› bieżące |
ponad rok temu
26.06.2019 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Niedrożność rur oraz ich uporczywe zapychanie się to problem występujący w wielu mieszkaniach i gospodarstwach domowych. Taki rodzaj awarii kanalizacyjnej najczęściej występuje z powodu źle wykonanego projektu struktury kanalizacyjnej lub nieprawidłowego użytkowania systemu kanalizacji. Efektem takiego działania jest nieprzyjemny zapach wydobywający się z rur, bulgotanie z odpływu oraz, przede wszystkim, zatrzymywanie wody w zlewie lub jej powolne spływanie. Jeśli zauważymy, że również w naszym domu występują objawy niedrożności rur koniecznie trzeba zadziałać prewencyjnie.
Niedrożność rur to rodzaj awarii systemu kanalizacyjnego powstający na skutek odkładania się na wewnętrznej powierzchni rury zanieczyszczeń, co prowadzi do całkowitego zatkania dopływu światła. Wynikiem takiego zapchania rury przez zanieczyszczenia biologiczne, kamyki czy gałązki jest wydostawanie się zanieczyszczeń poza obszar systemu kanalizacyjnego. Do najczęstszych sygnałów świadczących o niedrożności rur należą:
Jeśli wykryliśmy, że niedrożność rury występuje znacznie bliżej odpływu, do udrożnienia jej idealnie sprawdzą się specyfiki chemiczne sprzedawane w popularnych sieciach sklepowych. Preparaty te najczęściej występują w żelach i płynach, jednak najbardziej efektywnym działaniem charakteryzują się środki w postaci granulatu. Jeśli jednak niedrożność zdiagnozowaliśmy znacznie głębiej koniecznie należy skontaktować się z pogotowiem kanalizacyjnym. Specjaliści pogotowia kanalizacyjnego sprawnie zdiagnozują przyczynę powstania awarii oraz usuną usterkę stosując specjalistyczne metody zapobiegania niedrożności rur. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zapobieganiu niedrożności rur, wejdź na https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych/ i sprawdź, jak profesjonaliści radzą sobie z tym problemem.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |