› poradnik |
ponad rok temu
22.04.2022 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Ze względu na przystępną cenę gaz jest chętnie używanym paliwem do ogrzewania domów jednorodzinnych oraz wielu budynków wolnostojących. Aby ogrzewanie gazem przyniosło wymierne korzyści finansowe kotłownia gazowa musi spełniać ściśle określone parametry, a system kominowy musi być odpowiednio dobrany. Jaki komin jest najlepszym wyborem?
Zapewnienie odpowiedniej wentylacji jest bardzo ważne nie tylko ze względów czysto praktycznych, lecz także w kwestii bezpieczeństwa. Do pomieszczenia w którym znajduje się kocioł gazowy musi być dostarczona odpowiednia ilość powietrza. Zapewnia to bowiem dobrą wentylację oraz prawidłowe spalanie gazu.
Gdy powietrza jest za mało, to wówczas wydajność energetyczna kotła jest mniejsza, a ponadto może to prowadzić do pojawienia się czadu, który to jest zabójczy dla życia. Niezwykle ważne jest zatem to, aby do każdej kotłowni powietrze było dostarczane przez odpowiedni kanał wentylacyjny.
System kominowy to istotny element, który służy do odprowadzenia spalin. Jest on usytuowany w ścianach lub na zewnątrz budynku. Dla kotów ogrzewanych gazem najlepszym wyborem jest komin wykonany ze kwasoodpornej stali lub kamionki.
Obecnie na rynku dostępne są różnorodne kotły służące do ogrzewania mieszkania za pomocą gazu. Decydując się na zakup pieca gazowego kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania system kominowy powinien zapewnić powietrzno - spalinowy tryb pracy. Musi on umożliwiać pracę w nadciśnieniu, a jego wkład powinien być dobrze zabezpieczony na wypadek destrukcyjnego działania kondensatu. System do takiego kotła powinien zawierać ściek kondensatu, dzięki któremu kondensat będzie odprowadzany z komina.
Instalacja grzewcza na gaz nie może być bezpośrednio podłączona do kanału spalinowego wykonanego z tradycyjnej cegły. W kominie musi być bowiem umieszczony wkład ze stali kwasoodpornej. Jego średnica powinna być taka, aby możliwe było swobodne wprowadzenie go do istniejącego kanału kominowego. W przypadku kanałów prostokątnych instalowane są wkłady o przekroju owalnym, bowiem wprowadzenie rur okrągłych zmniejszyłoby przekrój tego przewodu.
Dobrym wyborem są kominy wolno stojące, które to są wznoszone z gotowych elementów. Stosuje się je głównie w nowo budowanych domach, gdyż wbudowanie takiego komina w istniejący budynek jest bardzo trudne. Podstawowe części składowe tego typu systemów kominowych to:
- ceramiczne lub stalowe rury spalinowe o przekroju okrągłym bądź kwadratowym
- obudowy zewnętrzne często wykonane z keramzytobetonu
- ocieplenie wkładane między rurą spalinową a obudową
Sprawdzonym wyborem są systemy kominowe Pekabet. Producent ten oferuje wysokiej jakości kominy, które zapewniają bezpieczeństwo oraz ekonomiczne spalanie. Są one wykonane z trwałych materiałów, zatem służą niezawodnie przez szereg długich lat. Te kominy są dobrym wyborem dla tych inwestorów, którzy cenią sobie innowacyjne oraz ekonomiczne rozwiązania.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |