› |
ponad rok temu
25.08.2020 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Krzesła jadalniane służą nam podczas codziennych posiłków, świątecznych spotkań i przyjmowania gości, dlatego warto zatrzymać się przy ich wyborze nieco dłużej. Komplet idealny musi być wygodny, pasować do wymiarów stołu i zgrywać się stylistycznie z pozostałym wyposażeniem jadalni.
Krzesła jadalniane to jedne z najczęściej używanych domowych mebli, dlatego w pierwszej kolejności warto sprawdzić ich praktyczność i trwałość. Funkcjonalne krzesła powinny mieć stabilną, mocną konstrukcję, a jednocześnie być na tyle lekkie, by domownicy mogli swobodnie odsuwać je i przenosić – np. w celu zażycia świeżego powietrza na tarasie lub balkonie. Dużym atutem będą także plamoodporna tapicerka czy zdejmowane do prania obicia krzeseł – wokół stołu nieustannie krążą naczynia z jedzeniem i napojami, więc o zabrudzenie mebli nietrudno.
Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie tu zakup zestawu krzeseł z dopasowanym stylistycznie stołem, ale możliwości aranżacyjne są znacznie szersze. Warto pokusić się o samodzielne skompletowanie obu elementów, by dodać wnętrzu oryginalności i zaakcentować własne upodobania estetyczne. W poszukiwaniu inspiracji warto odwiedzić sklep meblowy Edinos, gdzie znajduje się wiele pieknych modeli w przystępnych cenach. Jeśli już wiesz, jak powinny wyglądać Twoje wymarzone krzesła, dzięki precyzyjnemu systemowi filtrowania znajdziesz je w kilka chwil.
Proste, drewniane krzesła stanowią doskonałą bazę wystroju wnętrza. Unikalna barwa i usłojenie drewna dodaje szyku każdej aranżacji, a jeśli wybierzesz model bez tapicerki, możesz uzupełnić siedziska pokrowcami lub poduszkami w wybranym przez Ciebie stylu – np. rustykalnym, glamour czy boho. Wolisz krzesła tapicerowane? Obok klasycznych modeli z drewnianą konstrukcją i tekstylnym wykończeniem do dyspozycji masz modne krzesła skandynawskie o charakterystycznym, opływowym kształcie, w całości obite materiałem.
Wróćmy jeszcze raz do praktycznych walorów krzeseł. Nawet najpiękniejszy model szybko „zapracuje” sobie na niechęć użytkowników, jeśli siedząc będą mimowolnie wiercić się, garbić, uderzać kolanami o blat czy listwy stołowe. Kiedy znajdziesz odpowiadające Ci wizualnie krzesło, przed podjęciem decyzji upewnij się jeszcze co do ich gabarytów i jakości wykonania.
Na ogół przyjmuje się, że różnica między siedziskiem a blatem powinna wynosić ok. 30 cm – tak, by oparte o stół przedramiona tworzyły z ramionami kąt prosty. Optymalna wysokość siedziska to natomiast 45-50 cm od podłogi.
Aby zyskać całkowitą pewność co do trafności dokonanego wyboru, przetestuj jeszcze krzesło „w praktyce”. Usiądź i oprzyj się wygodnie: jeśli znajdujesz się w naturalnej, wygodnej pozycji ze stopami w całości opartymi o podłogę, a mebel nie skrzypi ani nie chybocze się, dotarłeś do końca poszukiwań. Przed Tobą krzesła, na których można zasiedzieć się przez wiele godzin przy pysznym posiłku lub wciągającej grze planszowej!
Usiądź, oprzyj się swobodnie, zobacz, czy jesteś w wygodnej pozycji (naturalnej) i czy nogi nie chyboczą ani nie skrzypią pod ciężarem ciała.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |