› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Kupujemy telewizor na ścianę. Na co zwrócić uwagę?

› poradnik 15 dni temu    3.01.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kupujemy telewizor na ścianę. Na co zwrócić uwagę?

Telewizor zawieszony na ścianie to coraz popularniejsze i chętniej wybierane rozwiązanie. Znajduje ono zastosowanie zwłaszcza w nowoczesnych pomieszczeniach, gdzie świetnie dopasowuje się do minimalistycznie urządzonego wnętrza. Zanim jednak zdecydujemy się zawiesić telewizor na ścianie, powinniśmy wiedzieć, że nie każdy model sprawdzi się w tej roli tak samo dobrze.

Dlaczego warto zawiesić telewizor na ścianie?

No dobrze, ale dlaczego tak właściwie warto zdecydować się na telewizor na ścianie? Jakie zalety ma to rozwiązanie, że jest tak chętnie stosowane? Otóż, wieszając telewizor na ścianie przede wszystkim oszczędzamy nieco miejsca. Nie musimy kupować szafki pod telewizor czy zabierać cennego miejsca na komodzie, które moglibyśmy zagospodarować w inny sposób.

Ale to nie wszystko. Powieszenie telewizora na ścianie oznacza również większą możliwość dopasowania wysokości, co z kolei przekłada się na podniesienie komfortu oglądania filmów i seriali czy grania w gry wideo. Telewizory przeznaczone do wieszania na ścianie można też w zależności od potrzeb regulować w pionie i poziomie, jak i zbliżać lub oddalać go od ściany.

Jeśli masz zwierzaki domowe lub małe dzieci, z pewnością docenisz także fakt, że telewizor zawieszony na ścianie będzie dla nich niedostępny, co zmniejsza ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo zyskujesz wolną przestrzeń pod telewizorem, którą możesz zaaranżować w dowolny sposób, nie wspominając już o tym, że to po prostu bardzo estetyczne rozwiązanie.

Telewizor na ścianę – na co zwrócić uwagę?

Podstawowym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, kupując telewizor do zawieszenia na ścianie jest to, czy dany model może być w ogóle zamontowany na tego typu powierzchni. Modele, które można powiesić na ścianie posiadają specjalne oznaczenie i adnotację VESA w swojej specyfikacji technicznej. Jeśli go nie ma, nie musisz od razu rezygnować z wybranego telewizora – wówczas wystarczy, że w urządzeniu znajdują się otwory na 4 śruby, by można było ja zamocować na przeznaczonym do tego uchwycie.

Kolejna kwestia to odpowiednia liczba cali. By oglądanie filmów i seriali lub granie w gry było komfortowe, wielkość ekranu telewizora należy dobierać uwzględniając jego rozdzielczość, a także odległość od miejsc siedzących. Jeśli twój salon jest stosunkowo niewielki, ciekawą propozycją mogą okazać się telewizory 32 cale. Ranking szczególnie polecanych modeli znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-telewizorow-32-cale-top-10.bhtml.

Przed powieszeniem telewizora musimy pamiętać też o sprawdzeniu jego wagi i możliwego obciążenia uchwytu – zakres udźwigu mocowania należy bowiem dokładnie dopasować do modelu urządzenia. Dobierając uchwyt trzeba wziąć pod uwagę również przekątną ekranu telewizora, która powinna zawierać się w przedziale określającym maksymalną i minimalną liczbę cali – znajdziemy go w parametrach technicznych mocowania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.