› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Lotnicza startuje w poniedziałek

› inwestycje miejskie ponad rok temu    18.11.2015
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Lotnicza startuje w poniedziałek

Dziś rano w Urzędzie Miejskim w Elblągu podpisana została umowa na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Lotniczej. Planowane przekazanie terenu budowy wykonawcy powinno nastąpić w najbliższy poniedziałek, a termin wykonania robót określony został na 60 dni.

Umowę podpisał Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz reprezentujący wykonawcę - Andrzej Stefaniszyn z firmy BULLAIT. - Ciszę się, że udało się znaleźć dodatkowe środki na realizację tej inwestycji, życzę firmie powodzenia w pracach - mówił tuż po podpisaniu umowy prezydent Wróblewski.

- Mamy doświadczenie w budowie boisk sportowych i kompleksów rekreacyjnych w całej Polsce, realizowaliśmy również inwestycje w Elblągu, rozpoczynająca się już wkrótce budowa powinna przebiegać sprawnie - powiedział Andrzej Stefaniszyn z firmy BULLAIT.

Początkowo koszt inwestycji zaplanowano na 300 tys. zł., jednak oferty, które zebrano w przetargu przewyższały tę kwotę. W budżecie miasta udało się jednak znaleźć dodatkowe pieniądze, około 50 tys. zł., i wyłonić wykonawcę, który za wykonanie zadania zaproponował 347.752,71 zł.

W ramach budowy kompleksu wykonane zostaną: plenerowa siłowania z nawierzchnią bezpieczną, boisko poliuretanowe do piłki koszykowej, teren do ćwiczeń street workoutu, plac zabaw wraz z urządzeniami dla dzieci niepełnosprawnych, ogrodzenie, oświetlenie i monitoring.

Warto dodać, że także dziś ogłoszony został ponowny przetarg - na budowę orlika lekkoatletycznego w ramach zadania: "Budowa boiska sportowego w SP nr 15 przy ul. Modlińskiej 39 w Elblągu" oraz kolejny na przebudowę toru wrotkarskiego z dostosowaniem do standardów toru łyżwiarskiego wraz z przebudową boiska wewnątrz przy ulicy Agrykola 8. Czekamy na oferty.

Łukasz Mierzejewski
Biuro Prasowe Urzedu Miejskiego w Elblągu

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ poll
ponad rok temu ocena: 100%  1
SUPUER
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.