› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Karnisz metalowy – dlaczego warto się na niego zdecydować?

› poradnik 2 miesiące temu    12.11.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Karnisz metalowy – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Trendy modowe nie omijają nawet branży wnętrzarskiej, co można zauważyć także w modelach karniszy. Powoli odchodzi się od drewnianych konstrukcji na rzecz tych wykonanych z metalu lub aluminium. Nic dziwnego, gdyż karnisz metalowy pasuje praktycznie do każdego wnętrza, a do tego stylowo się prezentuje. Jakie jeszcze zalety ma takie rozwiązanie i dlaczego warto zdecydować się na taki karnisz?

Duża wytrzymałość

Karnisze często muszą wytrzymywać duże obciążenie, gdy zdecydujesz się na jednoczesne zawieszenie firan oraz ciężkich kotar. Karnisz metalowy nie wygina i nie pęka, nawet podczas intensywnego przesuwania zasłon. Dodatkowo zabezpieczony jest powłoką antykorozyjną, dlatego nie musisz się obawiać, że poszczególne jego elementy zardzewieją.

Na rynku dostępne są karnisze metalowe w różnych kolorach, co może budzić wątpliwości czy farba nie zacznie z czasem odpryskiwać. W tym przypadku również nie ma powodów do obaw, gdyż karnisze metalowe malowane są proszkowo, co gwarantuje wyjątkową odporność na odpryski i ścieranie.

Wyjątkowe wzornictwo

Karnisze metalowe są szczególnie doceniane przez miłośników estetycznie urządzonych wnętrz. Ze względu na dostępność wielu modeli, karnisze te stanowią stylowy dodatek dekoracyjny do pomieszczeń. Wśród wariantów, które zasługują na szczególną uwagę, można wyróżnić następujące modele.

· Karnisze metalowe zakończone ozdobnymi gałkami, stożkami czy innymi formami geometrycznymi. W tej kategorii najbardziej modnymi wariantami są karnisze wykończone kryształkami.

· Karnisze metalowe chromowane, wyróżniające się satynową, matową powierzchnią. Stanowią elegancką alternatywę dla tradycyjnych wariantów z połyskującego aluminium.

· Karnisze metalowe antyczne, malowane proszkowo na odcienie miedzi i złota. Imitują mosiądz i są elegancko wykończone, dlatego idealnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, w połączeniu z masywną kotarą.

Karnisze metalowe występują w wersji pojedynczej i podwójnej, dlatego można na nich powiesić nawet dwa rzędy materiału. W tej sposób stworzysz ciekawą aranżację okna, udekorowanego zasłoną i zwiewną firanką.

Łatwy montaż

Ważną zaletą karniszy metalowych jest ich bezproblemowy montaż. Na rynku dostępne są modele rozporowe, mocowane do ściany lub sufitu. Do ich montażu potrzebna jest tylko wkrętarka i wkręty, które stabilnie przymocują konstrukcję do powierzchni. Nie ma ryzyka, że w trakcie montażu wspornik pęknie ze względu na zbyt mocne przytwierdzenie do ściany, jak to zdarzało się w przypadku karniszy drewnianych lub plastikowych.

Nie wymaga konserwacji

Karnisze metalowe są fabrycznie pokryte powłoką ochronną lub farbą nakładaną proszkowo. To sprawia, że nie wymaga konserwacji, a dodatkowo są łatwe w czyszczeniu. Karnisz metalowy sprawdzi się w każdym wnętrzu, gdyż stanowi uniwersalny dodatek do salonu, kuchni czy sypialni. Łatwość w utrzymaniu docenią szczególnie osoby, które lubią porządek oraz eleganckie wykończenie pomieszczeń.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.