› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jakie rośliny sprawdzą się na balkonie francuskim?

› bieżące miesiąc temu    9.12.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie rośliny sprawdzą się na balkonie francuskim?

Balkon francuski to detal architektoniczny, który w przeciwieństwie do tradycyjnego balkonu ograniczony jest wyłącznie do balustrady i okna balkonowego. Rozwiązanie to pozwala na pełne doświetlenie wnętrza domu, ale nie nadaje się do zastosowania w celach wypoczynkowych. Francuska balustrada sprawdza się natomiast w formie elementu ozdobnego elewacji. Metalową barierkę udekorować można roślinami, tworząc tym samym niezwykle efektowną aranżację budynku.

Dobór roślin na balkon francuski

Rośliny na balkon francuski warto dobierać w oparciu o jego usytuowanie oraz wymiary. W poszczególnych konstrukcjach barierki mogą przylegać do okna mniej lub bardziej, tym samym ograniczając lub poszerzając możliwości dekoracyjne. Właściciel może mieć do dyspozycji niedużą niszę, w której z powodzeniem zmieszczą się duże donice ogrodowe. Jeżeli jednak balkon francuski - https://fello.pl/balkony-francuskie/ posiada barierkę praktycznie przylegającą do przeszklenia, dobór odpowiednich roślin może być znacznie trudniejszy.

Wymiary balkonu francuskiego

Na niedużym parapecie najlepiej stawiać jedynie doniczki z krzewami lub niedużymi drzewkami, stwarzając w ten sposób możliwości do utworzenia interesującej aranżacji. Jeżeli jednak do dyspozycji jest wyłącznie barierka, doniczki zwykle trzeba zawiesić. Poza klasycznymi kwiatami, można w nich posadzić odmiany pnące i kaskadowe. W ten sposób uzyskać można ciekawy efekt, w którym poszczególne rośliny kierować będą się w dół barierki.

Usytuowanie balkonu francuskiego

Konkretne gatunki roślin należy dobierać przede wszystkim od usytuowania ściany, na której znajduje się balkon francuski. Jeżeli zlokalizowany jest po południowej stronie obiektu, sprawdzą się na nim wyłącznie rośliny wykazujące odporność na promieniowanie słoneczne. W przypadku balkonu położonego od strony północnej, należy wybierać gatunki cieniolubne. Najbardziej uniwersalne jest usytuowanie od strony wschodniej lub zachodniej. Na balkonach wychodzących w tych kierunkach, warunki świetlne pozostają optymalne dla większości gatunków roślin.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.