› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Kolejne prefabrykowane osiedle PFR Nieruchomości powstanie w Elblągu

› bieżące 5 miesięcy temu    11.01.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kolejne prefabrykowane osiedle PFR Nieruchomości powstanie w Elblągu fot. Nadesłane.

Rusza budowa 148 mieszkań na wynajem przy ul. Legionów w Elblągu. Generalnym wykonawcą osiedla jest firma Pekabex BET, która zrealizuje je z prefabrykatów. Zgodnie z zawartą umową roboty budowlane mają potrwać 21 miesięcy.

Poznański Pekabex wybuduje w Elblągu dwa budynki z 148 mieszkaniami wykończonymi w standardzie podstawowym. Zostaną one zrealizowane w technologii nowoczesnej prefabrykacji.

- To trzeci wspólny projekt Pekabex i spółki PRF Nieruchomości. Świadczy to, nie tylko o bardzo dobrej współpracy, ale także obustronnej chęci i możliwości budowania dla polskiego społeczeństwa wysokiej jakości mieszkań w szybkim tempie. Działanie na rzecz wzrostu dostępności mieszkań, przy obecnych brakach na polskim rynku mieszkaniowym, jest jednym z powodów stosowania technologii nowoczesnej prefabrykacji. Wielokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy szybko i dobrze budować. Dlatego będziemy chcieli zamknąć całą inwestycję jeszcze wcześniej niż wynika to z przyjętego harmonogramu realizacji, nie wykluczamy zejścia z terminem poniżej 20 miesięcy – komentuje Tomasz Seremet, Wiceprezes Pekabex SA, Dyrektor Działu Generalnego Wykonawstwa.

- Stawiając na prefabrykację liczymy na szybkie tempo realizacji i wysoką jakość wykonania. Jedną z naszych wspólnych inwestycji jest osiedle przy ul. Okólnej w Toruniu. Tam osiem czterokondygnacyjnych bloków i 320 mieszkań powstało w zaledwie 40 tygodni. Dokładnie tyle trwał montaż budynków. Prefabrykowane elementy osiedla były przygotowywane w fabrykach, a następnie montowane na placu budowy. Całość realizacji obejmująca wykończenie mieszkań oraz zagospodarowanie terenu zajęła 14,5 miesiąca. Wierzę, że wykorzystanie tej technologii na szerszą skalę jest jednym z ważnych narzędzi efektywniejszego dostarczania mieszkań na wynajem w Polsce – podkreśla Wojciech Caruk, prezes zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Działka, na której powstanie osiedle została zakupiona od Energa Operator S.A.. Teren przyszłej inwestycji jest położony w północnej części miasta, w odległości 3,5 kilometra od centrum Elbląga, do którego można dotrzeć w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych, sklepów, szkół oraz terenów zielonych sprawia, że ta część Elbląga jest atrakcyjna dla inwestorów mieszkaniowych. Projekt osiedla opracowała elbląska pracownia architektoniczna Euro-Projekt.

Mamy doświadczenia w projektowaniu mieszkań w segmencie społecznym. Projektowaliśmy osiedla mieszkaniowe dla miasta Włocławka przy ul. Celulozowej, które także były realizowane w pełnej prefabrykacji – mówi Grzegorz Latecki właściciel biura Euro – Projekt.

Osiedle będzie oferowało mieszkania z przeznaczeniem na długoterminowy najem instytucjonalny. Obecnie jest to oferta głównie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania na kredyt.

Dziś spółka PFR Nieruchomości zarządza aktywami Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju. To 6 tysięcy mieszkań oddanych do najmu, ponad 2 tysiące w budowie i około 3 tysięcy w projektowaniu. Jej oferta dostępna jest w 46 lokalizacjach, zarówno największych polskich miastach jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk, ale też w Toruniu, Nowym Targu i Dębicy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.