› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Jakie uszczelki wybrać do okien PCV?

› poradnik 4 miesiące temu    13.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie uszczelki wybrać do okien PCV?

Zastanawiając się nad wyborem uszczelki do okna, weźmy pod uwagę, nie tylko jej kształt czy cenę, ale przede wszystkim surowiec, z jakiego została wyprodukowana. Jeśli chcemy, aby okno było odpowiednio szczelne, musi być wyposażone w dobrą uszczelkę, pomiędzy rama wewnętrzną a ościeżnicą. Pamiętajmy, aby wybrać elastyczny produkt, dostosowany do rozmiaru szczeliny.

Propozycje uszczelek do okien PCV

Dobierając uszczelki do okien, trzeba pamiętać o tym, aby materiał, z którego są wykonane, był trwały i efektywnie zabezpieczał skrzydło okienne przed wilgocią, przewiewami i przemarzaniem. Musi być wodoszczelny i dźwiękoszczelny. W sklepach znajdziemy wiele różnych produktów służących do uszczelniania, o odmiennych właściwościach. Przeważnie do okien PCV wybierane są uszczelki poliuretanowe, EPDM, z PCV oraz silikonowe.

1. Uszczelki z PCV

Stosowane jako uszczelnienie przyszybowe. Taki rodzaj uszczelek montuje się od strony wewnętrznej pomieszczenia, rozwiązanie tanie, aczkolwiek tylko na jeden sezon. Nie odznaczają się, zbyt dużą elastycznością czy wytrzymałością dlatego po zimie najlepiej jest je wymienić na nowe. Wrażliwe na spadki temperatur, poniżej zera stopni tracą swoją objętość, a co za tym idzie swoje właściwości uszczelniające.

2. Uszczelki z poliuretanu

Uszczelki te odznaczają się doskonałą elastycznością, kiedy zostaną zamocowane, nie będą zmieniać położenia. To produkty odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysoce trwałe, nie wpływa na nie także niska temperatura. Polecane w szczególności przy niewielkich nieszczelnościach.

3. Uszczelki silikonowe

Zaletą uszczelek silikonowych jest to, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze od -40 do 80°C. Silikon jest tworzywem charakteryzującym się niezwykłą elastycznością i trwałością. Idealnie dopasowują się do wszelkich szczelin, gwarantując wodoszczelność oraz izolacyjność akustyczną okna PCV. Doskonała propozycja nie tylko do okien PCV, ale także do starej drewnianej stolarki.

4. Uszczelki z EPDM

Uszczelki EPDM to bardzo dobre rozwiązanie o imponujących parametrach uszczelniających. Sprawdzą się zarówno przy niewielkich szczelinach, jak i tych większych. Materiał EPDM zapewnia dużą wytrzymałość i elastyczność, nie traci swoich właściwości również pod wpływem wilgoci i promieniowania słonecznego. Zapewnia szczelność i wodoodporność. Jest elastyczny nawet w temperaturze do -40 stopni, a także odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Jeśli zależy nam na dobrym uszczelnieniu okien PCV, najlepiej sięgnijmy po uszczelki o doskonałych właściwościach, czyli produkty wykonane z EPDM czy silikonu.

Montaż uszczelek

Uszczelki mocowane są przy pomocy klamer spinających lub kleju. Uszczelki samoprzylepne albo do przyklejania należy mocować klamrami, także na ich końcach. W przypadku pominięcia tej czynności może dojść do łatwego oderwania uszczelek. Uszczelka typu V mocowana jest za jedno z ramion. Istotne jest to, żeby była ściśnięta pomiędzy ościeżnicą a ramą wewnętrzną, a nie czasem pomiędzy ościeżnicą a ramą zewnętrzną, gdyż wówczas między szybami nie będzie gromadzić się para. Uszczelka typu O przyczepiania jest przy użyciu tak zwanej wargi.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.