Jeśli zapomniałeś(aś) hasło podaj swój adres e-mail, który podałeś(aś) przy rejestracji. Następnie zaproponuj nowe hasło. Link aktywacyjny zostanie wysłany na adres e-mail.
Próby logowania, odzyskiwania hasła i używania serwisu w oparciu o dane innego użytkownika są zapisywane. W przypadku naruszenia regulaminu, dóbr, własności innych użytkowników stosuje się rozwiązania prawne!
Silne burze, które przeszły niedawno nad Elblągiem, pozostawiły po sobie wiele zniszczeń. W parkach miejskich na ziemię runęło dużo masywnych gałęzi. Na osiedlu przy skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Traugutta, w wyniku wichury przewróciło się duże drzewo. Co stałoby się gdydy spadło na przechodnia? Czy Zarząd Zieleni Miejskiej ponosi odpowiedzialność za podobne przypadki?
W zeszlym tygodniu do tragedii doszło w jednym z parków na Dolnym Śląsku. Na 4-letnie dziecko spadł konar drzewa, powodując śmierć dziewczynki na miejscu. Strażacy oraz pracownicy parku miejskiego w Szczawnie Zdroju byli zaskoczeniu sytuacją twierdząc zgodnie, że drzewa zdawały się być zdrowe. Tymczasem obowiązkiem administratorów terenów zielonych, jest wyeliminowanie wszelkich niebezpieczeństw, wynikających ze złego zagospodarowania wolnej przestrzeni. W Elblągu właśnie trwają wzmożone prace nad zabezpieczaniem parków.
Jak informują nas przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu:
- Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu w pełni odpowiada za szkody spowodowane przez drzewa rosnące na terenach, których jest administratorem (parki i zieleńce) i jest ubezpieczony od zdarzeń losowych. Obecnie na zlecenie Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg prace pielęgnacyjne prowadzone są w pasie drogowym ul. Królewieckiej. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym (usuwanie gałęzi obumarłych, nadłamanych, odsłonięcie znaków drogowych, poprawa widoczności). Jesienią planowane są prace związane z wycinką i podcinką na Cmentarzach Komunalnych w Elblągu oraz w parkach i zieleńcach miejskich (usunięcie drzew obumarłych, cięcia pielęgnacyjne koron).Zabiegi te wykonujemy na terenach administrowanych przez ZZM, które są systematycznie przez nas przeglądane oraz na zlecenia osób fizycznych i prawnych.
Po publikacji materiału video w naszym serwisie o podcince drzew, czytelnicy podnieśli dyskusję. W wielu miejsach w Elblągu, mimo alarmów mieszkańców, podcinanie drzew jest wciąż odwlekane. Taka sytuacja ma miejsce przy ulicach: Freta, Stawidłowej oraz Panieńskiej. Czy musi dojść do tragedii, żeby Zarząd Zieleni podjął działania, zabezpieczające przestrzeń publiczną przed podobnymi przypadkami jak na Dolnym Śląsku?
dodaj zdjęciaMasz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0
0
ZADOWOLONY
0
ZASKOCZONY
0
POINFORMOWANY
0
OBOJĘTNY
0
SMUTNY
0
WKURZONY
0
BRAK SŁÓW
Komentarze(8)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ TAXI
ponad rok temu
ocena: 33%
8
Zieleń Miejska macie dobrego operatora na podnośniku Gratulóję
Przypominam również o drzewach właściwie ich konarach przy gównej ulicy elblaga- Dabka od stacjii Bp do rynku- konary wchodzą w okna nie wspomnę o grzybie oi wilgoci, którą dają drzewa rosnące zbyt blisko bloków, nie sztuką jest zasadzić ale sztuką jest systematycznie przycinać te drzewa. dziękuję . pozdrawiam
akurat Freta, Stawidłowa należą do miasta ale zawsze jakoś omijają ten teren już raz mieszkańcy zapłacili z własnej kieszeni za pielęgnacje drzew nie na swoim terenie .
Może więc teren przy ulicach: Freta, Stawidłowej oraz Panieńskiej nie należy do ZZM i podcinki powinny zostać zlecone. Z tekstu pow. wynika że zieleń podcina bez zlecenia tylko na swoich terenach. Trzeba czytać ze zrozumieniem Pani Redaktor :)
Szkoda tylko że ludzie którzy to robią, nie znają się na drzewach. Wiele drzew zostaje trwale okaleczone podczas przycinania, i potem te drzewa wyglądają jak słupy telegraficzne.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.