› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
nie wydawajcie pieniędzy na pierdoły zróbcie basen na Spacerowej ~ wkurzonyJak to jest, że wbrew temu, jak nam wmawiają od 1999 r., że w tym zapyziałym województwie nam... ~ Do_pomorskiegoTo Symbol - POMNIK rządów PO tak robili z całą Polską ! ~ ErykPrzetrwał wojnę a został zlikwidowany za tzw. wolnej Polski. Wolnej? Chyba od rozsądku. ~ emigrantWładza wszystko zniszczy. Tu mamy jeden z nielicznych przykładów. ~ Bartoszz I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ Uzi

Maria Kosecka: To cieszy, zaczął się remont Częstochowskiej

› bieżące ponad rok temu    28.10.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 19 ocen 46 / 87%
A A A
Maria Kosecka: To cieszy, zaczął się remont Częstochowskiej fot. nadesłane

Mijająca kadencja władz miejskich zmusza do pewnych podsumowań i retrospekcji. Ostatni czteroletni okres był dla miasta niezwykle burzliwy (referendum) i w swoisty sposób zakłócił planowane przeze mnie działania. Jednak z nieukrywaną satysfakcją odnotowuję, po wielu latach starań, rozpoczęcie remontu ul. Częstochowskiej – pisze radna Maria Kosecka.

Sprawę tą zainicjowałam wiele lat wcześniej jeszcze za prezydentury Henryka Słoniny. Wówczas racjonalnym argumentem blokującym rozpoczęcie prac była prowadzona budowa kościoła p.w. Św. Brata Alberta i ruch ciężkiego sprzętu budowlanego. Cierpliwość mieszkańców została wystawiona na długą i ciężką próbę, kościół był budowany niemalże trzydzieści lat. Obecnie prace nadal trwają, związane są z robotami wykańczającymi, jednak dzięki zrozumieniu ówczesnego prezydenta Grzegorza Nowaczyka w roku 2012 uzyskałam zapewnienie o ujęciu tego zadania w planie remontów elbląskich ulic. Tak też się stało i w chwili obecnej mamy rozpoczęte prace modernizacyjne.

Pragnę jednocześnie zaznaczyć, że starania moje odbyły się przy stałym wsparciu okolicznych mieszkańców, którzy byli inspiracją moich działań. Zapewniam o swojej nieustającej trosce o pozostałe zaniedbane ulice, zamierzam w najbliższej przyszłości upomnieć się o remonty ulic Winnickiej, Sosnowej, Iławskiej, ulic na osiedlu „Metalowców” oraz w obszarze pomiędzy ul. Ogólna a Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego. Są to stare osiedla z infrastrukturą drogową pamiętającą okres międzywojenny i wymagającą stosownych modernizacji. Będzie to zadanie trudne jednak jak pokazuje przykład ul. Częstochowskiej należy uparcie dążyć do wyznaczonych celów i nie zrażać się okresowymi problemami.

Chciałabym również korzystając z okazji podziękować obecnym władzom miasta za przychylne rozpatrzenie mojego wniosku o skorygowanie siedziby obwodowej komisji wyborczej. W nadchodzących wyborach samorządowych mieszkańcy ulic. Bartniczej, Sosnowej, Iławskiej, Winnickiej oraz części ul. Fromborskiej będą oddawać swój głos, tak jak było to wcześniej, w lokalu na ul. Częstochowskiej w Przedszkolu „Wiki”. Jest to duże ułatwienie i godny pokreślenia akt pod adresem mieszkańców.

Maria Kosecka

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (19)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Madzia
ponad rok temu ocena: 88%  19
To jest fantastyczna wiadomość, po tylu latach starań w końcu się udało. Brawo Pani Mario dziękujemy ;)
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krystyna
ponad rok temu ocena: 75%  18
Jestem dumna z Pani Marii, że zawzięcie walczyła o remont naszej ulicy. Osobiście przez stan tej drogi musiałam kilka krotnie naprawiać zawieszenie w moim samochodzie. Na pewno kolejny raz zagłosuję na Panią Marię Kosecką i cieszę się, że siedziba komisji została przywrócona na stare miejsce.
odpowiedz oceń komentarz 9 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krystyna
ponad rok temu ocena: 78%  17
Jestem dumna z Pani Marii, że zawzięcie walczyła o remont naszej ulicy. Osobiście przez stan tej drogi musiałam kilka krotnie naprawiać zawieszenie w moim samochodzie. Na pewno kolejny raz zagłosuję na Panią Marię Kosecką i cieszę się, że siedziba komisji została przywrócona na stare miejsce.
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hh
ponad rok temu ocena: 75%  16
O remont na Czestochowskiej tak dlugo Pani Maria walczyla, bo tam mieszkala :-) Ona a potem syn :)
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobi
ponad rok temu ocena: 31%  15
Wow ona w 2.5 roku zrobila tyle dobrych rzeczy a to ze Wilk buduje centrum wodne , obnizyl bilety czynsze i smieci , brak podwyzek za wode i scieki , karte wielkiej rodziny oraz inwestorzy gdzie jest 5 umów na fabryki na modrzeminie plus fabryka Wójcik , i posprzatanie balaganu poprzednej ekipy PO w postaci dróg to sie nie liczy skoro tak uwielbiasz krzykliwa pania Kosecka to wytlumacz mi czemu na prezydenta nie startuje w Elblagu ?
odpowiedz oceń komentarz 5 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zylc
ponad rok temu ocena: 60% 14
Kobi idz ze swoim Wilkiem do kościoła, i do komunii to ci przejdzie ..
~ do kobi
ponad rok temu ocena: 80%  13
Kobi zmień płytę - na nie co ona zrobiła tylko co ty możesz zrobić dla Elbląga i jego mieszkańców .Widać,że nic oprócz ujadania i pisaniny bez sensu .Brawo pani Mario - jest Pani naszym faworytem
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobi
ponad rok temu ocena: 18%  12
To prosze napisac co ona zrobila? To czemu na prezydenta nie kandyduje ?
odpowiedz oceń komentarz 2 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 78%  11
Takich radnych jak Pani Kosecka potrzebujemy. Ta pani zawsze dotrzymuje słowa. Jak coś nie może załatwić to powiedziała mi to wprost. Wierzę w jej skuteczność i chęć pomagania innym.
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobi
ponad rok temu ocena: 27%  10
Po rozkopalo i sparalizowalo caly Eg i nie moglo juz tego naprawic a Pis posprzatal ich balagan
odpowiedz oceń komentarz 3 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  9
Kobi ty malkontencie - twoje krytykanctwo to czysta zawiść - doceń to co Pani Maria zrobiła .Ale ty nie potrafisz - bo masz klapki na oczach - przy okazji podziękowania dla Pani Marii za uruchomienie sygnalizacji na przejściu dla pieszych na ulicy Królewieckiej i za spowodowanie usunięcia pomnika Krasickiego
odpowiedz oceń komentarz 11 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adamo
ponad rok temu ocena: 82%  8
Nareszcie jest ktoś kto zabiega o lepsze i łatwiejsze życie mieszkańców w swoim okręgu, po to Was wybieramy bo wiemy, że będziecie działać, marudzić i truć "tyłki" w samoorzadzie aby w tym okręgu gdzie działacie było lepiej. Dziekuję Pani Mario oby tak dalej, w końcu moja ulica będzie wyglądała jak trzeba, tylko proszę nie zapomniej o zwalniaczach...
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca...
ponad rok temu ocena: 80%  7
skoto Pani Maria tak zawziecie walczyla niczym pidbull o remont Czestochowskiej to moze zawalczy o zmiane nawierzchni na ul Plk,Dabka od skrzyzowania z Pomorska do skrzyzowania z Wislicka,asfalt jest tak spekany ze auto skacze jak pilka po murawie.to jest odcinek okolo 200 metrow(pus minus)po Plk.Dabka tez jezdzil i jezdzi ciezki sprzet na budowe Ogrodow moze przycisnac wykonawce do wyremontowania tej zniszczonej nawierzchni(poprzeczne garby,pekniecia)
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rozmaryn
ponad rok temu ocena: 100%  6
cierpliwość i determinacja Marii Koseckiej przyniosła rezultat. Długo na ten rezultat czekaliśmy, ale lepiej późno niż wcale. Radnej Koseckiej należą się słowa uznania za konkretne sukcesy.
odpowiedz oceń komentarz 11 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 85%  5
Już miałem wątpliwości czy doczekam się tego remontu. Widać jednak, że determinacja Pani Koseckiej była duża i rozpoczęto tak ważny dla nas - mieszkańców remont.
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ balcerek
ponad rok temu ocena: 100%  4
a kiedy wreszcie remont rozgrzebanej ul.Szucha?????????????
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobi
ponad rok temu ocena: 32%  3
Jak zwykle remont drogi jest wykonywany za kadencji Pis a nie za Po a najwiecej szczekaja
odpowiedz oceń komentarz 9 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adamo
ponad rok temu ocena: 75% 2
nie jak zwykle bo jak wilk wpadł do elbląga to przejął wszystkie roboty które zaczęły sie za czasów PO wiec to co piszesz jest niesprawieliwe, co lepsze jest nie prawdziwe
~ mieszkaniec tej okolicy
ponad rok temu ocena: 86%  1
Wspaniała wiadomość ,oczekiwana od wielu lat ,pamiętam Panią Marie jak mówiła ,że mieszkańcy także muszą włączyć się w walke ,zbierano podpisy .żeby nie Pani Maria Bartnicza nadal by była w opłakanym stanie .Super .
odpowiedz oceń komentarz 24 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.