› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Jaki wybrać szynkowar do domowej szynki?

› poradnik ponad rok temu    2.06.2016
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Jaki wybrać szynkowar do domowej szynki?

Jeśli marzą Ci się wędliny i pasztety przyrządzane we własnej kuchni, to koniecznie przeczytaj dlaczego warto używać szynkowar – na pewno nie pożałujesz!

Szynkowary to urządzenia idealne dla wszystkich osób, które lubią mieć kontrolę nad tym, co jedzą. Kupując gotowe wędliny w sklepach, nigdy nie mamy pewności, jak wyglądał proces ich przygotowywania, w jakich warunkach się on odbywał oraz jak wiele zbędnych substancji chemicznych zostało umieszczone w produkcie, który planujemy zaserwować naszym najbliższym. Dlatego warto, aby w każdym domu znajdował się szynkowar czeski. Sprawi on, że proces przygotowywania domowej wędliny będzie szybki, prosty i przyjemny.

Przy pomocy szynkowarów możemy przyrządzić wiele rodzajów mięsa. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenia te świetnie sprawdzają się podczas produkcji domowej szynki, ale to nie wszystko. Jeśli marzymy o pasztecie własnej roboty, do jego wykonania również przyda nam się szynkowar. Co więcej, przy pomocy szynkowaru czeskiego przygotujemy również potrawy rybne – na przykład terrinę z łososia, a także pyszne ziemniaki w śmietanie. Samych pomysłów na potrawy z tego urządzenia jest bardzo wiele.

Dlaczego warto używać szynkowar:
Szynkowar czeskiej marki Tescoma posiada mnóstwo zalet. Jest on między innymi:- solidnie wykonany, w związku z czym możemy mieć pewność, że posłuży nam przez wiele lat,
- bezpieczny w kontakcie z żywnością – szynkowar został wykonany z materiałów, które w żaden sposób nie zmieniają smaku ani składu chemicznego przygotowywanej w nich potrawy,- pojemny – mieści około 1 kg masy mięsnej, co pozwala na przyrządzenie potrawy dla całej rodziny,- wyposażony w termometr, ułatwiający precyzyjną kontrolę temperatury podczas procesu gotowania,- wzbogacony o opcję redukcji, dzięki której możemy przygotować mniejszą ilość danej szynki lub wędliny,- łatwy w obsłudze- nie wymaga używania woreczków.
 
 
Jak zrobić domową wędlinę?
- pokrój ok. 2/3 mięsa w kostkę o wielkości ok. 2x2 cm, pozostałe mięso zmiel w młynku lub posiekaj w      mikserze,
- przygotuj marynatę, z ok. 10 ml wody, soli, mieszanki przypraw do mięsa i cukru, następnie wymieszaj z    pokrojonym mięsem w robocie kuchennym lub ręcznie przez 20 minut,
- napełnij szynkowar mięsną masą do ok. 1 cm pod górną krawędź, każdą warstwę mięsa dokładnie dociśnij,
- marynuj - zamknij szynkowar i odłóż do lodówki na 48 godzin,
- duszenie szynki - podgrzej wodę do temperatury 80 °C i w tej temperaturze dusić szynkę ok. 2 godz  (temperatura wody podczas przygotowywania szynki nie może przekroczyć 80 °C ani spaść poniżej 75 °C),
- gotowe! świeża wędlina może być przechowywana w lodówce przez ok. dwa dni

Potrawy przyrządzane w szynkowarze również posiadają same dobre strony. Przede wszystkim, możemy w pełni kontrolować ich skład. Wędlina przygotowana w domu pozbawiona będzie ogromnej ilości związków chemicznych oraz konserwantów, którymi wypełniane są produkty sklepowe. Dodatkowo ich smak jest dokładnie taki, jak sobie zażyczymy. Przygotowując mięso, to my decydujemy, jakich przypraw do niego dodamy, a jakie pominiemy. Nie należy również zapominać o mniejszej kaloryczności szynki czy pasztetu przyrządzonego przy użyciu szynkowara, jako że z pewnością zrezygnujemy z dodawania do potrawy zapychaczy, w postaci zwierzęcego tłuszczu.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 5
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 1
    POINFORMOWANY
  • 1
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 1
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ WON!!!
ponad rok temu ocena: 33%  2
Mam to cudo i razem ze swojskim chlebem wyśmienite kanapki!!!Wędliny też robię sam!Mam gdzieś te pseudo kiełbasy z Lidla,Carrefura..... z ulepszaczami,a co nie które to wędzarni nie widziały!
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Katarzyna
ponad rok temu ocena: 0% 1
Zgadzam się z Panią / Panem! trochę to zajmuje czase ale efekt końcowy jest wspaniały
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.