› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Kombiwar czy frytkownica beztłuszczowa - co warto kupić?

› poradnik 2 miesiące temu    29.10.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kombiwar czy frytkownica beztłuszczowa - co warto kupić?

Pyszne frytki to doskonały posiłek, który można zjeść jako osobne danie lub jako dodatek do innej potrawy. Przygotowanie ich nie jest trudne, można to zrobić na wiele sposobów. Najlepiej jest skorzystać z kombiwaru albo frytkownicy. Co lepiej kupić? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w naszym artykule.

Jak działa kombiwar?

Często niedocenianym, ale bardzo praktycznym urządzeniem jest kombiwar. To sprzęt, który znajdzie zastosowanie w każdej kuchni. Jego działanie jest oparte o grzałkę halogenową, która generuje wysoką temperaturę i wiatrak odpowiedzialny za rozprowadzenie ciepłego powietrza wewnątrz urządzenia. Kombiwar składa się z żaroodpornej misy, w której umieszcza się produkty do przygotowania. Dzięki temu, że jest ona szczelna, możliwe jest wytworzenie termoobiegu.

To urządzenie jest bardzo praktyczne. Można w nim przygotować wiele posiłków. W kombiwarze możesz piec potrawy, podgrzewać dania, rozmrażać jedzenie. Co więcej, urządzenie umożliwia również smażenie, grillowanie oraz gotowanie na parze. W niektórych przypadkach kombiwar może zastąpić piekarnik. Także, jeśli masz małą kuchnię to wybór takiego sprzętu będzie idealny. Szybka pożyczka ułatwi Ci zdobycie środków na zakup wymarzonego sprzętu.

Frytkownica beztłuszczowa - co to jest?

Podobne funkcje jak kombiwar ma również frytkownica beztłuszczowa. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu urządzenie doskonale się sprawdza do przygotowania chrupiących frytek. W przeszłości, w polskich domach popularne były sprzęty olejowe. Umożliwiały one smażenie w głębokim tłuszczu, dzięki temu możliwe było szybkie przygotowanie różnych posiłków.

Jednak dużą wadą tych urządzeń było to, że przygotowane posiłki były wysoko kaloryczne. Z tego powodu, producenci sprzętu przygotowali technologię, która umożliwia przyrządzenie zdrowszego jedzenia. Tak powstały frytkownice beztłuszczowe, które do swojego działania wykorzystują gorące powietrze, co pozwala na przypieczenie jedzenia. W tego typu urządzeniach można, podobnie jak w kombiwarze, przygotować różne potrawy, tym mięsa, ryby, grzyby oraz oczywiście frytki.

Co lepiej wybrać - frytkownicę czy kombiwar?

Trudno rozstrzygnąć, które z tych urządzeń jest lepsze. To bardzo podobne sprzęty, których funkcje nie różnią się za dużo od siebie. Umożliwiają wykonywanie podobnych czynności, czyli smażenia, pieczenia, rozmrażania oraz podgrzewania jedzenia. Trochę więcej rzeczy można przygotować w kombiwarze, ponieważ umożliwia on także smażenie na głębokim tłuszczu. Jednak to, co najważniejsze, obydwa urządzenia umożliwiają zdrowe gotowanie. Zarówno w kombiwarze, jak i we frytkownicy można przygotować posiłki bez użycia tłuszczu.

Niezależnie od tego, który sprzęt wybierzesz, to zwróć uwagę na jego parametry. Najważniejszą cechą jest moc urządzenia. Im wyższa, tym szybciej przygotujesz potrawy. Zwróć też uwagę na jego pojemność. To ona decyduje o tym, czy sprzęt sprawdzi się w Twojej kuchni.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.