› bieżące |
ponad rok temu
30.06.2021 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Utarło się, że w małej łazience powinien znajdować się prysznic zamiast wanny, ponieważ zajmuje on znacznie mniej miejsca i pozwala na zachowanie optycznego wrażenia obszerności pomieszczenia. Niemniej jednak nie każdy jest zdecydowany na takie rozwiązanie, ponieważ nie daje ono możliwości wzięcia relaksującej kąpieli w wodzie z bąbelkami.
Każda osoba, która po skończonym dniu pracy chce zaznać odrobinę relaksu prędzej, mimo niewielkiego metrażu swojej łazienki, wybierze wannę, niż zdecyduje się na kompromis nawet z nowoczesnym prysznicem. Na szczęście obecnie na rynku istnieje tak wiele możliwości wyboru, zarówno zwykłych wanien jak i wanien narożnych, że każdy jest w stanie znaleźć coś idealnego do swojej łazienki.
Nawet jeżeli łazienka jest naprawdę niewielkich rozmiarów, to można zmieścić w niej wannę narożną, która może być zarówno całkowicie symetryczna, jak i asymetryczna. Wystarczy zastosować się do kilku sztuczek. Przede wszystkim, jeżeli wanna zajmuje tak wiele miejsca, że nie starcza go już na stojące szafki, to warto zastanowić się nad szafkami wiszącymi, które można powiesić na ścianie nad wanną. Jeżeli istnieje taka potrzeba, mogą sięgać aż do sufitu! Kolejną możliwością jest podwieszenie umywalki nad wanną, co jest doskonałym pomysłem szczególnie wtedy, gdy wanna narożna ma nieregularny, asymetryczny kształt i z jednej strony zajmuje więcej miejsca, niż z drugiej.
Dodatkowo, aby zbytnio nie zastawiać małej łazienki, w której znajduje się wanna narożna i optycznie jeszcze bardziej nie zmniejszać jej powierzchni, warto jest zrezygnować ze wszelkiego rodzajów dodatków i dekoracji, szczególnie tych stojących. Mimo wszystko są zbędne, nawet jeżeli dobrze wyglądają.
Umieszczając wannę narożną w mikro łazience, warto pamiętać o zastosowaniu zasad, które pozwolą na optycznie powiększenie tego pomieszczenia. Przede wszystkim doskonale sprawdzi się jasna kolorystyka – zarówno ścian, podłogi, jak i niezbędnych dodatków takich, jak kosz na pranie, meble czy pralka. Małą łazienkę najlepiej jest wykonać w bieli, beżu, jasnej szarości czy w kolorze ecru. Dobrze sprawdzą się także płytki w kolorach pastelowych, które pozwolą uzyskać klasyczny lub francuski styl. Oprócz odpowiedniej kolorystyki, w małym wnętrzu powinny znajdować się duże lustra, najlepiej umieszczone naprzeciwko siebie, oraz spora ilość punktów świetlnych.
Warto podkreślić, że chociaż stojące dodatki nie są dobrym pomysłem, tak dodatki wiszące, jak najbardziej mogą znaleźć się w małej łazience – warto jednak postawić na minimalizm i w tej kwestii.
Ze względu na zastosowanie wanny na małej powierzchni, trzeba bardziej zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Warto więc zastanowić się nad antypoślizgową ceramiką na podłodze i nie wolno zapomnieć o hydroizolacji, która powinna być wykonana zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Być może dobrym pomysłem – przynajmniej dla niektórych – będzie zastosowanie dywaniku, na którym będzie można bezpiecznie stanąć po wyjściu z wody, jednak to już jest kwestią indywidualną.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |