› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Mały druk- duży problem. O nowym rozporządzeniu unijnym

› bieżące ponad rok temu    20.11.2014
Paweł Makowski
komentarzy 2 ocen 9 / 100%
A A A
Mały druk- duży problem. O nowym rozporządzeniu unijnym fot. www.dziennik.pl

Unia Europejska znana jest z tego, że czasem miewa ciekawe, żeby nie powiedzieć dziwne, pomysły. Tym razem jednak warto pochwalić jej kolejny pomysł. Już od grudnia nie zobaczymy bowiem na produktach drobnego druku, który wprawiał w konsternację każdego konsumenta. Teraz wszystko będzie jasne i czytelne, a w zasadzie takie być powinno.

Rozporządzenie, regulujące m. in. rozmiar tekstu na etykietach towarów, weszło w życie w roku 2011, dokładnie 13 grudnia. Jego zapis nie przewidywał znaczących zmian w następujących później latach, dopiero 13 grudnia tego roku, obowiązkiem każdego producenta będzie odpowiednie oznaczenie produktów według ściśle określonych wytycznych.

Najmniejsze czcionki, dotychczas wykorzystywane przez producentów, miały tylko 1 mm wielkości, wobec czego mogły być łatwo niezauważone. Ewentualne skargi konsumentów, że produkt nie był zgodny z opisem, można było uzasadnić zdaniem: „Przecież wszystko jest napisane na etykiecie. Musieli to państwo przeoczyć”. Teraz takie praktyki nie będą mogły mieć miejsca.

Unijny dokument reguluje wielkość najmniejszej czcionki, wyznaczając 1,2 mm jako standardowy rozmiar, przy czym na drobnych produktach (jak np. cukierki) dopuszczalny będzie druk wielkości 0,9 mm. Organizacje konsumenckie nie kryją swojego zadowolenia z faktu wprowadzenia powyższych ustaleń. Ich entuzjazmu nie podzielają jednak niektórzy producenci.

Obawy producentów dotyczą faktu, iż unijny dokument jest bardzo rozbudowany, obejmuje bowiem preambułę, 55 obszernych artykułów i 15 szczegółowych załączników. Treść poszczególnych paragrafów obejmuje m. in. zasady czytelności zapisu, regulacje dotyczące etykiety czy tzw. nazwy opisowej.

Warto w tym momencie nadmienić, że w niektórych produktach już 10% ich ceny dotyczy samego opakowania. Wielu przedsiębiorców nie wie, jak zastosować się do nowych przepisów, wobec czego największe ich obawy związane są z karami, jakie nałożą na nich specjalni inspektorzy.

Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że sami inspektorzy nie są w stanie powiedzieć, jak powinny być stosowane nowe przepisy.

Na podstawie: tvn24bis.pl, Official Journal of the European Union 2011

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bigi
ponad rok temu ocena: 0%  2
Socjalizm pełną parą!
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plif
ponad rok temu ocena: 60%  1
No i dobrze.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.