› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Kiosk w centrum Elbląga przeszedł do historii. Jakie wspomnienia macie z tym miejscem?

› bieżące 7 miesięcy temu    13.10.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 7 ocen 8 / 100%
A A A
Kiosk w centrum Elbląga przeszedł do historii. Jakie wspomnienia macie z tym miejscem?

Charakterystyczny kiosk w centrum Elbląga – położony przy zbiegu ulic 1 Maja i Zbyszka Godlewskiego – został rozebrany w dniu 12 października 2019 r.

Przez kilkadziesiąt lat należał do jednego właściciela. Był to obiekt, który powstał już po wojnie. Autorem projektu był miejski architekt inż. Jan Buyko. Na przestrzeni lat pełnił wiele funkcji – znajdował się w tym miejscu m.in. warzywniak, lodziarnia, sklepik spożywczy... Kiosk przetrwał różne koleje losu... Wielu elblążan ma z tym miejscem wspomnienia. Wynika to choćby z tego, że nieopodal od kilkudziesięciu lat znajduje się szkoła podstawowa (nr 21). Nierzadko na przerwach pomiędzy lekcjami uczniowie kupowali w kiosku różne artykuły spożywcze, m.in. oranżadę.

Jakie wspomnienia macie z tym miejscem?

fot. Marcin Mongiałło (zdjęcie na górze) / fot. Internet (zdjęcie na dole)

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 8
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tadek
6 miesięcy temu ocena: 100%  7
W czasach swojej młodości wielokrotnie bywałem w tych okolicach i chętnie korzystałem z tego miejsca. Szkoda, że tak się stało, bo przywoływał bardzo fajne wspomnienia, no ale tak czasami bywa
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MIR 1950
7 miesięcy temu 6
GRRUDZIEN 1970
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Igi
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
Zapiekanki w drodze ze szkoły.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żuławiak
7 miesięcy temu ocena: 100%  4
Mrożone truskawki. Mniam.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do_pomorskiego
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
Zakończyła się pewna epoka...
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ %$%$%$
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Gdie był konserwator zabytków ?
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fredek
7 miesięcy temu ocena: 100% 1
Komu ten budyneczek przeszkadzał?Szkoda.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.