› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noristo może beczki z wodą każdy bedzie wchodził do niej za opłatą i się chłodził ustawić... ~ tatus505to najgłupszy pomysł plaża nad rzeką jaki może być rzeka ma 2 przy brzegu i pływają łodzie... ~ tatus505nie wydawajcie pieniędzy na pierdoły zróbcie basen na Spacerowej ~ wkurzonyJak to jest, że wbrew temu, jak nam wmawiają od 1999 r., że w tym zapyziałym województwie nam... ~ Do_pomorskiegoTo Symbol - POMNIK rządów PO tak robili z całą Polską ! ~ ErykPrzetrwał wojnę a został zlikwidowany za tzw. wolnej Polski. Wolnej? Chyba od rozsądku. ~ emigrantWładza wszystko zniszczy. Tu mamy jeden z nielicznych przykładów. ~ Bartoszz I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motyl

Listwy przypodłogowe oraz ścienne - ozdoba każdego wnętrza

› bieżące 3 miesiące temu    27.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Listwy przypodłogowe oraz ścienne - ozdoba każdego wnętrza

Z roku na rok, listwy zyskują coraz większą popularność. Jeszcze do niedawna niewiele osób się na nie decydowało, jednak obecnie wielu architektów wnętrz czy też magazynów ukazujących przykładowe realizacje, promuje właśnie tą dekorację wnętrz. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim listwy są stosunkowo tanie, łatwe do zamontowania, a przy tym dają niesamowity efekt.

Z roku na rok, listwy zyskują coraz większą popularność. Jeszcze do niedawna niewiele osób się na nie decydowało, jednak obecnie wielu architektów wnętrz czy też magazynów ukazujących przykładowe realizacje, promuje właśnie tą dekorację wnętrz. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim listwy są stosunkowo tanie, łatwe do zamontowania, a przy tym dają niesamowity efekt.

Dlaczego warto zdecydować się na listwy przypodłogowe?

Największą popularnością cieszą się oczywiście listwy przypodłogowe. Większość osób montuje je nie dlatego, iż są one świetnym elementem dekoracyjnym. Montowane są one z tego względu, iż nie zawsze fachowcy potrafią dobrze wykończyć podłogę przy ścianie. Zdarzają się dość duże niedociągnięcia, ubytki w panelach czy też w parkiecie. Tego typu zaniedbania i niedopatrzenia, zdarzają się w wielu domach. Listwa jest natomiast idealnym rozwiązaniem tego problemu, ponieważ zakrywa pewną przestrzeń pomiędzy ścianą, a podłogą. Zazwyczaj bez trudu jest w stanie zakryć jakieś uszczerbki. Jest to zatem najważniejszy powód, dla którego ludzie inwestują w listwy.

Jednak spora część osób urządzających swoje domy, montuje je również by ozdobić wnętrze. Podłoga i ściana, mogą zostać połączone w prosty i bardzo estetyczny sposób. Jednak umieszczenie pomiędzy nimi odpowiedniej listwy, momentalnie zmienia całe pomieszczenie. Staje się ono dużo bardziej dekoracyjne, dopracowane i eleganckie. Najczęstszym wyborem są zwykłe, klasyczne listwy, bez żadnych zbędnych ozdobników. Jednak część osób decyduje się również na bardziej zdobione listwy, z licznymi żłobieniami i ozdobnikami. Wybór takiej listwy najczęściej zależy od tego, jaki styl jest wprowadzony do poszczególnych pomieszczeń. Ciekawym zabiegiem jest umieszczanie w każdym pomieszczeniu innego rodzaju listw.

Listwy ścienne - czy są potrzebne?

O ile listwy przypodłogowe są bardzo popularne i wiele osób inwestuje w nie ponieważ jest wyraźna potrzeba, tak listwy ścienne mogą wydawać się zbyteczne. W końcu czemu w gruncie rzeczy ma służyć listwa umieszczona na ścianie? Choć może ona się wydawać zbędna, zdecydowanie tak nie jest. Służy ona bowiem przede wszystkim jako element dekoracyjny. Niekiedy mamy problem z tym, co ciekawego umieścić na ścianie. Pusta ściana, bez ramek na zdjęcia czy też obrazów, niekiedy wygląda dość smutno. Dlatego wprowadzane są na nią różnego rodzaju dekoracje. Listwy ścienne są zdecydowanie jednymi z najbardziej prostych i subtelnych dekoracji, ponieważ pokrywają jedynie fragment ściany. Kłaść je można na kilka sposobów. Przykładowo rząd listw wzdłuż całej ściany, albo może być też kilka rzędów. Przestrzeń pomiędzy tymi rzędami, można wypełnić w jakiś ciekawy sposób. Innymi kolorami farb, kamieniem ozdobnym, fragmentem jakiejś pasującej tapety. Wyodrębnienie dzięki listwom takich przestrzeni, daje jeszcze większe możliwości pod względem dekoracji. Można również pozostawić wolne przestrzenie w jednolitych kolorach i bez dodatkowych ozdób, co dzięki listwom również będzie wyglądało nietypowo i ciekawie.

Jak widać zarówno listwy przypodłogowe, jak i ścienne, pełnią bardzo ważną rolę w domach. Są ich dekoracją. Można również posłużyć się nimi w celu zamaskowania jakichś niedoskonałości, co również jest świetnym rozwiązaniem. Listwy o nietypowych kształtach, z dodatkowymi zdobieniami, mogą okazać się dobrym rozwiązaniem do wprowadzenia konkretnego stylu w domu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.