› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Jesienne przygotowania w domu - garaż

› bieżące ponad rok temu    9.09.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jesienne przygotowania w domu - garaż

Astronomiczna jesień rozpoczyna się 23 września. A zatem już niedługo liście opadną z drzew, temperatura się obniży, pojawią się deszcze i plucha, a ludzie zaczną ogrzewać wnętrza. Zimę lubi sporo osób, ale zdecydowanie mniejsza liczba ludzi darzy ciepłymi uczuciami okres października i listopada. Nie bez powodu jesień nie ma najlepszych skojarzeń - depresja, zimno, ciemno, nowe obowiązki, przemijanie. To właśnie ta zmiana pór roku, z lata na jesień, jest chyba najostrzejszą dla naszych domów. W szczególności garaż może ją odczuć. Jak więc przygotować to pomieszczenie na jesień?

Co może nam się zniszczyć w garażu?

Przede wszystkim samochód. Pojazdy mechaniczne są wrażliwe na wilgoć i niską temperaturę. Zagrożenie to m.in. rdzewienie, które może pojawić się przy zbyt wysokiej wilgotności w pomieszczeniu - problem dotknąć może nie tylko auta, lecz również metalowych narzędzi, rowerów. Jest to również niekorzystne dla utrzymania drewnianych mebli w dobrym stanie, a przecież często trzyma się w garażu szafki, regały i komody - tym bardziej, jeżeli trzymamy w nich ubrania, których w danej porze roku nie potrzebujemy, są one również podatne na niechcianą wodę. Poza tym, przy zbyt dużej wilgoci łatwo o grzyba lub pleśń na ścianach, w rogach lub przy podjeździe. Nierzadko przez garaż prowadzi także główna droga do pozostałych pomieszczeń - w takim wypadku nie chcemy, aby do wnętrza przedostawał się brud, kurz, pył, błoto, jak również insekty. Ponadto, nieszczelny garaż powoduje też uciekanie ciepła, a jak już wspomnieliśmy, jesień to przecież okres, w którym rozpoczyna się ogrzewanie pomieszczeń. Tu z kolei termoizolacja może ucierpieć od wilgoci, która wnika w ściany, zwiększając przepuszczalność temperaturową. Mostki termiczne (czyli miejsca ponadprzeciętnie zagrożone uciekaniem ciepła) tworzą się ponadto przy wejściach, bramach i oknach.

Jak zabezpiecza się garaż?

Jesienne przygotowania garażu to często spore przedsięwzięcie, choć nie trzeba go podejmować co roku. Na pewno absolutnie kluczowe aspekty dobrej izolacji są decydowane przy budowaniu domu - odpowiednie zabezpieczenie ścian, podłogi i sufitu przed uciekaniem ciepła, to często kwestia wykorzystania wysokiej jakości materiałów budowlanych i nowoczesnych rozwiązań, które zmniejszają przepuszczalność cieplną. Z dobrym uszczelnieniem cieplnym w parze idzie zabezpieczenie przed przedostawaniem się wilgoci i wody przez ściany. 

Jednak z upływem lat niektóre miejsca mogą stać się nieszczelne - nie jest to dziwne, dom przecież jest zamieszkiwany najczęściej przez dziesięciolecia. Dlatego pojawiają się rozwiązania, które tworzone są po to, aby właśnie te najbardziej zagrożone punkty uszczelniać. Takim produktem są uszczelki do bramy garażowej, oferowane przez nasz sklep JumboShop.pl. Można wyróżnić dwa podstawowe typy: progi garażowe, które instalowane są na podłodze, dokładnie na skraju pomieszczenia, przy wjeździe, oraz uszczelki montowane na dolnej krawędzi drzwi garażowych. Działanie zabezpieczające takiego elementu jest bardzo proste w przypadku obu rodzajów - brama garażowa po zamknięciu dotyka swoją dolną krawędzią uszczelki, która z kolei szczelnie przylega do podłogi. W ten sposób zasłaniana jest luka, która wcześniej występowała pomiędzy dolną krawędzią drzwi a podłożem. Przez taką szczelinę, która jest czasem prawie niezauważalna (trudno ją spostrzec w pozycji stojącej) ucieka ciepło, ale może ona być na tyle duża, że przedostaną się przez nią liście, owady (np. mrówki lub inne insekty) czy zwykły brud. 

Uszczelki garażowe mogą pełnić swoją rolę dzięki temu, że są zaprojektowane w sposób bardzo przemyślany oraz wykonane z odpowiedniego materiału. Tworzywem, które wykorzystywane jest do ich produkcji, jest EPDM, czyli syntetyczny kauczuk. Guma ta odporna jest na różne warunki i wyzwania - te atmosferyczne, czyli wysoką temperaturę przy nasłonecznieniu w letnie dni, wilgoć i wodę, której nie wchłania, oraz na siły mechanicznie działające na uszczelkę, ponieważ jest bardzo elastyczna, nie odkształaca się. Z kolei różnorodność projektów i poszczególnych modeli uszczelek garażowych sprawia, że produkty mogą sprawdzić się zarówno w zwykłych domach mieszkalnych, jak również w pomieszczeniach o bardziej przemysłowym charakterze. Dobry projekt gwarantuje także prostotę montażu. Uszczelkę na bramę garażową wystarczy wsunąć na dolną krawędź drzwi, zaś próg garażowy - precyzyjnie przyciąć (aby zakrywał całą szerokość wjazdu) i przykleić, dbając o równomierne przyleganie do podłoża.

Jesień nadchodzi wielkimi krokami

Koniec lata to najlepszy moment, aby zadbać o uszczelnienie wjazdu do garażu. Suche i ciepłe powietrze ułatwia czyszczenie powierzchni, na którą zakłada się uszczelkę, oraz szybsze wysychanie ewentualnego kleju. Jest to też dobry moment ze względu na to, że koszty zabezpieczenia się przed zagrożeniami wynikającymi z nieszczelności, np. wilgocią, są z reguły znacznie mniejsze, niż skutki usuwania negatywnych efektów chociażby niechcianej wody. Jest to też mniejszy nakład pracy, w porównaniu z koniecznością sprzątania brudu czy pozbywania się insektów. Uszczelka, nawet tak prosta w konstrukcji, jak próg garażowy, może służyć nawet kilkanaście lat, jednak warto często upewniać się, że raz zamontowana, wciąż dobrze przylega i zakrywa szczelinę - a jeżeli tak nie jest, wymienić ją na nowy produkt.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 1
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.