› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Karnisze - eleganckie i stylowe osłony okienne

› bieżące 4 miesiące temu    24.09.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Karnisze - eleganckie i stylowe osłony okienne

Karnisze to bardzo eleganckie i stylowe osłony okienne, które wspaniale sprawdzają się we wnętrzach, urządzonych w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Jak wybrać odpowiedni karnisz do pomieszczenia i dlaczego ten element dekoracyjny jest taki ważny? Podpowiadamy.

Jaki karnisz wybrać? Czym się kierować?

Wybór karniszy nie jest prosty, ponieważ w sklepach można znaleźć naprawdę wiele, różnorodnych modeli. Karnisze są obecnie traktowane zarówno jako elementy praktyczne, jak i dekoracyjne, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad odpowiednim materiałem, kolorem i jakością wykonania. Jak dobrać karnisz? Przede wszystkim należy stwierdzić, czy potrzebny jest model pojedynczy, czy podwójny. Pierwszy z rodzajów karnisza umożliwia zawieszenie jednego elementu dekoracyjnego, na przykład tylko firany lub jedynie zasłony, natomiast karnisz podwójny to pozwala na powieszenie firanki i zasłony. Kolejnym ważnym, również technicznym aspektem, jest dobór długości profili i rur. Spore znaczenie ma także zastanowienie się nad końcówkami karnisza, czyli nad ozdobnym elementem, który ma znaczenie wizualne. Warto także stwierdzić, w jaki sposób materiały mają być mocowane na karniszu. W sklepach można znaleźć „żabki", które są uniwersalnym rozwiązaniem dla klasycznych firan. Innym rozwiązaniem są agrafki, które są odpowiednie w momencie, gdy firany są przystosowane specjalnie do takiego systemu mocowania. Ostatnim możliwym aspektem jest brak mocowania, czyli element, który sprawdza się dobrze w przypadku firanek lub zasłon z szelkami lub przelotkami. Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest typ karnisza, a więc materiał wykonania. Jakie karnisze wybieramy najchętniej do naszych domów? Można zdecydować się na zakup karniszy metalowych, które doskonale pasują do nowoczesnych mieszkań, minimalistycznych i loftowych. Ten typ karniszy świetnie się sprawdza, ponieważ są one wytrzymałe, trwałe i mogą unieść duże ciężary. Innym rozwiązaniem są karnisze drewniane, które najbardziej pasują do tradycyjnych, klasycznych wnętrz, urządzonych na przykład w stylu rustykalnym. Drewno jest materiałem naturalnym i ekologicznym, który bardzo dobrze prezentuje się w towarzystwie eleganckich mebli. Ostatnim typem są karnisze z PVC, najtańsze, dosyć trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, jednak nie prezentują się wytwornie. Warto jednak zaznaczyć, że karnisze z PVC bardzo dobrze pasują do plastikowych okien. 

Karnisze jako eleganckie elementy dekoracyjne 

Karnisze obecnie są uznawane za jeden z ważnych elementów wystroju, który powinien być dopasowany do innych dekoracji okiennych, na przykład firan, zasłon, rolet, ale także do mebli oraz całego stylu pomieszczeń. Ważny jest więc dobór odpowiedniego koloru, a także materiału wykonania. Bardzo modne są karnisze białe, a także złote z eleganckimi okuciami. Do wnętrz minimalistycznych najczęściej wybierane są karnisze nowoczesne, które są smukłe, metalowe i mają dyskretne zakończenia. Ważne jest sprawdzenie, czy wybrany model karnisza, będzie odpowiedni do posiadanych firan i zasłon. W ten sposób można stworzyć piękną i spójną dekorację okienną, która będzie dawała wrażenie lekkości i wyjątkowości. Warto pamiętać o tym, że karnisze mają spełniać nie tylko funkcję praktyczną, ale także i estetyczną. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.