› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
no i komu to przeszkadzało?   Charles ~ CO1986Zróbmy to panowie, zróbmy to! ~ elblążaninIle można łożyć rok w rok na te szkoły. Co roku coś dostają. To już staje się nudne. Niech... ~ RealistaJeśli chodzi o temat urządzania wnętrz, to ostatnio zainspirował mnie pewien wpis na blogu.... ~ wróbelAsphodel jedź za granicę i sie tu nie marnuj więcej :) ~ HmmmBardzo dobry pomysł , a ja dorzucę jeszcze :1/ zajazd na Gorze Chrobrego , jak przed 1945 ,2/... ~ ottoSwoją drogą, to słusznie zauważyła w artykule redakcja, że tzw. szkolne projekty (które... ~ Robert KolińskiJawor, masz mój głos, topór i łuk - w zamian tylko o basenie pamiętaj;) ~ Robert Koliński@ Radej stąd:... ~ krzysiek jaworskiprzeciez to tylko odgrzewany kotlet z lat ubieglych, gdzei taka wieza otrzymala minimalna ilosc... ~ jako komisja panu zabraniamKoszt 400 tysiecy - prośba o rozpiske co i za ile i czemu tak drogo? Ok 700 zł kosztuje m3 drewna... ~ Radejtylko koniecznie z monitoringiem, znając możliwości i fantazję naszych mieszkańców drewniana... ~ kierownikKrzysiu super pomysł. ~ łowczyni widokówdo Fa nieszczęściem Elbląga są mierni posłowie z niepełnym podstawowym wykształceniem ~ sylwekJa lubię lumpeksy, nie widze w tym nic złego... Można znaleźć sporo perełek i ładnych,... ~ hanulkaTrąbki Wielkie przepraszają za Andrzeja Kobylarza ~ poppostawcie panele słońce nagrzeje za darmo ~ wuplDlaczego w zakładce nie można otworzyć artykułu pana Kobylarza??, wcześniej nekrolog , a... ~ elblażanka

Kup gotowe do przeprowadzki mieszkanie i nie trać swojego czasu!

› bieżące 8 miesięcy temu    27.09.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Znalezienie sprawdzonej ekipy budowlanej w krótkim czasie może graniczyć z cudem. To szczególny problem wtedy, gdy chcemy wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim. Możemy jednak uniknąć tego stresu, gdy zdecydujemy się na zakupienie mieszkania „pod klucz”.

Większość kupujących nowe mieszkania decyduje się na te przeznaczone do dalszego wykończenia, czyli w stanie deweloperskim. Wtedy lokal można wykończyć samodzielnie albo można powierzyć to zewnętrznej ekipie. Jednak wielu deweloperów oferuje też możliwość wykończenia nieruchomości w stanie „pod klucz”. Na czym to polega?

Stan deweloperski a stan „pod klucz”

Zasadniczo zarówno stan deweloperski, jak i „pod klucz” są dość indywidualne i mogą różnić się w zależności od dewelopera. Możemy jednak w przybliżeniu określić, z jakim wykończeniem mamy do czynienia. Stan deweloperski oznacza, że w mieszkaniu znajdują się zamontowane drzwi zewnętrzne, okna, parapety i gipsowane ściany. Naszym zadaniem jest wtedy wykończenie ścian, podłóg, sufitów, zrealizowanie całej łazienki i kuchni, zamontowanie drzwi wewnętrznych.

Gdy z kolei mówimy o stanie „pod klucz”, większość powyższych prac będzie wykonana już za nas przez ekipę dewelopera. Możemy wtedy wybrać materiały i wyposażenie z katalogu, na przykład panele na podłogę, płytki do łazienki, ceramikę łazienkową i armaturę, drzwi. Często otrzymujemy też usługę projektowania wnętrz w cenie. Za wykończenie metra kwadratowego lokalu zapłacimy od 400 do 1200 złotych.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie „pod klucz”?

 • krótki czas oczekiwania na przeprowadzkę
 • przystępne ceny – obejmują robociznę i materiały
 • gwarancja na wykonanie prac wykończeniowych
 • odbiór mieszkania już wykończonego
 • dodatkowe usługi, na przykład pomoc projektanta
 • brak stresu związanego z poszukiwaniem dobrej ekipy

Oczywiście, gdy chodzi o ceny mieszkań, Warszawa jest na dość wysokim poziomie, ale także ceny związane z pracami wykończeniowymi są drogie. Warto więc przeanalizować opcję wykończenia nieruchomości „pod klucz”. Często to znacznie lepszy wybór od stanu deweloperskiego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.