› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Kabaret. Ukochany typ spektaklu Polaków. Wybierz swoje bilety na najlepsze kabarety

› bieżące 2 miesiące temu    29.03.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kabaret. Ukochany typ spektaklu Polaków. Wybierz swoje bilety na najlepsze kabarety

Każdy z nas lubi się czasem pośmiać, a kabaret pozwala na to lepiej niż jakakolwiek inna forma sztuki. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie są jego najważniejsze cechy, dlaczego naprawdę warto pójść na takie przedstawienie i - co najważniejsze - który kabaret wybrać?

Jakie są najważniejsze cechy kabaretu?

Polskie kabarety zazwyczaj tworzone są przez kilkuosobowe grupy artystów - czasami nawet przez jednego, który może, ale nie musi, zaprosić do siebie gości. Zazwyczaj jednak są to niewielkie grupy, liczące na przykład czterech członków. Kabaret ma charakter satyryczny i jest widowiskiem, które zazwyczaj odnosi się do współczesnych problemów oraz wydarzeń. W zależności od poruszanej tematyki, możemy wyróżnić kabaret polityczny i obyczajowy, aktualny i historyczny, narodowy i kosmopolityczny, językowy i sytuacyjny, profesjonalny i amatorski, dla dorosłych i dla dzieci, egalitarny i elitarny.

Ciekawostka historyczna na temat kabaretu

Nie każdy o tym wie, ale kabaret oznaczał kiedyś szyn, knajpę, tawernę lub winiarnię, w których spotykały się grupy komediantów, trubadurów i kuglarzy. Tego typu grupy były popularne przede wszystkim na terenach francuskich. Od XVIII wieku kabaret nieco zmienił swoje znaczenie i zaczął być rozumiany jako wybrany lokal, w którym spotyka się artystyczna cyganeria. Dopiero od lat 80. XIX wieku kabaretem nazywa się odbywający się w tych miejscach rodzaj kameralnych spektakli satyryczno-rozrywkowych.

Dlaczego warto pójść na kabaret?

Polskie kabarety są niezwykle popularne ze względu na to, że ich satyryczno-komediowy charakter odnosi się do powszechnych problemów. W kraju niestety ich nie brakuje, a satyryczne podejście do nich pomaga w radzeniu sobie ze stresem. Jednocześnie jest ciekawym sposobem naświetlania powszechnych nierówności i codziennych wyzwań, przed jakimi stają Polacy.

Kabaret ma charakter rozrywkowy i pozwala na patrzenie z przymrużeniem oka na życie. Daje sporą dawkę humoru, ale też dla wielu osób jest pierwszym krokiem do głębszego zastanowienia się nad sensem pewnych zależności społecznych. Pozwala trzeźwo ocenić sytuację, a jednocześnie po prostu łączy ludzi, ukazując ich wspólny los.

Który kabaret wybrać?

Na to pytanie nie ma oczywiście prostej odpowiedzi. Tak naprawdę każdy kabaret może być tak samo dobrym spektaklem, na którym będziemy boki zrywać. Wybór jest więc tak naprawdę kwestią własnego gustu oraz tego, na jakie tematy chcemy akurat posłuchać.

Portal Biletyna pozwala na dowolne przeglądanie wszystkich dostępnych obecnie tytułów. Znajdziemy wśród nich propozycje takich grup jak Kabaret Młodych Panów, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Hrabi, Kabaret Moralnego Niepokoju czy Kabaret Paranienormalni.

Jeśli jednak chciałbyś spędzić więcej czasu z ciekawymi skeczami, możesz zdecydować się na zakup biletów na przegląd kabaretowy, taki jak Polska Noc Kabaretowa 2023. Z całą pewnością nie zawiedziesz się na pokazywanych tam skeczach, a dzięki ogromnej różnorodności będziesz miał okazję na żywo poznać różne sposoby przedstawiania codziennych problemów przez artystów.

fot. materiały prasowe

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.