› bieżące |
ponad rok temu
21.08.2019 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Coś, co jeszcze nie tak dawno temu było uważane w naszym kraju za luksus, obecnie jest uznawane za standard. W dobie coraz gorętszych lat klimatyzacja domowa przestaje być synonimem bogactwa, a staje się koniecznością.
Najważniejszą funkcją klimatyzatora jest schłodzenie powietrza w pomieszczeniu do temperatury niższej od panującej na zewnątrz, zazwyczaj o ok. 7 stopni Celsjusza. Jest to zabieg szczególnie mocno i zbawiennie odczuwalny przez organizm człowieka podczas upałów, zarówno za dnia, jak i w nocy podczas snu. Dzięki klimatyzacji można bez dodatkowego zmęczenia wykonywać prace domowe, jak i spokojnie zasnąć bez potrzeby załączania wentylatorów. Nie jest to jednak jedyna funkcja tego urządzenia.
Klimatyzatory oczyszczają i osuszają lub nawilżają powietrze. Jest to ważne dla każdego człowieka, ale bardzo istotne przy schorzeniach płuc oraz alergiach. Filtry klimatyzatorów Kaisai wychwytują cząstki stałe, pyły i alergenny. Domy, w których są zamontowane, stają się bezpieczniejsze dla mieszkańców, a szczególnie dzieci.
Jeszcze inną funkcją klimatyzatorów Kaisai jest grzanie. Przydatne w każdej porze roku, także latem podczas chłodniejszych nocy. Przy tym niektóre modele klimatyzatorów mogą wydajnie wspomagać domową instalację grzewczą nawet zimą.
Klimatyzatory dzieli się na dwa podstawowe rodzaje: stacjonarne oraz przenośne.
Moc chłodnicza takich klimatyzatorów jest zazwyczaj niewielka, ale wystarczająca do klimatyzowania pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Takie klimatyzatory łatwo montuje się wszędzie tam, gdzie nie istnieje możliwość zainstalowania klimatyzatorów stacjonarnych albo istnieje potrzeba posiadania urządzenia przenośnego. Klimatyzatory Kaisai przenośne oferowane są w wersji KPPD o mocy chłodniczej 3.5 kW i grzewczej 2.9 kW, w klasie energetycznej A+ oraz w wersji KPC w klasie A, wyłącznie z funkcją chłodniczą o mocy 2.64 kW. Pierwsze obsłużą powierzchnię 16-23 m2, drugie 10-16 m2.
Główną cechą klimatyzatorów stacjonarnych jest konieczność znalezienia dla agregatu chłodzącego (jednostki zewnętrznej) stałego miejsca i zazwyczaj dokonuje się tego już w fazie projektowania domu. Montaż późniejszy jest oczywiście możliwy, ale utrudniony ze względu na konieczność wykonywania dodatkowych prac (kucie, wyburzanie), co podnosi koszty montażu klimatyzatora. Również jednostka wewnętrzna jest w tym wypadku montowana na stałe i służy klimatyzowaniu konkretnego obszaru, w którym się znajduje.
Klimatyzatory stacjonarne Kaisai są oferowane w wielu wersjach i nie tylko z przeznaczeniem do domów i mieszkań, ale również innych typów obiektów (hoteli, sal konferencyjnych, biur itd.). Charakteryzują się wysokim współczynnikiem proekologicznym (klasy energetyczne A+ oraz A++), estetycznym wyglądem, cichą pracą oraz funkcjami chłodzenia, grzania i wentylacji powietrza. Moc chłodnicza klimatyzatorów stacjonarnych Kaisai sięga 7 kW, a moc grzewcza 7.3 kW. W zależności od miejsca montażu jednostki wewnętrznej wyróżnia się klimatyzatory:
Ponadto w ofercie Kaisai są dostępne klimatyzatory w systemie multi-split.
W typowym klimatyzatorze stacjonarnym występują jednostki: zewnętrzna oraz wewnętrzna. W sytuacji instalowania w domu klimatyzatorów w więcej niż jednym pomieszczeniu zachodzi konieczność instalowania dla każdej jednostki wewnętrznej również jednostkę zewnętrzną. Przykładowa klimatyzacja domowa obejmująca salon i dwie sypialnie skutkuje koniecznością montażu sześciu jednostek. Inaczej jest w systemie multi-split.
Tutaj montowana jest tylko jedna jednostka zewnętrzna o dużej mocy, co zmniejsza koszt montażu systemu oraz oszczędza miejsce. W zależności od mocy agregatu można do niego podłączyć od dwóch do aż pięciu jednostek wewnętrznych.
Z punktu widzenia ekonomii oraz wygody, jest to najbardziej racjonalny wybór klimatyzatora do domku jednorodzinnego.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |