› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Ostatnio oglądałem ciekawe i tanie meble i mam zamiar zrobić zakup   Czy ktoś z was... ~ MAĆKOLACTak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag

Mamy w Elblągu nową ulicę… 22 lutego

› bieżące ponad rok temu    26.11.2014
Paweł Makowski
komentarzy 17 ocen 8 / 88%
A A A
Mamy w Elblągu nową ulicę… 22 lutego fot. Bartłomiej Ryś

To nie żart. Na wczorajszym (25.11) spotkaniu kandydata na prezydenta miasta z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, zebrani mogli dowiedzieć się, że mamy w Elblągu jedną ulicę więcej. Poinformował o tym prezes PiS-u, który przybył, by wesprzeć Jerzego Wilka.

Zapowiadano, że wczorajsze spotkanie w Hotelu „Arbiter” będzie otwarte dla elblążan. Warunkiem będzie posiadanie specjalnej wejściówki. Szybko jednak okazało się, że dla osób faktycznie zainteresowanych spotkaniem z Jerzym Wilkiem, niekoniecznie związanych z Prawem i Sprawiedliwością, wejściówek zabrakło.

Wskutek szybkiej reakcji ochroniarzy, do hotelowego atrium nie dotarli protestujący elblążanie, którzy przybyli, dzierżąc w rękach transparent. Na nim dużymi literami zapisano hasło: „Jarosławie, Jerzy Wilk oszukał ciebie i nas!”. Wśród protestujących obecny był Kazimierz Falkiewicz, do niedawna członek sztabu wyborczego Edmunda Szweda, oraz Mariusz Lewandowski.

Tymczasem w atrium trwało spotkanie, podczas którego Jarosław Kaczyński udzielił poparcia kandydatowi na prezydenta Elbląga, Jerzemu Wilkowi. W trakcie swojego przemówienia, czy to przez pomyłkę czy też z przejęcia, pomylił nazwę ulicy, co wywołało poruszenie wśród publiczności. Mówiąc o pieniądzach na linie tramwajowe, przewidzianych na ten cel w podpisanym niedawno kontrakcie terytorialnym, prezes PiS stwierdził: - I jak to proszę państwa wyglądało? Chodziło tu o sumę stosunkowo niewielką, dotyczącą linii przy ulicy Grota-Roweckiego – 22 lutego. Nie chodzi tu o jakieś setki milionów złotych. Nie dostaliśmy tej sumy. Mówię o tym tak, jakbym był elblążaninem, ale tak się czuję.

W wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego nie zabrakło również odniesień do działalności kontrkandydata Jerzego Wilka. Mówiąc o Witoldzie Wróblewskim, prezes PiS zwracał uwagę, że nie stara się on dla miasta tak, jak to czyni aktualny prezydent, ubiegający się o reelekcję.

Protestujący elblążanie nie dali o sobie zapomnieć. W nadziei na to, że uda im się spotkać Jarosława Kaczyńskiego, gdy ten będzie opuszczał hotel, ustawili się na schodach pobliskiej fontanny i rozłożyli transparent ze wspomnianym wcześniej hasłem. Przechodzący obok elblążanie przystawali co chwilę, by przeczytać hasło na transparencie. Pewna kobieta otwarcie spytała jednego z protestujących, w jaki sposób Jerzy Wilk oszukał elblążan. Nie uzyskała jednak odpowiedzi.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (17)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ atleta
ponad rok temu ocena: 0%  17
Nie jestem za Wilkiem, ale nie dziwie się, że tych oszołomów od Szweda nie wpuścili.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kazio
ponad rok temu ocena: 17%  16
ale macie zajebistego NEWSA jaki portal taki news!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 17%  15
dobrze ze chociaz kaczyniak wiedzial w jakim jest miescie! bo kudrycka(z PO) kiedy byla na wiecu wrobla to ciagle myslala ze jest w Ełku! to jest dopiero wtopa i arogancja w stosunku do wyborcow!
odpowiedz oceń komentarz 1 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ johnny
ponad rok temu ocena: 50% 14
A Gowin byl w Elblagu nad Wisla.To jest dopiero wtopa i arogancja w stosunku do wyborcow!
~ młody
ponad rok temu ocena: 71%  13
jedyne co PiSowcy potrafią to oczerniać innych - chyba taka polityka partii - ale jej członkowie i wyborcy to muszą być bardzo nieszczęśliwi ludzie skoro tyle w nich jadu...
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 75%  12
Kaczyński to człowiek wykształcony i patriota. Hymn też zmienił śpiewając ,,z ziemi polskiej do włoskiej, to cóż dopiero dodać ulicę. A może zmieni później n Lecha.
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plif
ponad rok temu ocena: 70%  11
Cały PIS-ciągle się myli i spotyka się z ludzmi wybranymi.
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janos
ponad rok temu ocena: 10%  10
Nie ma się czego czepiać. 22 lipca to dawna nazwa Piłsudskiego.
odpowiedz oceń komentarz 1 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plif
ponad rok temu ocena: 78% 9
Czytać nie umiesz?Lutego a nie Lipca.Czytaj kilka razy -zanim coś mapiszesz.
~ hero
ponad rok temu ocena: 38%  8
Ponad podziałami ? A nadal jedziecie po Wilku. Leżącego na lopatkach się nie kopie!
odpowiedz oceń komentarz 5 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mundo
ponad rok temu ocena: 80% 7
kto tu jedzie po Wilku? ja widzę/czytam tylko, że prezes PiS pomylił nazwę ulicy i że była jakaś próba zakłócenia spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma ani słowa krytyki Wilka. Czytanie ze zrozumieniem nie boli :-)
~ kiler
ponad rok temu ocena: 56%  6
Dość rzadu PiS-iorów w tym mieście. Ludzie na wybory bo inaczej Elbląg bedzie miastem mocherów i leśnych dziatków a młodzi wedle życzenia pana Wilka bedą musieli wyjechac do pracy do Gdanska.Kto ma dość PiS-u to na wybory!!!
odpowiedz oceń komentarz 10 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inc
ponad rok temu ocena: 67%  5
a to borubar jeden...
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Joko jako
ponad rok temu ocena: 50%  4
Wasze pajacykowo jest ŻENUJĄCE Czep sie tramwaju głąbie:)))
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
ponad rok temu ocena: 0%  3
Oj tam niemodna sie pomylić
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwez
ponad rok temu ocena: 59%  2
a ja specjalnie pójdę zagłosować na wróblewskiego. wybiorę mniejsze zło.
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
ponad rok temu ocena: 60%  1
To grupa r. Nas oszukała
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.