› bieżące |
ponad rok temu
27.09.2017 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Znalezienie sprawdzonej ekipy budowlanej w krótkim czasie może graniczyć z cudem. To szczególny problem wtedy, gdy chcemy wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim. Możemy jednak uniknąć tego stresu, gdy zdecydujemy się na zakupienie mieszkania „pod klucz”.
Większość kupujących nowe mieszkania decyduje się na te przeznaczone do dalszego wykończenia, czyli w stanie deweloperskim. Wtedy lokal można wykończyć samodzielnie albo można powierzyć to zewnętrznej ekipie. Jednak wielu deweloperów oferuje też możliwość wykończenia nieruchomości w stanie „pod klucz”. Na czym to polega?
Stan deweloperski a stan „pod klucz”
Zasadniczo zarówno stan deweloperski, jak i „pod klucz” są dość indywidualne i mogą różnić się w zależności od dewelopera. Możemy jednak w przybliżeniu określić, z jakim wykończeniem mamy do czynienia. Stan deweloperski oznacza, że w mieszkaniu znajdują się zamontowane drzwi zewnętrzne, okna, parapety i gipsowane ściany. Naszym zadaniem jest wtedy wykończenie ścian, podłóg, sufitów, zrealizowanie całej łazienki i kuchni, zamontowanie drzwi wewnętrznych.
Gdy z kolei mówimy o stanie „pod klucz”, większość powyższych prac będzie wykonana już za nas przez ekipę dewelopera. Możemy wtedy wybrać materiały i wyposażenie z katalogu, na przykład panele na podłogę, płytki do łazienki, ceramikę łazienkową i armaturę, drzwi. Często otrzymujemy też usługę projektowania wnętrz w cenie. Za wykończenie metra kwadratowego lokalu zapłacimy od 400 do 1200 złotych.
Dlaczego warto wybrać mieszkanie „pod klucz”?
Oczywiście, gdy chodzi o ceny mieszkań, Warszawa jest na dość wysokim poziomie, ale także ceny związane z pracami wykończeniowymi są drogie. Warto więc przeanalizować opcję wykończenia nieruchomości „pod klucz”. Często to znacznie lepszy wybór od stanu deweloperskiego.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |