› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Korzystają ze sklepów jak z hoteli. Złodzieje w hipermarketach

› bieżące ponad rok temu    26.10.2013
Joanna Siudak
komentarzy 4 ocen 7 / 100%
A A A
Korzystają ze sklepów jak z hoteli. Złodzieje w hipermarketach

Supermarkety są dla złodziei prawdziwym rajem. Ubierają się w nich, jedzą, ogrzewają, a nawet śpią. Wyglądają jak zwykli klienci. Przechadzają się między sklepowymi półkami, „częstują się” cukierkami, bułkami, odwijają produkty z opakowań i biorą je na zapas. Okazuje się, że oszuści będą mieli jeszcze łatwiej. Nowelizacja Kodeksu postępowania karnego dotyczy podwyższenia kwoty, od której kradzież będzie traktowana jak przestępstwo.

Co roku w Polsce ze sklepowych półek znika towar o wartości pięciu miliardów złotych. Na urządzenia, które pomogą odstraszyć złodziei, właściciele hipermarketów wydają miliard złotych. Do tego dochodzą usługi firm z zakresu ochrony i monitoring. Eksperci alarmują – liczba kradzieży w sklepach wzrośnie jeszcze bardziej. Z wejściem w życie nowych przepisów, straty w postaci kradzionych towarów wzrosną nawet o 30%. Znowelizowany Kodeks postępowania karnego został zaakceptowany przez Sejm i Senat.

Plagą hipermarketów są złodzieje, którzy jak sami twierdzą nie kradną, ale biorą to co jest na wyciągnięcie ręki. Są głodni więc jedzą, chce się im pić – piją, boli ich głową – biorą tabletkę przeciwbólową. Co ciekawe za tą gościnność nie płacą właściciele hipermarketów, ale konsumenci. Średnio 400 złotych rocznie – tyle zapłaci każda rodzina za straty, które są wkalkulowane w ceny produktów.

Nikt z nas nie lubi, kiedy podczas weekendowych zakupów ochroniarz przygląda się nam jakbyśmy chcieli coś ukraść. W trosce o komfort klientów, właściciele większości sklepów samoobsługowych zrezygnowali z „żywego monitoringu”. Ochroniarze mają prawo stać wyłącznie przy bramkach zlokalizowanych zaraz przy wejściu do sklepu. Okazuje się jednak, że złodzieje i na to mają swój sposób. Po wyłożeniu torebki aluminium system nie zareaguje. Metod na przechytrzenie sprzedawców jest o wiele więcej. Przykładowo złodzieje wkładają drobne, wartościowe produkty do ust.

W elbląskich sklepach zwiększono liczbę przeprowadzanych inwentaryzacji. Zły wynik analizy stanu produktów na składzie, często przyczynia się do zwolnień pracowników. Jak mówi nam Łukasz Szulc – Będąc jeszcze na studiach, zatrudniłem się w sieci Carrefour jako inwentaryzator. Inwentaryzacje zawsze trwają w godzinach nocnych – od 23:00 do 4 nad ranem. Praca polegała na zliczaniu produktów. Byliśmy kontrolowani przez osoby nadzorujące, patrzyli nam ręce czy sami czegoś nie kradniemy. Stawka za jedną noc wynosiła 70 złotych.

Właściciele sklepów mają problem z karaniem złodziei. Jeżeli oszuści ukradną towar za wartość poniżej 250 złotych – i tak im nic nie grozi. Zwykle tłumaczą się, że zapomnieli zapłacić. Złodzieje czekają więc na podpis prezydenta pod nowelizacją ustawy. Będą mogli kraść więcej i to bez żadnej kary.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ j
ponad rok temu ocena: 60%  4
boli ich głową – biorą tabletkę przeciwbólową - no no co za rym!
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nn
ponad rok temu ocena: 60%  3
By żyło się lepiej... złodziejom.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ostatni sprawiedliwy
ponad rok temu ocena: 25%  2
Niestety prawda jest brutalna jak chodzimy sobie po sklepie, wystarczy sie rozejrzeć dookoła i popatrzeć na twarze kupujących, co drugi z nich jest złodziejem! Taka jest brutalna prawda! Proszę tylko nie piszcie mi, że właściciel sklepu też jest złodziejem, to bzdura bo nikt nikogo nie zmusza do kupna w sklepie! Jak nie pasuje to można zawsze iść do "uczciwych sprzedawców" na rynek!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 20% 1
wszyscy normalni juz z kraju wyjechali, wiec zostali to co zostalo;D
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.