› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Kuchnia otwarta na salon - jakie oświetlenie wybrać?

› bieżące 4 miesiące temu    27.04.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kuchnia otwarta na salon - jakie oświetlenie wybrać?

Kuchnia połączona z salonem to niezwykle funkcjonalna przestrzeń.  Brak dodatkowych ścianek działowych pozwala na wiele nietypowych aranżacji, a sam obszar – zapewnia komfort użytkowania. Jak oświetlić kuchnię otwartą na salon, by zadowolić każdego z domowników? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Kuchnia połączona z salonem to niezwykle funkcjonalna przestrzeń.  Brak dodatkowych ścianek działowych pozwala na wiele nietypowych aranżacji, a sam obszar – zapewnia komfort użytkowania. Jak oświetlić kuchnię otwartą na salon, by zadowolić każdego z domowników? Oto kilka przydatnych wskazówek. 

Oświetlenie dużych przestrzeni - ogólne zasady aranżacyjne 

Decydując się na otwartą przestrzeń, pamiętaj o spójności. Wybierz meble i elementy dekoracyjne, które będzie coś łączyć - może to być kolor, wzór lub motyw przewodni. W ten sposób nawet eklektyczne wnętrza będą uporządkowane i nieprzesadzone. Nie musisz od razu kupować tych samych mebli do kuchni i salonu, jednak odpowiednie dopasowanie ich do siebie pozwoli, że twoja kuchnia otwarta zyska miano eleganckiego i komfortowego wnętrza, a przebywanie w niej będzie czystą przyjemnością.  

Aranżacja kuchni połączonej z salonem, powinna opierać się na podobnych materiałach i wzorach. Ważne jest także dopasowanie odpowiedniego oświetlenia. Lampy powinny nie tylko współgrać ze sobą, ale także wpasowywać się w stylistykę, zgodnie z którą zostało urządzone wnętrze.  

Kuchnia otwarta – na czym się skupić, wybierając lampy?

Oświetlenie kuchni otwartej może wydawać się łatwe, jednak często stanowi ono niebywały problem i wyzwanie. Dobierając lampy, należy skupić się na kilku ważnych czynnikach.  

Po pierwsze - pamiętaj o podstawowym podziale. Oświetlenie dzielimy na główne i zadaniowe. Zadaniem głównego jest przede wszystkim oświetlenie całego pomieszczenia. W tej roli świetnie sprawdzą się np. Plafony kwadratowe i reflektory sufitowe. Dzięki nim uzyskasz światło w całej kuchni. Inne cele stawiane są przed oświetleniem zadaniowym. Ma ono pomóc w wykonywaniu poszczególnych czynności. Oświetlenie zadaniowe powinno więc doświetlać zacienione miejsca, dodając komfortu codziennym czynnościom, takim jak np. gotowanie i przygotowywanie posiłków, czytanie, oglądanie telewizji czy spożywanie posiłków. Ten typ oświetlenia powinniśmy więc umiejscowić przy kanapie, nad blatem roboczym czy nad stołem.  

Jakie oświetlenie do kuchni i salonu? 

Oświetlenie do kuchni warto dobrać do indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli dużo gotujesz, warto doświetlić przestrzeń roboczą np. za pomocą ledowych listew czy halogenów. Uwielbiasz relaksować się po pracy w salonie z dobrą książką czy ulubionym czasopismem? Przy kanapie warto postawić lampę podłogową, dzięki której czytanie będzie bardziej komfortowe, a pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Twoja rodzina przy stole spędza dużo czasu – jest to centrum waszego domu? Warto wyposażyć się w wiszącą lampę sufitową, która oświetli większą przestrzeń i sprawi, że wasze spotkania przy stole staną się niezwykle rodzinne. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.