› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Klamka do drzwi balkonowych - jaką najlepiej wybrać?

› poradnik 2 miesiące temu    25.04.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Klamka do drzwi balkonowych - jaką najlepiej wybrać?

Drzwi balkonowe to jeden z tych elementów konstrukcji mieszkania czy domu, które często posiadamy nawet nie mając samego balkonu czy tarasu. Ich zabezpieczenie jest istotne z kolei we wszystkich przypadkach, a już w szczególności, gdy planujemy mieć klamkę z obu stron drzwi, tak jak w normalnym skrzydle wejściowym. Warto zatem poświęcić chwilę na wybranie takiego rozwiązania, które z jednej strony będzie estetycznie i wpisze się w zastany wystrój wnętrza oraz kolor i formę samych drzwi na balkon, a z drugiej nie będzie idealnym wejściem do naszego domu dla potencjalnego włamywacza.

 1. Jednostronna czy obustronna?
 2. Jak dobrać klamkę pod kątem wyglądu?
 3. O czym pamiętać przy zakupie?

Jednostronna czy obustronna?

Przede wszystkim przy okazji wybierania klamek do balkonu czy tarasu musimy zastanowić się nad tym, czy chcemy móc otwierać je tylko z jednej, czy z dwóch stron. Klamka tylko od wewnątrz budynku to najczęściej wybór w sytuacji, gdy mieszkamy w bloku, w mieszkaniu. Z kolei gdy mamy własny dom i drzwi balkonowe prowadzą na taras lub do ogrodu, wygodniejszym może okazać się zastosowanie zamknięcia z klamkami po obu stronach. Jest to dobre rozwiązanie także w sytuacji, gdy mamy małe dzieci - wtedy ryzyko, że zostaniemy przypadkiem zamknięci na balkonie przez wszędobylską pociechę i nie będziemy w stanie wyjść jest praktycznie zerowe.

Jak dobrać klamkę pod kątem wyglądu?

Wybór klamki do drzwi balkonowych lub tarasowych to również kwestia wyglądu. Starajmy się dobierać kształt i kolorystykę do wyglądu samych drzwi. Przykładowo, jeżeli nasze drzwi na balkon są białe i mają dość prosty, klasyczny wygląd, powinniśmy dobrać klamkę w takim samym guście - inaczej całość będzie wyglądała dziwnie, jakby była złożona z wielu elementów z różnych zestawów. Wiele ciekawych propozycji w zakresie klamek balkonowych znajdziesz na stronie: https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-okien/klamki-okienne/balkonowe.

O czym pamiętać przy zakupie?

Wymieniając klamkę w drzwiach na balkon na inną powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, by była ona wykonana solidnie i z trwałego materiału. Najczęściej stosowanym jest tutaj aluminium lub plastik. Jeżeli wybieramy wersję dwustronną, należy również zadbać o to, aby posiadała ona miejsce na umieszczenie zamka, podobnie jak w normalnych drzwiach wejściowych. Warto również sprawdzić, czy produkty producenta, który nas interesuje, są ogólnie dobrze postrzegane przez osoby, które już mają je w swoim domu - dzięki temu zminimalizujemy ryzyko, że kupimy klamkę nie spełniającą naszych oczekiwań.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.