› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, plac" [82] 18.25. Jedno- i wielowyrazowe nazwy dzielnic, ulic, placów, rynków, ogrodów, parków,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23

Kup gotowe do przeprowadzki mieszkanie i nie trać swojego czasu!

› bieżące 2 miesiące temu    27.09.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Znalezienie sprawdzonej ekipy budowlanej w krótkim czasie może graniczyć z cudem. To szczególny problem wtedy, gdy chcemy wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim. Możemy jednak uniknąć tego stresu, gdy zdecydujemy się na zakupienie mieszkania „pod klucz”.

Większość kupujących nowe mieszkania decyduje się na te przeznaczone do dalszego wykończenia, czyli w stanie deweloperskim. Wtedy lokal można wykończyć samodzielnie albo można powierzyć to zewnętrznej ekipie. Jednak wielu deweloperów oferuje też możliwość wykończenia nieruchomości w stanie „pod klucz”. Na czym to polega?

Stan deweloperski a stan „pod klucz”

Zasadniczo zarówno stan deweloperski, jak i „pod klucz” są dość indywidualne i mogą różnić się w zależności od dewelopera. Możemy jednak w przybliżeniu określić, z jakim wykończeniem mamy do czynienia. Stan deweloperski oznacza, że w mieszkaniu znajdują się zamontowane drzwi zewnętrzne, okna, parapety i gipsowane ściany. Naszym zadaniem jest wtedy wykończenie ścian, podłóg, sufitów, zrealizowanie całej łazienki i kuchni, zamontowanie drzwi wewnętrznych.

Gdy z kolei mówimy o stanie „pod klucz”, większość powyższych prac będzie wykonana już za nas przez ekipę dewelopera. Możemy wtedy wybrać materiały i wyposażenie z katalogu, na przykład panele na podłogę, płytki do łazienki, ceramikę łazienkową i armaturę, drzwi. Często otrzymujemy też usługę projektowania wnętrz w cenie. Za wykończenie metra kwadratowego lokalu zapłacimy od 400 do 1200 złotych.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie „pod klucz”?

 • krótki czas oczekiwania na przeprowadzkę
 • przystępne ceny – obejmują robociznę i materiały
 • gwarancja na wykonanie prac wykończeniowych
 • odbiór mieszkania już wykończonego
 • dodatkowe usługi, na przykład pomoc projektanta
 • brak stresu związanego z poszukiwaniem dobrej ekipy

Oczywiście, gdy chodzi o ceny mieszkań, Warszawa jest na dość wysokim poziomie, ale także ceny związane z pracami wykończeniowymi są drogie. Warto więc przeanalizować opcję wykończenia nieruchomości „pod klucz”. Często to znacznie lepszy wybór od stanu deweloperskiego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.