› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jakie zalety posiada skanowanie laserowe budynków?

› bieżące miesiąc temu    15.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie zalety posiada skanowanie laserowe budynków?

Aby wykonać pomiary budynku, wcale nie trzeba korzystać z tradycyjnych narzędzi pomiarowych. Aktualnie w tym celu coraz częściej stosuje się skanowanie laserowe budynków. Czym dokładnie jest tego typu metoda i jakie posiada zalety?

Kiedyś, aby wykonać pomiary budynku, trzeba było korzystać z tradycyjnych narzędzi, czyli różnego rodzaju miar. Obecnie jednak nie jest to konieczne – alternatywne rozwiązanie to skanowanie laserowe budynków, które dostępne jest także w ofercie wielu polskich firm. Skanowanie laserowe budynków - https://geoprofil.co/skaning-laserowy/ to metoda, która polega na wykorzystaniu specjalnych urządzeń laserowych przeznaczonych do przygotowania pomiarów budynków. Lasery cechują się wówczas bardzo dużą precyzją, dzięki czemu pozwalają na bardzo dokładne wymierzenie budynku – nawet o skomplikowanej konstrukcji.

Skanowanie laserowe budynków – zastosowanie

  • pomiary obiektów przemysłowych
  • pomiary obiektów inżynieryjnych
  • pomiary obiektów zabytkowych
  • pomiary obiektów mieszkalnych
  • pomiary obiektów podziemnych

Na podstawie pomiarów wykonanych przez urządzenia laserowe można następnie przygotować zarówno dokumentację 2D, jak również 3D, na przykład modele trójwymiarowe, rzuty, przekroje czy rysunki elewacji.

Zalety laserowego skanowania budynków

  • bardzo duża dokładność – sięga ona nawet do 2 milimetrów, dlatego też pomiary budynku są wykonane bardzo precyzyjnie i niemalże bez ryzyka błędów
  • duży zasięg – możliwość prowadzenia pomiarów nawet bardzo dużych budynków ze względu na zasięg nawet do 120 metrów
  • szybkość pomiarów – w ciągu jednej sekundy urządzenia laserowe może zmierzyć nawet kilkaset tysięcy punktów
  • szerokie zastosowanie – na podstawie wykonanych pomiarów można następnie przygotować różnego rodzaju dokumentację, w tym dokumenty 2D, a także różnego rodzaju modele trójwymiarowe

Wobec tego skanowanie laserowe budynków to obecnie najlepsze rozwiązanie wtedy, gdy konieczne jest szybkie i sprawne wykonanie pomiarów budynków różnych typów! Adresy firm świadczących takie usługi można znaleźć już teraz on-line.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.