› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Jakie są metody parzenia kawy w domu?

› bieżące 12 miesięcy temu    22.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie są metody parzenia kawy w domu?

Przygotować kawę można na bardzo wiele sposobów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby prawidłowo zaparzyć ją także w warunkach domowych. Jeśli nie dysponujemy profesjonalnym ekspresem, istnieje wiele alternatywnych sposobów parzenia kawy.

Najlepsze kawy ziarniste (kawy speciality) nie kończą się na jakości samych ziaren. To w dużej mierze zależy od przyjętej metody ich przyrządzenia. Przedstawione poniżej sposoby parzenia kawy pozwolą Ci przygotować tak dobry, aromatyczny czarny napój, jaki możesz skosztować w takich miejscach, jak palarnia kawy.

Drip

Drip, czyli przelewowa metoda parzenia kawy. Łatwość przygotowania kawy tym sposobem nie należy do zbyt skomplikowanych. Do przygotowania kawy potrzebny jest drip (dripper) i filtry. To jedna z najbardziej klasycznych metod. Drip pozwala na kontrolowanie parametrów parzenia kawy.

Chemex

Chemex w gruncie rzeczy podobny jest do dippera. Podstawową różnicą są odmienne filtry. Kawa z chemeksa słynie ze swojej delikatności. Jest bardzo gładka i posiada spore ilości kofeiny. Posiadający kilkudziesięcioletnią historię chemex nie zmienił się praktycznie w ogóle od swojego powstania. Jest to połączenie karafki i dekantera na kawę. Występuje w kilku odmianach. Można spotkać chemex z drewnianym kołnierzem lub szklanym uchem. 

Aeropress

Aeroplass należy do młodych odmian parzenia kawy. Powstawała w Stanach Zjednoczonych, a jej pomysłodawcą był Alan Adler. Jak sam zdradził twórca, tworząc ją, chciał mieć dostęp do dobrej, ale szybko przygotowywanej kawy. Urządzenie Aeroplass do parzenia kawy przypomina działaniem strzykawkę. Tworzy go tuba z otwartym cylindrem. Wkłada się do niego tłok, który jest zakończony gumową uszczelką. Tym samym zamknąć można główną komorę od jednej strony. Następną czynnością jest postawienie urządzenia na tłoku, wsypanie zmielonej kawy, wlanie gorącej wody, zamieszanie i zakręcenie umieszczonym od góry sitkiem z założonym (przelanym wodą) filtrem. Po krótkiej chwili można odwrócić naczynie i wycisnąć kawę do filiżanki.

French Press

French Press również należy do grupy mało skomplikowanych urządzeń do parzenia kawy. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ metoda powstała we Francji. Parzenie kawy za pomocą French Press jest bardzo często spotykane w domowych warunkach. Wpływa na to prostota przyrządzania. Urządzenie składa się ze szklanego lub metalowego cylindra. W nim umieszczony jest tłok, na końcu którego znajduje się sitko szczelnie przylegające do ścianek. Całość wypełnia pokrywka. Za prostotą konstrukcji idzie łatwość w parzeniu kawy tym sposobem.

Kawiarka

Kawiarka to jeden ze sposobów na przygotowanie kawy w kilka minut. W dodatku to szansa na zaparzenie napoju o dobrym smaku. Urządzenie zostało zaprojektowane we Włoszech. Jest bardzo proste w użytkowaniu, co wpływa na jego popularność w wielu domach. Nie jest zbyt drogie, lecz należy pamiętać o paru kwestiach podczas zakupu. Przede wszystkim naczynie powinno być wykonane z aluminium lub metalu. Dzięki materiałowi wysokiej jakości powstała kawa będzie pozbawiona wszelkich związków uwalnianych podczas parzenia. Będzie także posiadała bardzo przyjemny posmak.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.