› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Krzesła do stołu - jak je dobrać

› poradnik 3 miesiące temu    26.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krzesła do stołu - jak je dobrać

Podczas aranżacji jadalni każdy z nas koncentruje się przede wszystkim na stole. To wokół niego będą się wszyscy gromadzić. Ale nie można pomijać również krzeseł, które mają zachęcać, by wokół stołu spędzić więcej czasu.

Jeszcze do niedawna najczęstszym rozwiązaniem było kupowanie kompletu stołu z krzesłami. Jednak obecnie jest tak wiele ciekawych propozycji, że coraz chętniej decydujemy się na to, by tworzyć własne zestawienia. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Garść wskazówek technicznych

Kiedy stoimy przed wyborem stołu, to zwracamy uwagę przede wszystkim na jego rozmiar i to, czy będzie pasować pod względem wielkości do jadalni. Przy zakupie krzeseł również musimy brać pod uwagę wymiary, ale tym razem, nie pod kątem jadalni a stołu. Osoby zasiadające wokół niego powinny mieć przestrzeń i swobodę podczas wstawania i siadania. Z tego względu szerokość krzesła może mieć tu duże znaczenie. Z kolei na wygodę spożywania posiłków wpływa wysokość oparcia i samego krzesła. Oparcie powinno być wyższe o około 20 cm od blatu stołu. Natomiast wysokość krzesła trzeba dopasować tak, by przeciętnego wzrostu osoba mogła swobodnie jeść i posługiwać się sztućcami.

Krzesło dopasuj do wnętrza

Drugą kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, są walory estetyczne. Aranżując jadalnię, każdy koncentruje się na konkretnym stylu i kolorystyce. Należy się tego konsekwentnie trzymać przy okazji wszystkich przedmiotów, jakie mają znaleźć się w pomieszczeniu. Jeśli szukamy czegoś eleganckiego i ponadczasowego, co sprawdzi się przy każdym typie wystroju, trafnym wyborem będą krzesła drewniane do jadalni The Beds. Drewno ma to do siebie, że będzie ładnie komponować się ze wszystkim. Jest też naturalne i wygodne.

Można jednak pójść o krok dalej i pokusić się o coś oryginalnego. Przykładowo w jadalni loftowej ciekawie będą prezentować się krzesła ciemne z metalowymi elementami. Natomiast przy stylu glamour, te, które posiadają eleganckie aksamitne obicie. Jednak znacznie częściej w polskich domach dominują styl skandynawski i nowoczesny, a tam drewniane meble z tapicerowanym siedziskiem sprawdzą się najlepiej. I ponownie najładniej prezentować się będzie drewno. Przykłady ciekawych drewnianych krzeseł można znaleźć na stronie https://beds.pl/ Zamiast nich można jeszcze wziąć pod uwagę krzesła z tworzywa. Będą efektowne, zwłaszcza kolorowe i transparentne, ale w większości przypadków nie zapewnią takiej wygody, jak tapicerka.

W zestawie ze stołem? Niekoniecznie!

Jak już było we wstępie, wielość rozwiązań dostępnych na rynku zachęca do tego, by nieco poeksperymentować. Oczywiście mając świadomość tego, że nasze zdolności aranżacyjne są wątpliwe, bezpieczniej postawić na cały komplet. Także wtedy kiedy chcemy zaoszczędzić czas. Jednak warto wziąć pod uwagę, że modeli krzeseł jest mnóstwo, a najczęściej najciekawsze są sprzedawane oddzielnie. Wielość wzorów i kolorów pozwoli stworzyć niepowtarzalny wystrój jadalni, której nie ma nikt inny. Mało tego, jeśli jesteśmy odważni, możemy kupić każde krzesło inne - to dopiero zrobi wrażenie!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.