› poradnik |
ponad rok temu
27.05.2020 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Lodówka z kostkarką – fanaberia czy nowoczesność? Wielu posiadaczy chwali sobie jej zalety. Kostki lodu w naszych drinkach umilą niejeden letni wieczór. O czym jednak musimy wiedzieć, zanim przystąpimy do zakupu?
1. Lodówka z kostkarką – na jaką się zdecydować?
2. Czyszczenie kostkarki
3. Lodówka z kostkarką – czy to dla mnie?
Kostkarki mogą nam posłużyć w wielu sytuacjach przez cały rok. Dlatego lodówki z dyspenserem lodu cieszą się popularnością nie tylko latem. Nowoczesny desing przyciąga coraz więcej konsumentów, którzy są dosłownie spragnieni nowości.
Z uwagi na konieczność wbudowania dodatkowych elementów, lodówka z kostkarką potrzebuje znacznie więcej miejsca aniżeli standardowe modele. Dlatego warto się na nią zdecydować w przypadku, kiedy dysponujemy większą przestrzenią w kuchni.
Lodówki z kostkarkami możemy podzielić modele wyłącznie z samą kostkarką, jak też z dyspenserem wody. Drugi rodzaj najczęściej występuje w przypadku lodówek side by side, które ze względu na dwudrzwiowy układ mają więcej miejsca na dodatkowe dozowniki.
Wybór zatem odpowiedniego modelu zależy w dużej mierze od ilości miejsca, które możemy przeznaczyć. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę, czy dana lodówka z kostkarką potrzebuje źródła zasilania bieżącą wodą. Jeśli tak, może się okazać niezbędna wizyta hydraulika.
Śpieszymy jednak z informacją, że nowoczesne modele posiadają już wbudowany pojemnik na wodę, który się automatycznie zapełnia, dzięki czemu nie musimy podłączać lodówki do źródła. Tego rodzaju rozwiązanie zwalnia nas także z obowiązku regularnej wymiany filtrów. W innym razie, kiedy decydujemy się na model bez pojemnika, raz na sześć miesięcy będziemy musieli o to zadbać. Koszt pojedynczego filtru nie powinien wynosić więcej aniżeli 150 zł.
Lodówkę należy regularnie oczyszczać w środku, aby usuwać nieprzyjemny zapach, bakterie oraz ewentualną pleśń. Czy jednak pamiętamy o czyszczeniu samej kostkarki? Warto mieć na ten temat informacje, jeszcze zanim zakupimy pierwszy model.
Kostkarka jest wspaniałym urządzeniem, które umili nam niejedną imprezę, czy letnie popołudnie. Miejmy jednak świadomość tego, że może ona również pokryć się pleśnią, kamieniem, czy szlamem. Oznaki, że dzieje się z nią coś nie tak, to przede wszystkim:
- nieprzyjemny zapach
- miękki lód
- wolne zbieranie
- niewielka ilość kostek
Żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo, a lodówce pełną wydajność, warto czyścić kostkarkę raz na sześć miesięcy. W tym celu korzystajmy z dedykowanych płynów, polecanych przed producenta, które pomogą nam odkazić zbiornik.
Czy lodówka z kostkarką jest fanaberią? Dla niektórych może tak. Jednakże dla osób, które doceniają zalety schłodzonych drinków, kaw i soków w czasie przyjęć i letnich spotkań z przyjaciółmi, urządzenie jest wyjątkowo przydatne. Dzięki prostemu dozownikowi możemy w każdym momencie skorzystać z kostek lodu do napoi i ugasić swoje pragnienie.
Za lodówkami ze wbudowanymi kostkarkami stoi niemała wygoda. Ponadto mogą one też być synonimem luksusu, a już na pewno nowoczesności. Za ich zakupem przemawia wiele plusów. Pamiętajmy jednak o innych aspektach takich jak większy rozmiar, konieczność czyszczenia, wymiana filtrów, czy też podłączenie do bieżącej wody. Jeśli nie myślimy o tym, jak o kłopocie, lodówka z kostkarką jest jak najbardziej dla nas.
Warto wybrać model, który będzie dopasowany nie tylko rozmiarem, ale także stylem do naszej kuchni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć nowoczesność z tradycją. Lodówka czarna czy srebrna w stylu retro będzie stanowić unikalny akcent w pomieszczeniu. Pamiętajmy, aby kupować sprzęt tylko od sprawdzonych producentów.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |