› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Jakie są opinie na temat fotowoltaiki i od czego zależy jej cena?

› poradnik 27 dni temu    22.12.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie są opinie na temat fotowoltaiki i od czego zależy jej cena?

Każdy, kto zastanawia się nad inwestycją w fotowoltaikę szuka informacji na temat ceny fotowoltaiki, opłacalności montażu paneli i opinii o fotowoltaice. Jakie są opinie o fotowoltaice? Od czego zależy jej ostateczna cena? Czy montaż instalacji fotowoltaicznej się opłaca? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Cena fotowoltaiki - od czego zależy? 

Całkowity koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną zależy od wielu czynników. Cena fotowoltaiki zależy przede wszystkim od Twojego zapotrzebowania na energię elektryczną. Im większa instalacja fotowoltaiczna i wyższa moc paneli tym cena fotowoltaiki będzie rosła. Naturalne jest, że duża firma przetwórcza zapłaci za instalację fotowoltaiczną zdecydowanie więcej niż klient indywidualny, który mieszka w domu jednorodzinnym.  

Ne cenę fotowoltaiki składają się między innymi:

 • technologia wykonania paneli fotowoltaicznych i ich moc, 
 • gwarancje oferowane przez firmę i producentów komponentów,
 • montaż instalacji fotowoltaicznej przez certyfikowaną ekipę, 
 • sposób finansowania inwestycji, 
 • audyt energetyczny, 
 • profesjonalna obsługa klienta, 

Dodatkowo cena instalacji fotowoltaicznej zależna jest także od komponentów instalacji. Komponenty wysokiej jakości mają wyższą cenę, ale ich koszt przekłada się na wydajność i żywotność. Ceny instalacji są zróżnicowane ze względu na producenta paneli, inwertera czy systemów zabezpieczeń. Przykładowo, instalacja fotowoltaiczna z paneli monokrystalicznych jest droższa od instalacji polikrystalicznej ale znacznie wydajniejsza co jest kluczowe w produkcji energii ze słońca. 

Cena, jaką zapłacisz za instalację fotowoltaiczną zależy także od tego czy zamierzasz skorzystać z dostępnych dotacji. W przypadku programów dotacyjnych zarówno koszt, jak i czas zwrotu z inwestycji w instalację fotowoltaiczną zmniejsza się. 

Opinie o fotowoltaice - dlaczego warto? 

W większości przypadków opinie o fotowoltaice są bardzo pozytywne. Fotowoltaikę doceniają zarówno właściciele gospodarstw domowych, rolnicy, jak i właściciele firm. 

Główne zalety wymieniane w opiniach prosumentów o fotowoltaice: 

 • oszczędność na rachunkach za prąd, 
 • szybki zwrot z inwestycji, 
 • niezależność energetyczna, 
 • długa żywotność paneli fotowoltaicznych 
 • ekologia, 
 • bezobsługowość instalacji fotowoltaicznej, 

Instalacja fotowoltaiczna działa w służbie ekologii, sprzyja efektywniejszej ochronie środowiska i stanowi częściowe rozwiązanie problemu smogu i zanieczyszczeń powietrza. Fotowoltaika jako nowoczesne rozwiązanie z zakresu energetyki alternatywnej to konieczność, jeśli chcemy efektywnie produkować prąd i obniżyć rachunki za energię. Podsumowując, instalacja fotowoltaiczna to gwarancja długoterminowego działania, darmowa energia ze słońca i niezależność energetyczna dla Ciebie i Twojej rodziny. Chcesz zainwestować we własną elektrownię słoneczną i zacząć oszczędzać? Fotowoltaika to opłacalna inwestycja na lata.

Fotowoltaika jest opłacalną inwestycją, która cieszy się dobrymi opiniami i coraz większą popularnością. 

Prosumenci o fotowoltaice - opinie właścicieli instalacji fotowoltaicznych 

“Fotowoltaika to tanie i ekologiczne źródło energii. Owszem cena nie jest niska, ale biorąc pod uwagę znaczne oszczędności montaż paneli słonecznych na dachu to opłacalna inwestycja. Mam panele od roku i moje rachunki obniżyły się o 90%, teraz płacę za prąd jedynie około 20 zł miesięcznie. Polecam fotowoltaikę” - pisze Pani Anna  ze Śląska. 

“Montaż takich paneli zajmuje tylko jeden dzień a oszczędzać można wiele, wiele lat. Fotowoltaika zabezpieczyła moją rodzinę na lata, oszczędzam i dodatkowo nie muszę się martwić podwyżkami cen prądu. Co najlepsze moje dzieci też będą miały darmowy prąd ze słońca. To była dobra inwestycja” - pisze Pan Marian  z Podkarpacia. 

“Nad fotowoltaiką myśleliśmy długo bo jest droga. Teraz jestem pewna, że to dobry wybór. Prąd tani, niczym nie trzeba się martwić a za zaoszczędzone pieniądze kupiliśmy pompę ciepła. Teraz mamy darmową energię i ciepło w domu” - pisze Pan Jan z Mazowsza. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.