAMI PROCHY SPRZEDAJĄ ~ EDZIANa zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrh

Jaką wędzarnie ogrodową wybrać: drewnianą czy metalową?

› poradnik 3 miesiące temu    20.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jaką wędzarnie ogrodową wybrać: drewnianą czy metalową?

Wędzarnie to ostatnimi laty modny widok w ogrodach. Domownicy mogą chwalić się i częstować sąsiadów i gości doskonałej jakości mięsiwem, gwarantując, że pozbawione jest ono chemikaliów, które służą utrwalaniu pożywienia. Aromat wędlin i serów, a nawet owoców z komory wędzenia pobudza apetyt do granic. Jeśli myślisz nad zakupem wędzarni ogrodowej na nadchodzące lato, to postaramy się pomóc Ci w wyborze!

Jakich wędzarni możemy spodziewać się w ofercie sklepowej?

Cóż, sklepy stawiają raczej na rozwiązania tanie i wygodne w transporcie. Jeśli więc zakup wędzarni ogrodowej uzależnisz właśnie od tych dwóch czynników, to najpewniej potrawy przygotowywać będziesz w urządzeniu wykonanym z blachy. Producenci posiadają te urządzenia katalogowo, gdyż są proste do wykonania w sposób masowy. Obróbka drewna jest znacznie bardziej kosztowna i czasochłonna. Powinni wiedzieć o tym szczególnie wszyscy amatorzy przygotowywania potraw w wędzarni ogrodowej, którzy mają w planach zbudowanie takiej samodzielnie.

Drewniane wędzarnie ogrodowe są robione w większości na zamówienie. Przez ich stosunkowo dużą masę stawiane są przez wyspecjalizowane firmy bezpośrednio u klienta. Musimy w tym celu dobrze przemyśleć lokalizację wędzarni, gdyż raz postawiona może być niemożliwa do przestawienia (tyczy się to wędzarni ogrodowych o dużych rozmiarach, mini wędzarnie są często mobilne).

fot-tresc.png

Fot. Grillo - Wędzarnia ogrodowa MetGard https://www.metgard.pl/137-wedzarnie-ogrodowe

Jakie są podstawowe różnice pomiędzy wędzarnią ogrodową z blachy i z drewna?

Jest kilka czynników, które mogą ułatwić wybór odpowiedniej wędzarni ogrodowej. Pominiemy kwestię cenową, skupiając się tylko na aspektach czysto praktycznych.

Wędzenie jest procesem, który jest dosyć złożony jeśli idzie o kwestie termiczne. Istnieje kilka sposobów wędzenia, w zależności od temperatury dymu, który okadza potrawy. Regulacja termiczna jest w wędzarniach ogrodowych bardzo istotna, cenią ją szczególnie wprawieni w tej sztuce użytkownicy. Metal szybciej się wychładza od drewna, wymaga więc tego, aby częściej doglądać palenisko.

Wędzarnie ogrodowe z blachy są lekkie i przez to bardziej mobilne. W łatwy sposób przestawimy je po całym ogrodzie, w okresie deszczowym schowamy pod wiatę lub taras, a zimą można je bez trudu przewieźć do piwnicy czy garażu. Z praktycznego punktu widzenia wędzarnie metalowe na kołach są lepsze od wędzarni drewnianych.

Patrząc z innej perspektywy, wędzarnie ogrodowe z drewna są bardziej estetyczne. Często robione na zamówienie są bardzo misternie zdobione, przez co nie są wyłącznie funkcjonalnym narzędziem w ogrodzie, ale także jego ozdobą. Wędzarnie ogrodowe z czarnej blachy mają bardzo przemysłowy design i w stylowo zaaranżowanym ogrodzie mogą mocno rzucać się w oczy. Wtedy jedną z opcji jest ukrycie wędzarni pośród drzew lub za elewacją budynku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.