› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jakie krzesła i fotele wybrać na ten sezon grillowy?

› bieżące 21 dni temu    28.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie krzesła i fotele wybrać na ten sezon grillowy?

Sezon grillowy to czas, kiedy możemy spędzać popołudnia i wieczory na łonie natury wraz z przyjaciółmi czy rodziną. Natomiast rozkosz dla podniebienia zapewniają przysmaki z grilla. Jednocześnie należy pamiętać o meblach ogrodowych, dzięki którym wygodnie zasiądziemy do posiłku i miło spędzimy czas. Jakie krzesła i fotele wybrać?

Rodzaje krzeseł i foteli ogrodowych

Podstawowym kryterium podczas wyboru krzeseł i foteli ogrodowych powinien być materiał. Nie zapominajmy, że będą one narażone na oddziaływanie wysokich temperatur, opadów deszczu oraz innych nieprzychylnych warunków pogodowych. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może wydawać się konstrukcja metalowa odporna na działanie wody i słońca. Wybierając twarde krzesła i fotele, nie możemy zapominać o dodatkowych poduszkach, które umożliwią wygodne siedzenie bez odczuwania bólu kręgosłupa. Bardzo często producenci zabezpieczają stalowe meble preparatami antykorozyjnymi. Dzięki temu możemy być pewni, że nie zniszczą się one tak szybko. Bardzo dużo mebli ogrodowych produkuje się z drewna. W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na jego rodzaj. Wśród tych najbardziej solidnych można wymienić tekowe, akacjowe lub eukaliptusowe. Przy wyborze mebli drewnianych należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Podczas deszczu musimy zadbać również o zadaszone miejsce przechowywania.

Dużym powodzeniem cieszą się również fotele technorattanowe. Charakteryzują się one przede wszystkim lekkością i łatwością w przenoszeniu. Bez problemu mogą pozostawać na zewnątrz podczas deszczu, wysokiej lub niskiej temperatury (ale nie na mrozie) czy też mocnego nasłonecznienia. Czyszczenie i konserwacja nie powinny sprawić żadnego problemu. Wystarczy przejechać zabrudzone miejsca szmatką i gotowe. Warto zwrócić uwagę, że najczęściej do foteli dołącza się również specjalne poduszki. Gwarantują one wygodne siedzisko oraz ochronę pleców. Wyżej wymienione rodzaje krzeseł i foteli są jednymi z najbardziej wytrzymałych. 

Ile kosztują krzesła i fotele na grilla?

Warto również zwrócić uwagę na cenę. Przemyślmy, na jakich właściwościach nam najbardziej zależy oraz ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup nowych mebli ogrodowych. Postawmy na kompromis, który łączy elegancję, estetykę oraz rozsądną cenę. Jeżeli weźmiemy pod uwagę ceny krzeseł ogrodowych w sklepach internetowych typu Ogrodosfera.pl, otrzymamy następujące propozycje. Fotel technorattanowy pojedynczy wiąże się z kosztem około 200-220 zł. W przypadku zestawów możemy otrzymać dwa krzesła technorattanowe w cenie około 640 zł. Jednak warto zwrócić uwagę, że w przypadku promocji cena wynosi 370 zł. Natomiast klasyczne krzesło drewniane z konstrukcją metalową wiąże się z kosztem 320 zł. Z kolei najtańszym rozwiązaniem okazują się krzesła metalowe, które w promocji można otrzymać nawet w cenie 89 zł. Z kolei w standardowej ofercie kosztują 109 zł. Jednak pamiętajmy, aby zwracać uwagę nie tylko na koszt, ale również wygodę.

Jak utrzymać krzesła i fotele w czystości?

Wadą krzeseł i foteli drewnianych jest przede wszystkim podatność na uszkodzenia oraz słaba odporność na zmienne warunki pogodowe. Ponadto utrzymanie odpowiedniego koloru wymaga regularnego malowania materiału. Usunięcie zabrudzeń również nie będzie łatwe. Z kolei technorattan jest odporny na deszcz, wysoką i niską temperaturę. Dodatkowo w łatwy sposób pozbędziemy się z niego zabrudzeń. Dużą przewagą tego materiału nad drewnem jest trwałość koloru pomimo intensywnych promieni słonecznych. W przypadku krzeseł stalowych utrzymanie czystości nie sprawi nikomu kłopotu. Jednak problem może pojawić się, gdy z braku odpowiedniej konserwacji pojawi się na nich rdza. Dlatego też decydując się na stalowe rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę również zakup odpowiednich środków ochronnych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.