› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Latarka policyjna – dla kogo?

› bieżące 2 miesiące temu    4.11.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Latarka policyjna – dla kogo?

Latarki profesjonalne – dlaczego są takie modne?

Bez wątpienia dobrej klasy latarki cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących. Wynika to przede wszystkim z ich nieprzeciętnych parametrów świecenia. Co więcej, większość produktów tego typu posiada też szereg dodatkowych cech użytkowych, które przydają się podczas specjalnych zastosowań. Wynika to z faktu, że większość profesjonalnych latarek jest dedykowana do konkretnych zastosowań. Dzięki temu latarki taktyczne idealnie sprawdzą się u przedstawicieli służb mundurowych czy np. myśliwych, a modele turystyczne będą doskonałym wsparciem dla miłośników górskich wypraw. Na koniec trzeba też dodać, że profesjonalne ręczne źródła światła charakteryzują się też dużo wyższą wytrzymałością i niezawodnością, co sprawia, że mogą być one użytkowane przez wiele lat.

Latarka policyjna LED – czym powinna się charakteryzować?

Jako że w tym tekście skupiamy się na latarkach policyjnych, to z całą pewnością warto powiedzieć, jakimi cechami powinny się one przede wszystkim charakteryzować.

  • Duża moc światła – jest ona podawana w lumenach i powinna wynosić przynajmniej 1000 lm. W przypadku nowoczesnych latarek patrolowych za świecenie odpowiada z reguły zespół diod LED.
  • Sprawne zasilanie – w zależności od modelu może być ono bateryjne lub akumulatorowe. W przypadku służby policyjnej lepsze wydaje się to drugie rozwiązanie, które pozwala na szybkie doładowywanie poprzez gniazdo mini-USB. Niekiedy latarka akumulatorowa może też pełnić funkcję powerbanku, co pozwala na doładowanie innych urządzeń elektrycznych.
  • Wytrzymałość na wodę i wstrząsy – dobra latarka taktyczna powinna posiadać klasę szczelności IP68, która zapewnia pełną ochronę przed deszczem czy pyłem. Dodatkowo musi ona być też zabezpieczona przed upadkami z niewielkich wysokości.
  • Dodatkowe funkcje – obecnie producenci wyposażają swoje urządzenia w coraz to ciekawsze rozwiązania. W przypadku mocnych taktycznych latarek LED za najważniejsze elementy można uznać: wybijak do szyb, szynę do broni, stroboskop i sygnał SOS. Ciekawym rozwiązaniem będzie też latarka z paralizatorem.

Dla kogo latarka taktyczna będzie dobrym wyborem?

Skoro wiemy już, jakie są najważniejsze cechy dobrej latarki taktycznej, to pozostaje odpowiedzieć na pytanie, dla kogo są one przeznaczone. Co prawda w praktyce modele tego typu kupić może sobie każdy, jednak ich funkcje najbardziej się przydadzą:

  • Policjantom i Strażnikom Granicznym – jako dodatkowe wyposażenie przydatne w nocy.
  • Ochroniarzom – szczególnie tym, którzy chronią rozległe obiekty i muszą prowadzić działania patrolowe.
  • Leśnikom i myśliwym – pozwolą nie tylko oświetlić teren, ale też zabezpieczyć przed dzikimi zwierzętami.
  • Miłośnikom survivalu i wakacji na łonie natury – bez dobrej latarki poradzenie sobie w terenie jest ekstremalnie trudne.

W tym miejscu warto też podkreślić, by wybór konkretnej latarki zawsze dopasować do szczególnej charakterystyki i warunków swojej pracy. W przypadku długotrwałej służby patrolowej kluczowa będzie długotrwałość działania. Z kolei podczas działań interwencyjnych lepsza może okazać się mocna latarka policyjna, która oślepi przeciwnika i umożliwi skuteczną samoobronę.

Gdzie kupować najlepsze latarki policyjne?

Profesjonalne latarki są doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób. Ich zakup nie zawsze jest jednak prostą sprawą – gdyż rzadko kiedy naprawdę dobre produkty można znaleźć w marketach czy w popularnych sklepach. Co więcej, często szukając okazji cenowych, trafić można na różnego rodzaju aukcje, w których przypadku nigdy nie mamy gwarancji oryginalności i sprawności kupowanego urządzenia. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest dokonywanie zakupów w specjalistycznych sklepach, takich jak np. Elatarki.pl. Kupując w nich, można liczyć na pełne bezpieczeństwo zakupów, wsparcie gwarancyjne oraz doskonałe ceny. A te wszystkie elementy także mają wpływ na zadowolenie z zakupu!

źródło zdjęcia: stock.adobe.com
autor: Photographee.eu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.