› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Kupno czy wynajem, czyli o zaletach i wadach obu rozwiązań

› bieżące 3 miesiące temu    27.08.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kupno czy wynajem, czyli o zaletach i wadach obu rozwiązań

Decyzja o tym, czy kupować, czy wynajmować mieszkanie, ma bardzo poważne skutki długoterminowe. W zależności od naszych potrzeb oraz planów na przyszłość możemy w różny sposób podejść do tego problemu. W artykule przedstawiamy najważniejsze za i przeciw obu rozwiązań.

Własne mieszkanie, czyli stabilizacja

Zakup swojego mieszkania jest zdecydowanie poważną inwestycją. W przypadku przeciętnego Polaka to najdroższy zakup, na który się decyduje. Można stwierdzić, że zakup swojego mieszkania ma następujące zalety:

 • Mamy coś „swojego”, w wybranym miejscu i lokalizacji,
 • Możemy zmieniać wystrój i wyposażenie bez konsekwencji, mamy swobodę,
 • Zyskujemy zabezpieczenie własnego kapitału,
 • Tworzymy swoje możliwości inwestycyjne,
 • Rata kredytu jest zwykle podobna do raty wynajmy (w przypadku mieszkania dwupokojowego w Krakowie rata najmu to około 1400 złotych plus opłaty, w przypadku kredytu zaciągniętego na 30 lat to także około 1400 złotych plus opłaty),
 • Mamy coś, co możemy przekazać następnemu pokoleniu,
 • Dzieci zwykle potrzebują stabilizacji w postaci przedszkola, szkoły, czy pediatry,
 • Możemy po pewnym czasie sprzedać nieruchomość i kupić inną.

Jednakże kupno swojego mieszkania to także pewne wady. Przede wszystkim, w przypadku osób mających zbyt małe dochody bardzo trudno jest dostać kredyt. Ponadto, banki często wymagają 20% wkładu własnego. Zatrudnienie na umowę na czas określony lub umowę- zlecenie może nas skreślić w niektórych przypadkach. Minusem mogą być także koszty związane z remontami mieszkania i niemożność przeprowadzenia się do innej dzielnicy, czy innego miasta.

Zapraszamy do odwiedzenia podstrony z nową inwestycją na geogrupa.pl

Wynajem jako krótkoterminowy zysk

Większość młodych osób wynajmuje mieszkania. Jest to związane z tym, że zamieszkać możemy w wybranej dzielnicy, w której zwykle nie byłoby nas stać na zakup mieszkania. Dlatego tak bardzo polecany jest zakup mieszkania w dobrych dzielnicach w celach inwestycyjnych, na przykład nieruchomości na ulicy Mazowieckiej 72 w Krakowie, na Krowodrzy. Studenci czy młode osoby na krótkoterminowych umowach nie chcą lub nie mogą zaciągnąć kredytu. Co więcej, są także inne zalety wynajmu:

 • wynajmując pokój, możemy oszczędzać pieniądze na wkład własny lub na inne potrzeby,
 • nie musimy kurczowo trzymać się jednej pracy, zapewniającej dochód na spłatę kredytu,
 • do naszych zadań nie należy remont, czy naprawa,
 • nie mamy stałych zobowiązań finansowych,
 • elastyczność i możliwości podjęcia ryzyka.

Wynajem ma jednak także sporo wad. Przede wszystkim, jeżeli zamierzamy mieszkać w danym miejscu przez wiele lat, to wynajem się nie opłaca z czysto ekonomicznego punktu widzenia. Co więcej, ceny wynajmu  w miastach  takich jak Kraków czy Warszawa będzie tylko rósł. Mogą pojawić się także  problemy z właścicielem lub z osobami, które wynajmują mieszkanie z nami (czasem zdarza się, że są to nieznajomi).

Podsumowując, można stwierdzić, że zarówno kupno, jak i wynajem swojego mieszkania ma wady i zalety. W zależności od naszych potrzeb, preferencji, stanu finansowego i planów na przyszłość, możemy podjąć decyzję.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.