› poradnik |
ponad rok temu
1.04.2022 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Każdy inwestor budujący własny dom stanie przed dylematem wyboru źródła ogrzewania. Obecnie mamy do dyspozycji tak wiele rozwiązań, że naprawdę trudno jest się na coś zdecydować. Kocioł na paliwo stałe? Kominek z płaszczem wodnym? Pompa ciepła? Klimatyzatory? A może kondensacyjny kocioł gazowy? Okazuje się, że właśnie to ostatnie rozwiązanie wciąż jest wyborem numer jeden dla większości inwestorów indywidualnych i nie ma się czemu dziwić. Kondensacyjny kocioł gazowy to bezsprzecznie jedno z najlepszych rozwiązań grzewczych na potrzeby budownictwa jednorodzinnego. Dlaczego? Sprawdź te argumenty.
Pod tym względem z kotłem gazowym mogą się równać wyłącznie inne bezobsługowe źródła ciepła, które jednak albo są znacznie droższe w zakupie (pompa ciepła), albo w eksploatacji (kocioł elektryczny, klimatyzatory z funkcją grzania). Jeśli więc szukasz takiego rozwiązania, które nie będzie wymagać od Ciebie żadnego zaangażowania, to dostępne na rynku kondensacyjne kotły gazowe z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.
Mitem jest twierdzenie, że ogrzewanie gazowe jest ryzykowne. Współczesne kotły kondensacyjne są doskonale zabezpieczone przed skutkami ewentualnych awarii, w tym wycieku gazu. Ponieważ mówimy tutaj o kotłach z zamkniętą komorą spalania, to takie ogrzewanie nie niesie też ze sobą zagrożenia ulatniania się tlenku węgla, czyli czadu.
Nowoczesne kotły gazowe, nawet te o szerokim zakresie modulacji mocy, zachowują kompaktową konstrukcję i prezentują się naprawdę estetycznie. Wybierając takie źródło ogrzewania dla domu zaoszczędzisz mnóstwo miejsca w pomieszczeniu gospodarczym.
Z kolei do małego domu można rozważyć zakup dwufunkcyjnego kotła gazowego, bez zasobnika ciepłej wody użytkowej. Taką jednostkę można śmiało zamontować w kuchni czy w łazience, nie zaburzając przy tym zanadto estetyki pomieszczenia.
Tak, ogrzewanie domu kondensacyjnym kotłem gazowym jest ekonomiczne oraz ekologiczne. Takie kotły osiągają sprawność nawet powyżej 100 procent, dlatego nie ma mowy o stratach energii, jak ma to miejsce chociażby w przypadku kominków czy kotłów na paliwo stałe.
Niskie koszty ogrzewania można utrzymać zarówno podłączając budynek do sieci gazu ziemnego, jak i decydując się na ogrzewanie propanem – ale tylko pod warunkiem, że zainwestujemy we własny zbiornik i będziemy tankować gaz na wolnym rynku (cena jest średnio dwukrotnie niższa od tej, jaką narzucają firmy oferujące dzierżawę zbiorników).
Kondensacyjny kocioł gazowy dobrej firmy, który w zupełności wystarczy na potrzeby domu jednorodzinnego o powierzchni 150 metrów kwadratowych, możesz kupić już za około 3500 zł (kocioł jednofunkcyjny Termet ECOCONDENS SILVER). Bez problemu znajdziesz też zestaw z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej i regulatorem w cenie około 5600 zł. Dla porównania: najtańsza powietrzna pompa ciepła dla takiego domu będzie minimum czterokrotnie droższa.
Jeśli więc w pobliżu Twojego domu biegnie sieć gazowa lub masz możliwość zamontowania zbiornika na propan (tylko na własność!) na działce, to wybór wydaje się być prosty. W relacji ceny zakupu do kosztów ogrzewania kondensacyjny kocioł gazowy wciąż nie ma większej konkurencji.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |