› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

galeria zdjęć

wszystkie ›
spierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ janPrzecież dyrektorzy PKO zarabiają za mało milionów więc trzeba szukać oszczędności... ~ ermeble w pomieszczeniu to ważna rzecz, ale najważniejsze to ze sobą wszystko zgrać i zadbać... ~ Malina1122Na Mickiewicza tez zlikwidowali ~ elblążanka "Przecież od wielu lat tam była, pełno ludzi zawsze, starsi płacą różne opłaty" a z... ~ bankster

Jakie wybrać dekoracje do akwarium?

› bieżące 4 miesiące temu    21.11.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jakie wybrać dekoracje do akwarium?

Odpowiednia aranżacja akwarium to nie lada wyzwanie. Dekoracje nabyć można w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach zoologicznych. Miłośnicy rybek upiększać mogą akwarium roślinami, korzeniami, różnymi figurkami, ozdobnym tłem czy podłożem.

Akwarium – jak je ozdabiać?

Ozdobą akwarium są przede wszystkim pływające w nim ryby. Jednak żeby wodny świat był bardziej imponujący, warto go odpowiednio zaaranżować. W tym celu wykorzystać można zarówno sztuczne, jak i naturalne ozdoby. Dekoracja akwarium powinna być przemyślana, by zostawić rybkom dostatecznie dużo wolnej przestrzeni, a ozdobami stworzyć miejsca, w których mogą się schować i odpocząć. Szeroki wybór akcesoriów do akwarium znajduje się w sklepie internetowym Fera.pl.

Rośliny i ozdoby do akwarium

Jednymi z najczęściej wybieranych ozdób do akwarium są rośliny. Posiadacze rybek najczęściej decydują się na te sztuczne, które w przeciwieństwie do żywej flory nie stanowią dla nich zagrożenia w postaci ryzyka zaplątania się czy zatrucia. Naturalnie poruszają się w wodzie wraz z prądem. Oprócz roślin interesującymi dekoracjami są wszelkiego rodzaju miniatury zamków i innych budowli czy podwodnych jaskiń. Dodatkowo wraki statków i kutrów, skrzynie pirackie, amfory, dzbany, koralowce, ceramiczne ornamenty. Dużą zaletą sztucznych ozdób jest możliwość szybkiego i łatwego ich mycia.

Ozdobne tła i podłoża do akwarium

Istotne miejsce w aranżacji akwarystycznej zajmują podłoża. Miłośnicy rybek mają do wyboru różnokolorowe naturalne żwirki, które zapewniają dekoracyjny wygląd, nie wpływając przy tym na parametry wody akwariowej. Efekt podnieść mogą kolorowe szklane perełki. Ważnym elementem jest również tło. Najczęściej ma ono charakter typowo wodny – znajdują się na nim rośliny, skały, rafa koralowa. Bywają też nieco bardziej abstrakcyjne typu Atlantyda czy zaginiona cywilizacja.

Kamienie i korzenie do akwarium

Doskonałym sposobem na udekorowanie akwarium jest użycie korzeni i kamyków. Nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru i upodobnią jego wnętrze do środowiska naturalnego. Oprócz wykorzystania tych sztucznych wykonanych zazwyczaj z poliestru, które są bezpieczne dla wody słodkiej i słonej, można użyć prawdziwych. Jednak przed włożeniem do akwarium powinny zostać odpowiednio oczyszczone, a ich skład sprawdzony, ponieważ mogą wpływać na stworzony w zbiorniku mikroklimat. Dodatkowo jak wszystkie substancje organiczne z czasem ulegają rozkładowi.

Jednymi z bardziej popularnych naturalnych ozdób, które podnoszą atrakcyjność zbiornika, są korzenie. Najczęściej w ofercie spotkać można te z mangrowca czy mopani jumbo. Na urozmaicenie wyglądu akwarium wpływają dodatki w postaci kawałków pędów bambusowych, łupiny kokosa, lignity – kawałki węgla brunatnego oraz muszle. Należy jednak pamiętać, że do akwarium słodkowodnego nie powinno się wkładać muszli morskich, które podniosą twardość wody. Dobrym rozwiązaniem będą muszle winniczków lub ampularii.

Niektórzy decydują się na fragmenty konarów drzew. Niestety nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Wchodzą w reakcje z wodą i oddają do niej różne substancje. Jako dekoracji nie zaleca się zwłaszcza drewna drzew iglastych (oprócz jodły). Wydzielają one duże ilości żywicy, która szkodzi rybom.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.