› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludzie jesteście nauczeni cholernego dziadostwa !!!! Każdy chce isc do domu a skoro kasjerka... ~ XxxOtto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych... ~ księgowyprawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu... ~ ottoPrzyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej,... ~ JaroSławekBo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( ... ~ WKBo po 42 latach pracy już brak sił i chęci ~ Benek... ~ Andrzej z Elbląga Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę... ~ kacperPrzestańcie te przeterminowane badania przeklejać. Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a... ~ hdNic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla... ~ ddBo tu się można...porządnie wyspać. ~ Śpiący,zmeczonygdybym nie przeczytał tekstu od początku do końca to bym się nie wypowiadał. W tekście jest... ~ jesiotr do Olimp"ale znaczna grupa mylnie umieszcza go w województwie pomorskim (12,8%)" - i to jest właśnie... ~ Do_pomorskiegoProponuję po Starym Mieście rozlokować różne figury z Piekarczykiem -w różnych strojach i... ~ fadsjeśli dobrze kojarzę, to jednym ze zdecydowanie najczęstszych wskazań osób spoza Elbląga... ~ jesiotrDo papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03

Kup gotowe do przeprowadzki mieszkanie i nie trać swojego czasu!

› bieżące 21 dni temu    27.09.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Znalezienie sprawdzonej ekipy budowlanej w krótkim czasie może graniczyć z cudem. To szczególny problem wtedy, gdy chcemy wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim. Możemy jednak uniknąć tego stresu, gdy zdecydujemy się na zakupienie mieszkania „pod klucz”.

Większość kupujących nowe mieszkania decyduje się na te przeznaczone do dalszego wykończenia, czyli w stanie deweloperskim. Wtedy lokal można wykończyć samodzielnie albo można powierzyć to zewnętrznej ekipie. Jednak wielu deweloperów oferuje też możliwość wykończenia nieruchomości w stanie „pod klucz”. Na czym to polega?

Stan deweloperski a stan „pod klucz”

Zasadniczo zarówno stan deweloperski, jak i „pod klucz” są dość indywidualne i mogą różnić się w zależności od dewelopera. Możemy jednak w przybliżeniu określić, z jakim wykończeniem mamy do czynienia. Stan deweloperski oznacza, że w mieszkaniu znajdują się zamontowane drzwi zewnętrzne, okna, parapety i gipsowane ściany. Naszym zadaniem jest wtedy wykończenie ścian, podłóg, sufitów, zrealizowanie całej łazienki i kuchni, zamontowanie drzwi wewnętrznych.

Gdy z kolei mówimy o stanie „pod klucz”, większość powyższych prac będzie wykonana już za nas przez ekipę dewelopera. Możemy wtedy wybrać materiały i wyposażenie z katalogu, na przykład panele na podłogę, płytki do łazienki, ceramikę łazienkową i armaturę, drzwi. Często otrzymujemy też usługę projektowania wnętrz w cenie. Za wykończenie metra kwadratowego lokalu zapłacimy od 400 do 1200 złotych.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie „pod klucz”?

 • krótki czas oczekiwania na przeprowadzkę
 • przystępne ceny – obejmują robociznę i materiały
 • gwarancja na wykonanie prac wykończeniowych
 • odbiór mieszkania już wykończonego
 • dodatkowe usługi, na przykład pomoc projektanta
 • brak stresu związanego z poszukiwaniem dobrej ekipy

Oczywiście, gdy chodzi o ceny mieszkań, Warszawa jest na dość wysokim poziomie, ale także ceny związane z pracami wykończeniowymi są drogie. Warto więc przeanalizować opcję wykończenia nieruchomości „pod klucz”. Często to znacznie lepszy wybór od stanu deweloperskiego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.