› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Małe też jest piękne - mikropaństwa, które musisz odwiedzić!

› bieżące 11 miesięcy temu    19.02.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Małe też jest piękne - mikropaństwa, które musisz odwiedzić!

Polacy już nie potrafią doczekać się wakacji z prawdziwego zdarzenia. Poprzedni rok nie należał do łaskawych dla wszystkich tych, którzy przyzwyczajeni są do swobodnego zwiedzania kolejnych krajów, kurortów, stolic i atrakcji turystycznych. Nadzieja związana z następnym sezonem jest ogromna, toteż większość z nas już snuje plany kolejnych podbojów. Warto w naszych planach i marzeniach wziąć również pod uwagę destynacje mniej oczywiste, choć równie atrakcyjne pod względem turystycznym. Mowa tutaj o mikro państwach europejskich, które mogą być doskonałą odskocznią od dobrze nam znanych Włochów, Hiszpanii czy Chorwacji. Które z mikropaństw warto odwiedzić i jakie są ich główne atrakcje turystyczne?

San Marino

San Marino czyli mikropaństwo mieszczące się pomiędzy włoskimi regionami Emilia-Romania oraz Marche jest jedną z najstarszych republik na całym świecie. Została ona założona na bazie siedliska mieszkańców, którzy zamieszkują terenie Apeninów już od IV wieku. San Marino to kraj, w którym na co dzień mieszka troche ponad 30 tysięcy ludzi, a powierzchnia mikropaństwa wynosi zaledwie 61.6 kilometrów kwadratowych. Warto tu jednak wspomnieć, że nie jest to najmniejsze z państw Europy. Do San Marino możemy z powodzeniem przyjechać na jeden dzień, będąc na wakacjach we włoskim Rimini lub udając się na kilka dni do Florencji. Co warto zobaczyć w San Marino? Najważniejszy punkt wszystkich wycieczek do San Marino to szczyt Mont Titano - 739 metrów n.p.m nie stanowi problemu nawet dla osób niezaprawionych w górskich wędrówkach, tym bardziej, że na górę prowadzi skalna droga otoczona murami. Oczywiście podczas naszej krótkiej wycieczki nie powinniśmy również zapomnieć o centrum miasta, w którym znajdziemy słynne Palazzo Publico, czyli ratusz oraz Piazza della Liberta. Więcej atrakcji San Marino znajdziemy na https://nawakacje.eu/san-marino/.

Andora

Bardzo mała Andora to kolejne mikropaństwo, które jest często odwiedzane przez turystów, przyjeżdżających na dłużej do Hiszpanii lub Francji. To wyjątkowo górzyste państwo, do którego tysiące turystów przyjeżdżają...na zakupy. Tak, jest to spowodowane brakiem cła, a co za tym idzie, ceny są tam bardziej atrakcyjne niż w sąsiednich krajach. My jednak skupmy się na tym, co ciekawego można zobaczyć w Andorze. Mirador Roc del Que to zdaniem większości najbardziej atrakcyjny punkt widokowy, z którego zobaczymy wspaniałą panoramę Pirenejów. Warto również pokusić się o wycieczkę Kolejką linową TC8 Canillo Grandvalira, która zabierze nas na wysokość ponad 2 000 metrów n.p.m! Jeśli zainteresował Cię ten temat i chcesz się dowiedzieć więcej na temat tych oraz pozostałych europejskich mikropaństw, to zachęcamy do odwiedzin tej strony.

Gibraltar

Hiszpania to nie tylko Andora, ale kolejne mikropaństwo położone w takiej bliskości, że z powodzeniem możemy się tam udać przy okazji słonecznych wakacji w Hiszpańskim kurorcie. Mowa tutaj o Gibraltarze, czyli niewielkiej wyspie, która wciąż zależna jest od rządu Wielkiej Brytanii. Z czego słynie Gibraltar? Po pierwsze gibraltarskie magoty, czyli pół dzika populacja makaków, która z pewnością da się we znaki każdemu turyście. Poza tym absolutnym obowiązkiem każdego zwiedzającego Gibraltar jest Skała Gibraltarska. Oczywiście cudowne widoki to jedno, ale dodatkowo możemy zwiedzać tam tunele wykopane podczas II Wojny Światowej czy jaskinię Świętego Michała. Kliknij tutaj, aby zobaczyć jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie na Gibraltarze.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.