› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawda

Listwy przypodłogowe oraz ścienne - ozdoba każdego wnętrza

› bieżące 26 dni temu    27.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Listwy przypodłogowe oraz ścienne - ozdoba każdego wnętrza

Z roku na rok, listwy zyskują coraz większą popularność. Jeszcze do niedawna niewiele osób się na nie decydowało, jednak obecnie wielu architektów wnętrz czy też magazynów ukazujących przykładowe realizacje, promuje właśnie tą dekorację wnętrz. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim listwy są stosunkowo tanie, łatwe do zamontowania, a przy tym dają niesamowity efekt.

Z roku na rok, listwy zyskują coraz większą popularność. Jeszcze do niedawna niewiele osób się na nie decydowało, jednak obecnie wielu architektów wnętrz czy też magazynów ukazujących przykładowe realizacje, promuje właśnie tą dekorację wnętrz. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim listwy są stosunkowo tanie, łatwe do zamontowania, a przy tym dają niesamowity efekt.

Dlaczego warto zdecydować się na listwy przypodłogowe?

Największą popularnością cieszą się oczywiście listwy przypodłogowe. Większość osób montuje je nie dlatego, iż są one świetnym elementem dekoracyjnym. Montowane są one z tego względu, iż nie zawsze fachowcy potrafią dobrze wykończyć podłogę przy ścianie. Zdarzają się dość duże niedociągnięcia, ubytki w panelach czy też w parkiecie. Tego typu zaniedbania i niedopatrzenia, zdarzają się w wielu domach. Listwa jest natomiast idealnym rozwiązaniem tego problemu, ponieważ zakrywa pewną przestrzeń pomiędzy ścianą, a podłogą. Zazwyczaj bez trudu jest w stanie zakryć jakieś uszczerbki. Jest to zatem najważniejszy powód, dla którego ludzie inwestują w listwy.

Jednak spora część osób urządzających swoje domy, montuje je również by ozdobić wnętrze. Podłoga i ściana, mogą zostać połączone w prosty i bardzo estetyczny sposób. Jednak umieszczenie pomiędzy nimi odpowiedniej listwy, momentalnie zmienia całe pomieszczenie. Staje się ono dużo bardziej dekoracyjne, dopracowane i eleganckie. Najczęstszym wyborem są zwykłe, klasyczne listwy, bez żadnych zbędnych ozdobników. Jednak część osób decyduje się również na bardziej zdobione listwy, z licznymi żłobieniami i ozdobnikami. Wybór takiej listwy najczęściej zależy od tego, jaki styl jest wprowadzony do poszczególnych pomieszczeń. Ciekawym zabiegiem jest umieszczanie w każdym pomieszczeniu innego rodzaju listw.

Listwy ścienne - czy są potrzebne?

O ile listwy przypodłogowe są bardzo popularne i wiele osób inwestuje w nie ponieważ jest wyraźna potrzeba, tak listwy ścienne mogą wydawać się zbyteczne. W końcu czemu w gruncie rzeczy ma służyć listwa umieszczona na ścianie? Choć może ona się wydawać zbędna, zdecydowanie tak nie jest. Służy ona bowiem przede wszystkim jako element dekoracyjny. Niekiedy mamy problem z tym, co ciekawego umieścić na ścianie. Pusta ściana, bez ramek na zdjęcia czy też obrazów, niekiedy wygląda dość smutno. Dlatego wprowadzane są na nią różnego rodzaju dekoracje. Listwy ścienne są zdecydowanie jednymi z najbardziej prostych i subtelnych dekoracji, ponieważ pokrywają jedynie fragment ściany. Kłaść je można na kilka sposobów. Przykładowo rząd listw wzdłuż całej ściany, albo może być też kilka rzędów. Przestrzeń pomiędzy tymi rzędami, można wypełnić w jakiś ciekawy sposób. Innymi kolorami farb, kamieniem ozdobnym, fragmentem jakiejś pasującej tapety. Wyodrębnienie dzięki listwom takich przestrzeni, daje jeszcze większe możliwości pod względem dekoracji. Można również pozostawić wolne przestrzenie w jednolitych kolorach i bez dodatkowych ozdób, co dzięki listwom również będzie wyglądało nietypowo i ciekawie.

Jak widać zarówno listwy przypodłogowe, jak i ścienne, pełnią bardzo ważną rolę w domach. Są ich dekoracją. Można również posłużyć się nimi w celu zamaskowania jakichś niedoskonałości, co również jest świetnym rozwiązaniem. Listwy o nietypowych kształtach, z dodatkowymi zdobieniami, mogą okazać się dobrym rozwiązaniem do wprowadzenia konkretnego stylu w domu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.